Modernizację sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Okólnej 14 w Markach, poprzez jej doposażenie w układ chłodzenia (klimatyzacja) oraz montaż folii selektywnych na oknach”.

Gmina Miasto Marki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00370853
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00370853/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-30 14:18
Lokalizacja
Marki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c7f02690-1f3a-467d-865e-dda1859b0fe0
Identyfikator
1251622308
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia klimatyzacyjneUrządzenia chłodzące i wentylacyjneRoboty instalacyjne elektryczneElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnychInstalowanie urządzeń chłodzącychUrządzenia do ochrony przeciwsłonecznej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00370853 z dnia 2026-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizację sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Okólnej 14 w Markach, poprzez jej doposażenie w układ chłodzenia (klimatyzacja) oraz montaż folii selektywnych na oknach”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Marki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269670

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 95

1.5.2.) Miejscowość: Marki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-270

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@marki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.marki.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizację sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Okólnej 14 w Markach, poprzez jej doposażenie w układ chłodzenia (klimatyzacja) oraz montaż folii selektywnych na oknach”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c7f02690-1f3a-467d-865e-dda1859b0fe0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00370853

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041609/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Modernizacja sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Okólnej 14 w Markach, poprzez jej doposażenie w układ chłodzenia (klimatyzacja) oraz montaż folii selektywnych na oknach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344083

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie zastosowania trybu:
Zgodnie z art. 305 pkt 2 Ustawy zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli „w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione”. Spełnione są łącznie następujące warunki:
1) W uprzednio ogłoszonym w dniu 28-05-2026 r w postępowaniu w trybie podstawowym nie zostały złożone żadne oferty,
2) Unieważnienie postępowania nastąpiło w dniu 12-06-2026 r. na podstawie art. 255 pkt. 1 ustawy PZP- Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli „nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”.
3) Pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione- zamówienie zostanie wszczęte na podstawie OPZ i projektu umowy z pierwszego postępowania nr WZP.271.20.1.2026.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.32.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Okólnej 14 w Markach, poprzez jej doposażenie w układ chłodzenia (klimatyzację) oraz montaż folii selektywnych na oknach”.
Szczegółowy zakres robót budowlanych objętych niniejszym zamówieniem określa Dokumentacja Projektowa, stanowiąca załącznik nr 1 do Zaproszenia, w szczególności:
1) Projekt Wykonawczy oraz przedmiar robót - część sanitarna,
2) Projekt Wykonawczy oraz przedmiar robót - część elektryczna.
3) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – część sanitarna
4) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – część elektryczna
5) Przedmiar robót – część sanitarna
6) Przedmiar robót – cześć elektryczna
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na doposażeniu sali gimnastycznej w układ chłodzenia, w tym w szczególności: montaż chłodnicy kanałowej freonowej współpracującej z istniejącą centralą wentylacyjną, montaż dwóch układów mini VRF wraz z jednostkami wewnętrznymi i zewnętrznymi, wykonanie instalacji chłodniczej oraz instalacji odprowadzenia skroplin, wykonanie niezbędnych modyfikacji w zakresie automatyki i sterowania, z uwzględnieniem integracji z istniejącym systemem BMS, a także wykonanie zasilania elektrycznego urządzeń wraz z rozdzielnicą, okablowaniem zasilającym i sterującym. Zakres zamówienia obejmuje również wykonanie robót towarzyszących i odtworzeniowych, w tym niezbędnych demontaży, zabezpieczenia urządzeń i przewodów przed uszkodzeniem, dostosowania instalacji odgromowej oraz montaż folii selektywnych na oknach w celu ograniczenia zysków ciepła od promieniowania słonecznego.
W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie ponadto do wykonania wszystkich robót, dostaw i czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania i uruchomienia instalacji, w tym przeprowadzenia prób, pomiarów, regulacji, rozruchu i odbiorów, a także do sporządzenia i przekazania kompletnej dokumentacji powykonawczej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42500000-1 - Urządzenia chłodzące i wentylacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45331230-7 - Instalowanie urządzeń chłodzących

44115900-8 - Urządzenia do ochrony przeciwsłonecznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane