Modernizacja węzła cieplnego dwufunkcyjnego wymiennikowego w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy ul. Kujawska 22

ZESPÓŁ OŚWIATY I WYCHOWANIA W KRUSZWICY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00526080
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00526080/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-02 11:04
Lokalizacja
Kruszwica, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-835a0faf-fc8c-42fe-9ee5-8614f6b14a9b
Identyfikator
5561598486
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty w zakresie instalacji elektrycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00526080 z dnia 2024-10-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja węzła cieplnego dwufunkcyjnego wymiennikowego w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy ul. Kujawska 22

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ OŚWIATY I WYCHOWANIA W KRUSZWICY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001112801

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rybacka 20

1.5.2.) Miejscowość: Kruszwica

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-150

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zoiw@kruszwica.um.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/gminakruszwica

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/973997

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


jednostka organizacyjna administracji samorządowej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Oświata i wychowanie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja węzła cieplnego dwufunkcyjnego wymiennikowego w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy ul. Kujawska 22

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-835a0faf-fc8c-42fe-9ee5-8614f6b14a9b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00526080

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00044478/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja węzła cieplnego dwufunkcyjnego wymiennikowego w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy ul. Kujawska 22

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00478685

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZ/01/02/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 236912,71 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wspólny Słownik Zamówień:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
Przedmiotem umowy jest „Modernizacja węzła cieplnego dwufunkcyjnego wymiennikowego w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy ul. Kujawska 22”.
I. Termin wykonania zamówienia:
Termin realizacji: 30 dni od dnia zawarcia umowy.
II. Miejsce świadczenia usługi:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kruszwicy, ul. Kujawska 22, 88-153 Kruszwica.
III. Zakres robót budowlanych:
Podstawą do wykonania zadania przebudowy/modernizacji istniejącego węzła cieplnego jest opracowany projekt budowlany wykonawczy na przebudowę/modernizację istniejącego węzła cieplnego w budynku Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy przy ul. Kujawskiej 22.
W opracowaniu kosztorysu przyjęto poniższe założenia.
Technologia instalacji o parametrach 100/65 st.C z miejskiej sieci ciepłowniczej wraz z istniejącymi wymiennikami typu JAD 6/50 dla instalacji centralnego ogrzewania oraz typu JAD 6/27 dla przygotowania ciepłej wody użytkowej pozostaje bez zmian.
Poniżej ogólny opis projektowany robót do wykonania w ramach przebudowy/modernizacji istniejącego węzła:
W układzie technologii instalacji o parametrach 100/65 st.C przewiduje się zamontowanie zaworów regulacyjnych dla wymienników centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej oraz regulatora różnicy ciśnień.
W układzie centralnego ogrzewania o parametrze 80/60 st.C przewiduje się poniższe roboty i elementy:
- wymiana rurociągów niezbędnych dla wprowadzonych planowanych zmian
- wymiana naczynia wzbiorczego zamkniętego typu N5
- likwidacja istniejących pomp obiegowych
- wykonanie nowych układów podmieszania pompowego z zastosowaniem nowych pomp obiegowych dla poszczególnych obiegów centralnego ogrzewania i wentylacji na przewodach zasilających wychodzących z rozdzielacza zasilającego oraz zaworów trójdrożnych z siłownikami o napięciu 230V; pompy obiegowe oraz zawory trójdrożne z regulacją automatyczną przez regulatory typu ECL 310 z kluczem aplikacji centralnego ogrzewania A390.
- montaż nowej armatury i aparatury akpia niezbędnych dla nowego rozwiązania
- na rurociągach przewidziano powłokę antykorozyjną oraz izolację termiczną z otulin poliuretanowych typu PUR.
- przewidziano nowy pomiar zużycia ciepła dla celów przygotowania ciepłej wody użytkowej, który będzie spełniał role podlicznika.
Wszystkie regulatory instalacyjne oraz pompy i zawory regulacyjne będą pracować w automacie współpracując z zamontowanymi czujnikami zanurzeniowymi lub przylgowymi oraz zewnętrznym czujnikiem pogodowym.

Układ przygotowania ciepłej wody użytkowej, z uwagi na jego awaryjność, po stronie wody użytkowej w całości przewidziano do wymiany łącznie z istniejącym podgrzewaczem pojemnościowym.
W układzie przygotowania ciepłej wody użytkowej przewidziano dodatkowy wodomierz pełniący rolę podlicznika wskazującego ilość zużytej wody dla celów ciepłej wody użytkowej.
Projektuje się dla instalacji ciepłej wody użytkowej oraz obsługi central wentylacyjnej dla pomieszczeń kuchni jeden wspólny regulator ECL z kluczem aplikacji A.
W zakresie instalacji elektrycznej istniejącą rozdzielnicę NN w pomieszczeniu węzła pozostawia się bez zmian.
Dla nowych rozwiązań w węźle należy wykonać nową instalację elektryczną wraz z nowymi rozdzielnicami dla układów niskoparametrowych.
Urządzenia w układzie przygotowania ciepłej wody użytkowej będą pracować w automacie współpracując z zamontowanymi czujnikami zanurzeniowymi lub przylgowymi.
W zakresie robót budowlanych i towarzyszących przewidziano :
- wymianę istniejących drzwi wejściowych do węzła na drzwi antypaniczne
- naprawę istniejących tynków na ścianach
- wykonanie posadzki z płytek gresowych z cokolikiem wysokości 10cm
- wymalowanie odświeżające ścian w węźle cieplnym
- likwidacja kolizji na posadzkach z odpływami spustów
- malowanie antykorozyjne istniejących konstrukcji stalowych
- montaż zlewu jednokomorowego z punktem czerpalnym wody zimnej
- regulacja poziomu posadowienia pokryw na studniach schładzających
- wymiana pokryw stalowych na studniach schładzających.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w projekcie budowlanym wykonawczym na przebudowę/modernizację istniejącego węzła cieplnego w budynku Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy przy ul. Kujawskiej 22 oraz wzorze umowy stanowiącymi załączniki do niniejszej SWZ.
VII. Wymagania Zamawiającego w związku z art. 95. ustawy PZP:
Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę
lub podwykonawcę osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie umowy o pracę. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z pracami budowlanymi w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia w ilości osób niezbędnej do realizacji przedmiotu zamówienia, w tym: pracownik budowy – roboty ogólnobudowlane, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisów kodeksu pracy, o ile czynności te nie będą wykonywane przez osobę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Szczegółowe wymagania w związku z art. 95 ustawy Pzp zostały zawarte w §21 wzoru umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym z możliwością prowadzenia negocjacji w celu ulepszenia treści ofert pn. „Modernizacja węzła cieplnego dwufunkcyjnego wymiennikowego w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy ul. Kujawska 22”
z powodu: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W postępowaniu wpłynęły cztery oferty. Najkorzystniejsza oferta na kwotę 229 000,00 zł została odrzucona, gdyż zawiera rażąco nisko cenę. Ceny pozostałych ofert przekraczają kwotę, jaką dysponuje zamawiający. Wobec powyższego postępowanie zostaje unieważnione.
2024-10-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane