Modernizacja Budynku nr 2 – I piętro, klatki schodowe, cokół
SPECJALISTYCZNY PSYCHIATRYCZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ IM.PROF.ANTONIEGO KĘPIŃSKIEGO W JAROSŁAWIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00371475
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00371475/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-31 08:00
- Lokalizacja
- Jarosław, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d421f18d-319d-4b87-a7e2-9654361c04b4
- Identyfikator
- 7921805587
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00371475 z dnia 2026-07-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Budynku nr 2 – I piętro, klatki schodowe, cokół
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SPECJALISTYCZNY PSYCHIATRYCZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ IM.PROF.ANTONIEGO KĘPIŃSKIEGO W JAROSŁAWIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000296638
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 18
1.5.2.) Miejscowość: Jarosław
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-500
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski
1.5.7.) Numer telefonu: 16 621 46 11
1.5.8.) Numer faksu: 16 621 24 45
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@spzozjaroslaw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spzozjaroslaw.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pcm.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja Budynku nr 2 – I piętro, klatki schodowe, cokół2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d421f18d-319d-4b87-a7e2-9654361c04b4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371475
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030984/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja Budynku nr 2 – I piętro, klatki schodowe, cokół”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00287067
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-3502/12/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Modernizacja Budynku nr 2 – I piętro, klatki schodowe, cokół
1. Modernizacja pomieszczeń I piętra
2. Modernizacja instalacji, hydrantowej, wod.-kan., elektrycznej i teletechnicznej, wymiany klap oddymiających.
3. Remont cokołu
LOKALIZACJA:
SP ZOZ Jarosław ul. Kościuszki 18, 37-500 Jarosław, Budynek Nr 2.
Zakres robót do wykonania w aktualnym przetargu:
Roboty wykonywane są wg. Projektu: „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania istniejącego Budynku nr 2 SP ZOZ w Jarosławiu w zakresie pierwszego piętra polegająca na utworzeniu z kilku sal chorych rozdzielni posiłków i jadalni dla pacjentów na części działki nr ewid. gr. 1656/5 (M. Jarosław obr.4) przy ul. Kościuszki w Jarosławiu” wg. autorstwa ARCHIwymiar Pracownia Projektowa Adrianna Młynek, Dębina 129, 37-100 Łańcut, zatwierdzonej przez Starostę Jarosławskiego decyzją o pozwoleniu na budowę Nr 211/2025 znak: AB-AAB.6740.250.2025 z dnia 13.06.2025r., „SYSTEM ODDYMIANIA – ewakuacyjne klatki schodowe w budynku szpitala psychiatrycznego w Jarosławiu” – projekt techniczno/wykonawczy, wg. autorstwa ARCHIwymiar Pracownia Projektowa Adrianna Młynek, Dębina 129, 37-100 Łańcut
oraz „Remont cokołu na budynku nr 2 Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu” wg. autorstwa Pracownia Projektowa Jakub Cybulski, 37-500 Jarosław, ul. Sąsiedzka 5, zatwierdzona prze Starostę Jarosławskiego decyzją o pozwoleniu na budowę Nr 503/2025 z dnia 02.12.2025 r., znak AB-AAB.6740.606.2025.
Ochrona przeciwpożarowa budynku na podstawie „Ekspertyzy technicznej z zakresu ochrony przeciwpożarowej” wykonana przez Rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń ppoż. mgr inż. Lucjana Gładysza (nr uprawnień 322/95) 36-065 Dynów, ul. Ks. Ożoga 15A.
Roboty związane są z modernizacją pomieszczeń I piętra z przeznaczeniem na Oddział Psychiatrii Sądowej o Podstawowym Zabezpieczeniu, modernizacją instalacji sanitarnych, hydraulicznej, pożarowej, elektrycznej i teletechnicznej, wymianą klap dymowych oraz renowacją cokołu.
I piętro:
Ogólny zakres prac budowlanych obejmujący poziom pierwszego piętra:
a) wymiana drzwi prowadzących do przestrzeni klatki schodowej na drzwi przeciwpożarowe;
b) wydzielenie stref pożarowych;
c) przeniesienie obecnego pomieszczenia socjalnego w miejsce istniejącego pomieszczenia kuchni;
d) remont pomieszczenia brudownik – skucie płytek, ułożenie nowych, malowanie ścian, wymiana wykładziny PCV;
e) zamiana istniejących pomieszczeń na świetlicę, salę terapeutyczną;
f) przebudowa i dostosowanie sanitariatów do korzystania przez osoby niepełnosprawne;
g) demontaż armatury, wyburzanie ścianek;
h) demontaż istniejącej i wykonanie nowej instalacji wody zimnej, ciepłej, cyrkulacji, kanalizacji sanitarnej;
i) wykonanie instalacji c. o. wraz z montażem grzejników w nowych pomieszczeniach;
j) przebudowa instalacji hydrantowej;
k) przebudowa istniejącej instalacji sanitarnych i c. u. w. do zmian wynikających z projektowanego układu pomieszczeń;
l) przebudowa częściowa instalacji elektrycznej w celu dostosowania do nowo projektowanych pomieszczeń, instalacja gniazd wtykowych;
m) instalacja sieci LAN, kamer CCTV;
n) przebudowa oświetlenia podstawowego, ewakuacyjnego i awaryjnego;
o) budowa instalacji systemu wykrywania i sygnalizacji pożaru współdziałająca z całym budynkiem nr 2, połączona z centralą szpitala;
p) demontaż istniejącej wykładziny PVC i ułożenie nowej wykładziny PVC;
q) wymiana na nowe istniejących klap dymowych na dachu wraz z ich osprzętem;
r) demontaż, montaż siatek okiennych;
Klatki schodowej:
a) demontaż i nałożenie nowej wykładziny PVC;
b) malowanie ścian i sufitów;
c) krata chromoniklowa otwierana;
Remont cokołu:
a) izolacja pozioma iniekcji opartej na kremie iniekcyjnym,
- odbicie tynków z zaprawy,
- oczyszczanie ścierne murów,
- usuwanie wykwitów,
- iniekcja ciśnieniowa,
b) technologia zabezpieczenia strefy cokołu:
- odgrzybianie ścian,
- ochrona murów przed wilgocią,
-pokrycie ścian powłoką wodoodporną.
- gruntowanie
- ochrona murów
- nałożenie tynku renowacyjnego
- nałożenie warstw nawierzchniowych
c) cokół z piaskowca:
- oczyszczenie ścierne,
- usuwanie wykwitów,
- szlifowanie ręczne płaszczyzn piaskowca,
- naprawa spoin,
- ochrona murów przed wilgocią,
- odgrzybianie
Uwaga: Wszelkie zamierzone prace będą dotyczyły wnętrza budynku, za wyjątkiem wymiany klap oddymiających klatek schodowych znajdujących się na dachu oraz robót przy renowacji cokołu z piaskowca stanowiący część elewacji. Modernizacja I pietra będzie przebiegać na oddziale czynnym, w związku z czym prace muszą być przeprowadzone etapowo. Oddział zostanie podzielony na dwie części, Wykonawcy zostanie przekazana część piętra pod roboty remontowe, które nie mogą zakłócać funkcjonowania i zagrażać bezpieczeństwu osób tam przebywających. Zastrzega się, że instalacja systemu wykrywania i sygnalizacji pożaru musi współdziałać z całym budynkiem nr 2 i być połączona z centralą zlokalizowaną w Portierni szpitala. Ponadto wymagana jest analiza opracowana przez Rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń ppoż, w postaci ekspertyzy technicznej warunków bezpieczeństwa pożarowego obejmująca swoim zakresem całość Budynku nr 2. System kontroli dostępu mający na celu zwiększenie poziomu ochrony musi wchodzić w skład i być zintegrowany z już istniejącym w całym obiekcie systemem i połączony w spójne zarządzanie z poziomu jednego interfejsu.
Proces prac przy cokole w zakresie izolacji poziomej i technologii zabezpieczenia strefy cokołu oraz materiały ujęte w Specyfikacji Technicznej projektu został dopuszczone i zaakceptowane pod względem konserwatorskim (teren objęty projektem podlega ochronie konserwatorskiej) przez Konserwatora Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu.
Roboty nie mogą stwarzać utrudnień w użytkowaniu Budynku nr 2 oraz dostępu i dojazdu do przedmiotowego obiektu od strony terenu szpitala.
Uzasadnienie:
Inwestycja przebudowy i zmiany sposobu użytkowania istniejącego Budynku nr 2 w zakresie pierwszego piętra polegająca na utworzeniu z kilku sal chorych rozdzielni posiłków i jadalni dla pacjentów ma na celu dostosowanie budynku do obowiązujących przepisów prawa zawartych w szczególności w Ustawie o działalności leczniczej.
Wymiana klap dymowych na nowe w instalacji oddymiania ewakuacyjnych klatek schodowych w budynku nr 2, została zlecona na podstawie wydania opinii technicznej z dnia 17.06.2025 r. przez firmę CERBEX Sp. z o.o. 38-400, ul. Powstańców Warszawskich 14, dokonującej oceny technicznej systemu.
W związku z odsłonięciem płyt z piaskowca stanowiącego część elewacji budynku nr 2 opracowano program prac dotyczący renowacji zniszczonej partii zabytkowego cokołu w celu przywrócenia jego pierwotnego wyglądu i nawiązaniu w swoim wyglądzie do elewacji Budynku nr 1.
Szczegółowy zakres robót zawarty jest w dokumentacji projektowej opracowanej przez firmę ARCHIwymiar pracownia projektowa Adriana Młynek, Dębina 129, 37-100 Łańcut , zatwierdzonej przez Starostę Jarosławskiego decyzją o pozwoleniu na budowę Nr 211/2025 znak: AB-AAB.6740.250.2025 z dnia 13.06.2025r. Projekt w zakresie modernizacji Budynku nr 2 – I piętro „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania istniejącego Budynku nr 2 SP ZOZ w Jarosławiu w zakresie pierwszego piętra polegająca na utworzeniu z kilku sal chorych rozdzielni posiłków i jadalni dla pacjentów na części działki nr ewid. gr. 1656/5 (M. Jarosław obr. 4) przy ul. Kościuszki w Jarosławiu”, w projekcie techniczno/wykonawczym „SYSTEM ODDYMIANIA – ewakuacyjne klatki schodowe w budynku szpitala psychiatrycznego w Jarosławiu” – autorstwa ARCHIwymiar Pracownia Projektowa Adrianna Młynek, Dębina 129, 37-100 Łańcut oraz w dokumentacji projektowej pn. „Remont cokołu na budynku nr 2 Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu” sporządzonej przez Pracownię Projektową Jakub Cybulski, 37-500 Jarosław, ul. Sąsiedzka 5, zatwierdzona prze Starostę Jarosławskiego decyzją o pozwoleniu na budowę Nr 503/2025 z dnia 02.12.2025 r., znak AB-AAB.6740.606.2025.
Ochrona przeciwpożarowa budynku na podstawie „Ekspertyzy technicznej z zakresu ochrony przeciwpożarowej” wykonana przez Rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń ppoż. mgr inż. Lucjana Gładysza (nr uprawnień 322/95) 36-065 Dynów, ul. Ks. Ożoga 15A.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45262620-3 - Ściany nośne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3258266,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3785672,93 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3258266,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlano Instalacyjne “Budomax” Kuźniar Sp,j
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8131014260
7.3.3) Ulica: Jagiellońska 9,
7.3.4) Miejscowość: Rzeszów
7.3.5) Kod pocztowy: 35-025
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3258266,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-30| 2026-07-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |