Rozbudowa drogi powiatowej nr 1909D, na odcinku od miejscowości Siedlec do miejscowości Łozina, gm. Długołęka – Część I – Rozbudowa drogi powiatowej nr 1909D w miejscowości Tokary

Powiat Wrocławski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00371467
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00371467/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-31 07:57
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f1ff9673-bd2e-4726-87ad-9a16a70266a5
Identyfikator
8971647961
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

"BICKHARDT BAU POLSKA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSiechnice, PL · lot 0
9 617 367,12 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00371467 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1909D, na odcinku od miejscowości Siedlec do miejscowości Łozina, gm. Długołęka – Część I – Rozbudowa drogi powiatowej nr 1909D w miejscowości Tokary

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wrocławski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934816

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tadeusza Kościuszki 131

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-440

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatwroclawski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwroclawski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f1ff9673-bd2e-4726-87ad-9a16a70266a5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1909D, na odcinku od miejscowości Siedlec do miejscowości Łozina, gm. Długołęka – Część I – Rozbudowa drogi powiatowej nr 1909D w miejscowości Tokary

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1ff9673-bd2e-4726-87ad-9a16a70266a5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371467

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043045/23/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Rozbudowa drogi powiatowej nr 1909D w miejscowości Tokary, gm. Długołęka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305726

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SP-PZP.272.2.34.2026.PL.II

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 7970963,93 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest część I rozbudowy drogi powiatowej nr 1909D na odcinku 0+615 km – 2+100 km w miejscowości Tokary (ul. Osiedlowa i Nowego Osiedla) wraz z budową drogi dla pieszych, budowę
i przebudową zjazdów, budowę i przebudowę przepustów drogowych, przepustów pod zjazdami oraz budowę i przebudowę sieci kanalizacyjnej, elektroenergetycznej oraz teletechnicznej. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie dwóch odcinków przejściowych łączących nowobudowany odcinek drogi z istniejącą drogą na początku i końcu odcinka. Łączna długość odcinka docelowego, którego dotyczy zamówienie wynosi
ok. 1,485 km a odcinków przejściowych ok. 50 m.
Zakres zamówienia w zakresie odcinka obejmuje:
a) rozbudowę i przebudowę jezdni,
b) budowę i przebudowę zjazdów,
c) budowę drogi dla pieszych,
d) budowę i przebudowę przepustów drogowych oraz przepustów pod zjazdami,
e) umocnienie wlotów i wylotów przepustów oraz elementów odwadniających,
f) budowę i przebudowę poboczy drogi,
g) przebudowę rowów,
h) przebudowa ogrodzenia,
i) budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami wpustów ulicznych,
j) przebudowę infrastruktury technicznej, kolidującej z proj. zagospodarowania pasa drogowego,
k) wycinkę drzew i krzewów, kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem pasa drogowego,
l) wykonanie projektu, uzyskanie zatwierdzenia i wdrożenie i utrzymanie organizacji ruchu tymczasowego,
m) zatwierdzenie oraz wprowadzenie nowej docelowej organizacji ruchu (oznakowanie poziome i pionowe) wraz z elementami BRD,
n) wykonanie odcinków przejściowych,
a także prace towarzyszące realizacji robót:
a) przygotowanie placu budowy,
b) przygotowanie, utrzymanie i likwidacja zaplecza budowy,
c) prace pomiarowe, wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej,
d) badania laboratoryjne,
e) prace przygotowawcze,
f) zabezpieczenie terenu,
g) zabezpieczenie sieci na czas robót,
h) zabezpieczenie wykopów oraz ich odwodnienie,
i) roboty ziemne,
j) roboty rozbiórkowe,
k) dokumentacja techniczna, technologiczna, warsztatowa, robocza oraz powykonawcza,
l) uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, dokonanie wszelkich czynności niezbędnych do jego uzy-skania,
m) wykonanie i ustawienie tablic informacyjnych,
n) sprawowanie nadzoru przyrodniczego, archeologicznego, saperskiego oraz gestorów sieci,
o) aktualizacje wszelkich uzgodnień,
p) nasadzenia drzew i obsianie terenu trawą
Parametry projektowe:
a) kategoria ruchu KR 3
b) klasa techniczna drogi publicznej Z
c) prędkość projektowa na terenie zabudowy 50 km/h
d) dopuszczalny nacisk 115 KN/oś
e) szerokość jezdni 6,00 m
f) szerokość poboczy 1,00 m
g) szerokość chodnika 2,00 m
Zamawiający gwarantuje, że minimalna wartość świadczenia Wykonawcy nie będzie niższa niż 70% wartości wynagrodzenia umownego brutto.
Gwarancja:
1) Okres gwarancji na przedmiot zamówienia z wyłączeniem oznakowania poziomego grubowarstwowe
i pielęgnacji zieleni wynosi: min. 36 miesięcy – max. punktowany to 60 miesięcy (termin gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert).
2) Okres gwarancji na oznakowanie poziome grubowarstwowe wynosi 36 miesięcy.
3) Okres gwarancji na pielęgnację zieleni gwarantującą jej udatność wynosi 36 miesięcy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wszystkie wymagania stawiane Wykonawcy przy realizacji zamówienia zostały ujęte w dokumentach zamówienia tj.:
1) załączniku 4 do SWZ – Projekcie umowy,
2) załączniku 5 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) wraz z Dokumentacją Projektową
3) załączniku 5 A do SWZ - STWiORB

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9617367,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11660400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9617367,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "BICKHARDT BAU POLSKA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON􀀃930352785

7.3.3) Ulica: ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 12

7.3.4) Miejscowość: Siechnice

7.3.5) Kod pocztowy: 55-011

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty sieciowe, roboty bitumiczne

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9617367,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane