Dostawa fabrycznie nowej kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym

Sulechowskie Przedsiębiorstwo Komunalne "SuPeKom" Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00371424
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00371424/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-31 07:24
Lokalizacja
Sulechów, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3d638ee5-3de5-456b-bcbb-c0f218bf5ab2
Identyfikator
9730712918
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Kosiarki do pielęgnacji trawników, zieleni parkowej lub terenów sportowychKosiarki do trawnikówKosiarki

Wykonawcy

1 przyznane

LCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCieszyn, PL · lot 0
27 843,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00371424 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa fabrycznie nowej kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sulechowskie Przedsiębiorstwo Komunalne "SuPeKom" Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 977922651

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Poznańska 18

1.5.2.) Miejscowość: Sulechów

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-100

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 68 385 24 07

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zarzad@supekom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://supekom.bip.sulechow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3d638ee5-3de5-456b-bcbb-c0f218bf5ab2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


dostawa wody, odbiór ścieków, usługi komunalne, usługi pogrzebowe i cmentarne, zarządzanie nieruchomościami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa fabrycznie nowej kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d638ee5-3de5-456b-bcbb-c0f218bf5ab2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371424

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308788

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.17.06.2026.DKS3

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 263687,70 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 30000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia: dostawa do siedziby Zamawiającego oraz przeniesienie na rzecz Zamawiającego prawa własności fabrycznie nowej, kompletnej, wolnej od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykończeniowych kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym (koszącym) podwieszanym z przodu spełniającej następujące minimalne wymagania techniczne i jakościowe: 1) fabrycznie nowa, nieużywana, rok produkcji: 2026, nieuszkodzona, sprawna technicznie, 2) długość: od 1950 mm do 2000 mm, 3) prędkość przejazdowa min. 9 km/h, 4) chłodzenie silnika – powietrze, 5) skrzynia biegów – hydrostatyczna, 6) ssanie – manualne, 7) napęd na tylne koła, 8) zestaw do zaczepu przyczepy, 9) regulowana kierownica, 10) hydrauliczne wspomaganie kierownicy, 11) kierownica przegubowa 50/50, 12) pojemność silnika od 550 cm3 do 600cm3, 13) silnik dwucylindrowy, 14) rozruch elektryczny, 15) manualne podnoszenie agregatu, 16) długość agregatu od 900 mm do 950 mm, 17) elektryczna regulacja wysokości koszenia, 18) koszenie w zakresie wysokości 25-85 mm, 19) dwa ostrza koszące w agregacie, 20) szerokość koszenia min. 95 cm, 21) napęd agregatu za pomocą paska, 22) koszenie z funkcją mulczowania lub wyrzutu bocznego, 23) serwis gwarancyjny w odległości do 25 km od siedziby Zamawiającego, 24) serwis gwarancyjny zakupionego sprzętu przez okres 24 miesięcy od daty podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego bez zastrzeżeń, 25) opis pozostałych wymagań: a) dostawa kompletnej kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym (koszącym) wraz z wszystkimi niezbędnymi dokumentami do siedziby Sulechowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego „SuPeKom” Sp. z o. o. przy ul. Poznańskiej 18, 66-100 Sulechów lub do innego wskazanego przez Zamawiającego miejsca znajdującego się na terenie Gminy Sulechów, b) komplet dokumentów i instrukcji w języku polskim w formie papierowej (np. instrukcja eksploatacji, instrukcja obsługi zawierająca co najmniej charakterystykę techniczną urządzenia, zalecenia odnośnie konserwacji i środków roboczych), książka gwarancyjna, książka przeglądów serwisowych, c) bezpłatne przeszkolenie personelu Zamawiającego na miejscu dostawy w zakresie: uruchomienia, obsługi, eksploatacji i konserwacji dostarczonej kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym (koszącym).
2. Wykonawca zobowiązany jest do jednoznacznego określenia w zaoferowanej w ofercie kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym (koszącym) charakteryzując ją poprzez wskazanie na konkretny wyrób (producenta, model, markę i pozostałe parametry) zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ. W formularzu oferty, w tabeli: Dane zaoferowanej kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym (koszącym), należy również jednoznacznie wskazać spełnienie parametrów technicznych poprzez wpisanie TAK/NIE/Konkretny parametr – opisanych w pkt. 1 niniejszego rozdziału w zakresie umożliwiającym ocenę spełnienia wymagań Zamawiającego określonych w niniejszej SWZ. Wyposażenie montowane dodatkowo nie może mieć wpływu na gwarancję fabryczną producenta kosiarki samojezdnej.
Uwaga: Brak wypełnienia którejkolwiek pozycji w tabeli: Dane zaoferowanej kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym (koszącym) lub nie wykazanie spełnienia któregokolwiek z parametrów technicznych spowoduje odrzucenie oferty.
3. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji dla zaproponowanej kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym (koszącym) wraz z wyposażeniem. Okres gwarancji ustala się na 24 miesiące. Okres gwarancji rozpocznie się z dniem podpisania protokołu odbioru kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym (koszącym) bez zastrzeżeń. W okresie gwarancji i rękojmi Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego usuwania ujawnionych i stwierdzonych wad dostarczonej kosiarki oraz wad urządzeń i materiałów. Transport kosiarki do serwisu lub dojazd serwisu przy usuwaniu wad w okresie gwarancji i rękojmi organizuje i pokrywa Wykonawca. Dodatkowo Wykonawca zapewni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym (koszącym) w odległości do 25 km od siedziby Zamawiającego usytuowanej przy ulicy Poznańskiej 18 w Sulechowie lub zapewni serwis mobilny (Wykonawca złoży do oferty oświadczenie, że dla zaproponowanej przez niego kosiarki samojezdnej z agregatem tnącym (koszącym) serwis znajduje się w odległości do 25 km od siedziby Zamawiającego podając nazwę, adres i dane kontaktowe zaproponowanego serwis). Serwis gwarancyjny zakupionego sprzętu przez okres 12 miesięcy od daty podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego obejmuje bezpłatną wymianę części eksploatacyjnych, płynów i filtrów. Poprzez serwis należy rozumieć okresowe przeglądy wynikające z dokumentów kosiarki oraz naprawy gwarancyjne.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych i/lub częściowych.
5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy.
6. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy.
7. Zamawiający nie będzie dokonywał wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej, ani nie będzie prowadził negocjacji.
8. Zamawiający nie wymaga składania oferty w postaci katalogów elektronicznych i dołączania katalogów elektronicznych.
9. Zawarte w niniejszej SWZ wraz z załącznikami informacje na temat parametrów i funkcji są danymi minimalnymi - Zamawiający dopuszcza zaoferowanie produktów o rozszerzonych funkcjach i lepszych parametrach, pod warunkiem, iż spełniają one minimalne wymagania określone w niniejszym zamówieniu.
10. Powody nie dokonania podziału zamówienia na części:
a) ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia tworzy on nierozerwalną całość niepodzielną na części; brak podziału zamówienia na części nie narusza zasady konkurencyjności,
b) wartość zamówienia jest niższa od tzw. progów unijnych, które zobowiązują do implementacji dyrektyw UE. Dyrektywa 2014/24/UE w treści motywu 78 wskazuje, że aby zwiększyć konkurencję, instytucje Zamawiającego należy w szczególności zachęcać do dzielenia dużych zamówień na części. Przedmiotowe zamówienie nie jest dużym zamówieniem w rozumieniu motywu 78 powołanej dyrektywy UE (dyrektywy stosuje się od tzw. progów UE, a dyrektywa posługuje się pojęciem dużego zamówienia na gruncie zamówień podlegających dyrektywie, a więc zamówienia o wartości znacznie przewyższającej tzw. progi UE).

4.5.3.) Główny kod CPV: 16311100-9 - Kosiarki do pielęgnacji trawników, zieleni parkowej lub terenów sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

16311000-8 - Kosiarki do trawników

16310000-1 - Kosiarki

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 27843,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 27843,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 27843,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LCG Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 525932830

7.3.3) Ulica: Józefa Zaleskiego 22

7.3.4) Miejscowość: Cieszyn

7.3.5) Kod pocztowy: 43-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 27843,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy