Remont piastowskiego zamku w Międzyrzeczu etap I

MUZEUM ZIEMI MIĘDZYRZECKIEJ IM. ALFA KOWALSKIEGO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00370670
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00370670/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-30 13:42
Lokalizacja
Międzyrzecz, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-407e251c-3f9e-41c1-9801-72b2b41f240b
Identyfikator
5961007589
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowychRoboty murarskie i muroweMontaż instalacji piorunochronnej

Wykonawcy

1 przyznane

JAN BIELAK, JAN-BUD-DREW-GONT (JAN-BUD-DREW-GONT Jan Bielak)Raba Wyżna, PL · lot 0
598 461,95 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00370670 z dnia 2026-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont piastowskiego zamku w Międzyrzeczu etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM ZIEMI MIĘDZYRZECKIEJ IM. ALFA KOWALSKIEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000636063

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Podzamcze 2

1.5.2.) Miejscowość: Międzyrzecz

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-300

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@muzeum.miedzyrzecz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.muzeum.miedzyrzecz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-407e251c-3f9e-41c1-9801-72b2b41f240b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont piastowskiego zamku w Międzyrzeczu etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-407e251c-3f9e-41c1-9801-72b2b41f240b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00370670

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080143/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont piastowskiego zamku w Międzyrzeczu etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275871

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AT.26.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest remont wpisanego do rejestru zabytków piastowskiego zamku w Międzyrzeczu etap I, zlokalizowanego na działce nr 375/4, obręb Międzyrzecz 2, ul. Podzamcze 2, 66-300 Międzyrzecz. 1.2. Zakres robót obejmuje: - zabezpieczenie konstrukcyjne – wypełnienie przy zastosowaniu iniekcji z zaczynu cementowego spękań murów w bastei północnej, - roboty blacharskie, - remont więźby dachowej bastei północnej i południowej, - całkowita wymiana pokrycia zadaszenia bastei północnej i południowej z gontów drewnianych - gont drewniany łupany modrzewiowy olejowany, - wymiana i uzupełnienie rynien i rur spustowych przy zadaszeniu bastei północnej i południowej , - wymianie starej instalacji odgromowej na nową oraz przeprowadzenie jej niezbędnej weryfikacji – pomiarów, - roboty przy wznoszeniu rusztowań, - wykonanie dokumentacji powykonawczej w 3 egz.
Uwaga: Projekt Architektoniczno-Budowlany pn. „Remont i przebudowa zamku w Międzyrzeczu”, wykonany przez Autorską Pracownię Architektoniczną Macieja Małachowicza, obejmuje także inne elementy architektury zamku, które nie są objęte niniejszym zamówieniem i realizowane będą w późniejszym czasie. 1.3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową i Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót zawartymi w załączniku nr 1 do SWZ. 1.4. Zamawiający informuje, że przedmiary robót stanowią jedynie dokument pomocniczy a ilości podane w przedmiarze nie są podstawą wyceny przedmiotu zamówienia dla Wykonawcy, a jedynie mają na celu określenie technologii wykonania robót. W celu dokonania pełnej wyceny robót każdy z Wykonawców zobowiązany jest przed złożeniem oferty zapoznać się z dokumentacją projektową, STWiOR oraz zapisami niniejszej SWZ. 1.5. W cenie ryczałtowej zadania należy ująć wszystkie koszty niezbędne do kompletnego wykonania przedmiotu zamówienia min. koszty transportu materiałów, rusztowań, oraz wszelkie inne koszty niezbędne do prawidłowego i kompletnego wykonania zadania. 1.6. W przypadku wątpliwości Zamawiającego co do jakości, technologii robót, wbudowanych materiałów (pomimo przedstawienia przez Wykonawcę pozytywnych wyników badań, atestów, certyfikatów, deklaracji itp.) Zamawiający jest uprawniony do zlecenia badań niezależnemu laboratorium badawczemu/rzeczoznawcy. W przypadku uzyskania negatywnych wyników badań laboratoryjnych/ekspertyz potwierdzających nieprawidłową jakość wykonanego elementu/robót, wbudowanych materiałów, koszt wykonania tych badań laboratoryjnych/ekspertyzy rzeczoznawcy obciąża Wykonawcę. 1.7. Roboty budowlane objęte niniejszym zamówieniem należy prowadzić zgodnie i w zakresie opracowanej dokumentacji projektowej Autorską Pracownię Architektoniczną Macieja Małachowicza. 1.8. Zamawiający wymaga, aby osoby wskazane przez Wykonawcę, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia i kontaktować się z Zamawiającym w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia władały językiem polskim w stopniu komunikatywnym. W przypadku, gdy ww. osoby nie będą władały językiem polskim, w czasie trwania umowy i dla potrzeb realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić tłumacza na własny koszt i własnym staraniem.
UWAGA: Roboty budowalne prowadzone będą przy udostępnianym do zwiedzania obiekcie. Na Wykonawcy spoczywać będzie obowiązek takiego zabezpieczenia obiektu by zwiedzający w bezpieczny sposób mieli dostęp do dziedzińca zamkowego. Do zamku prowadzi przez czynną fosę drewniany most zamkowy o nośności do 5 ton. Natomiast dojazd do mostu zamkowego prowadzi przez drewniany most o nośności około 10 ton. Wykonawca musi tak zorganizować dowóz materiałów budowlanych oraz rusztowań by nie uszkodzić drewnianych konstrukcji mostów. Teren zamku otoczony jest zabytkowym parkiem o powierzchni około 6 ha. Zamawiający wskaże Wykonawcy potencjalne miejsca składowania materiałów budowlanych oraz przywiezionych elementów rusztowań. Na terenie parku zamkowego znajdują się wewnętrzne drogi oraz parking dla autobusów należące do Zamawiającego, gdzie będzie możliwy rozładunek niezbędnego sprzętu oraz materiałów budowlanych niezbędnych do realizacji zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 598461,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1049446,38 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 598461,95 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JAN BIELAK, JAN-BUD-DREW-GONT (JAN-BUD-DREW-GONT Jan Bielak)

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 20283670

7.3.3) Ulica: 1A PODSARNIE

7.3.4) Miejscowość: Raba Wyżna

7.3.5) Kod pocztowy: 34-721

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 598461,95 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 110 dni

2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane