Remont dwóch zatok autobusowych przy ul. Budowlanych w Tychach

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00371439
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00371439/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-31 07:38
Lokalizacja
Tychy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-344f108a-d655-4c41-9b84-253e87686a6f
Identyfikator
6462447307
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

KRZYSZTOF FABIANLędziny, PL · lot 0
653 774,52 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00371439 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dwóch zatok autobusowych przy ul. Budowlanych w Tychach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000166344

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Budowlanych 59

1.5.2.) Miejscowość: Tychy

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzuim.tychy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuim.tychy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,233072,0315b568ccad48584df605b039237342.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarzadzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dwóch zatok autobusowych przy ul. Budowlanych w Tychach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-344f108a-d655-4c41-9b84-253e87686a6f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371439

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045885/26/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.35 Remont dwóch zatok autobusowych przy ul. Budowlanych w Tychach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00283021

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 24/DZP/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 637393,81 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących realizację zadania pn.: Remont dwóch zatok autobusowych przy ul. Budowlanych, zgodnie z zakresem rzeczowym określonym w kosztorysie, uproszczonej dokumentacji oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB).

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich robót podstawowych, towarzyszących oraz pomocniczych niezbędnych do prawidłowego i kompletnego wykonania inwestycji.

1. Zakres rzeczowy zamówienia
1.1. Roboty przygotowawcze i organizacyjne, w tym:
• organizacja i zagospodarowanie terenu budowy,
• opracowanie i wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu, w tym przygotowanie a następnie rozbiórka tymczasowych przystanków,
• wytyczenie geodezyjne robót,
• zapewnienie nadzorów branżowych,
• wprowadzenie i utrzymanie oznakowania tymczasowego,
• operat kolaudacyjny, w tym Ediom.

1.2. Roboty rozbiórkowe, w tym:
• rozbiórka istniejących nawierzchni: zatok, peronów oraz chodników
• demontaż elementów drogowych i infrastruktury kolidującej z inwestycją,
• załadunek, transport i utylizację materiałów z rozbiórki zgodnie z obowiązującymi przepisami.

1.3. Roboty ziemne, w tym:
• wykonanie wykopów i korytowania pod konstrukcje nawierzchni,
• profilowanie i zagęszczenie podłoża,
• ewentualne uzupełnienie podbudowy.

1.4. Konstrukcje nawierzchni, w tym:
• wykonanie podbudów pomocniczych i zasadniczych,
• wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni (zgodnie z technologią wskazaną w kosztorysie i STWiORB),
- nawierzchnia z kostki betonowej jasnoszarej – chodnik
- nawierzchnia z kostki betonowej ciemnoszarej – peron
- nawierzchnia betonowa – zatoki,
- uzupełnienie nawierzchni bitumicznej wzdłuż oporników

1.5. Elementy drogowe i wykończeniowe, w tym:
• montaż krawężników betonowych, polimerobetonowych peronowych, oporników oraz obrzeży, krawężnik peronowy należy zabudować na wysokość 16 cm.
• regulację pionową urządzeń podziemnych (studzienki, wpusty, zasuw),
• regulacja wysokościowa względem projektowanej niwelety m.in wiat przystankowych, opieraczy, tablic z rozkładem,
• roboty odtworzeniowe terenów przyległych.

1.6. Infrastruktura techniczna, w tym:
• ewentualne zabezpieczenie istniejących sieci.

1.7. Roboty porządkowe i zakończeniowe, w tym:
• uporządkowanie terenu budowy,
• przywrócenie terenu do stanu zgodnego z dokumentacją,
• wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
• przekazanie dokumentacji powykonawczej Zamawiającemu.

Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Kosztorysie ofertowym oraz Dokumentacji technicznej, opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 2 i 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 653774,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 783994,39 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 653774,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INFRA-KOM Krzysztof Fabian

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9542345125

7.3.3) Ulica: Partyzantów 2D

7.3.4) Miejscowość: Lędziny

7.3.5) Kod pocztowy: 43-140

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 653774,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane