Nadzór autorski oprogramowania aplikacyjnego InfoMedica dla Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu

WOJEWÓDZKI SZPITAL IM.ZOFII Z ZAMOYSKICH TARNOWSKIEJ W TARNOBRZEGU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00371481
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00371481/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-31 08:01
Lokalizacja
Tarnobrzeg, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bfe426ba-efec-43e7-add7-9e3e4328ace7
Identyfikator
8671881486
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

System pozyskiwania danychSystemy informacji finansowejUsługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparciaUsługi w zakresie oprogramowaniaUsługi wdrażania oprogramowaniaUsługi dostawy oprogramowaniaUsługi w zakresie wsparcia technicznegoUsługi rozbudowy oprogramowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00371481 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Nadzór autorski oprogramowania aplikacyjnego InfoMedica dla Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI SZPITAL IM.ZOFII Z ZAMOYSKICH TARNOWSKIEJ W TARNOBRZEGU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000312573

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szpitalna 1

1.5.2.) Miejscowość: Tarnobrzeg

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-400

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpitaltbg.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitaltbg.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pcm.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Nadzór autorski oprogramowania aplikacyjnego InfoMedica dla Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bfe426ba-efec-43e7-add7-9e3e4328ace7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371481

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034037/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Nadzór autorski Oprogramowania Aplikacyjnego Info Medica

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252157

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WSz-II.4.291.40.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiot zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest nadzór autorski oprogramowania aplikacyjego InfoMedica dla Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.
II. Opis przedmiotu zamówienia
1. Kod CPV wg Wspólnego Słownika Zamówień:
48614000 - System pozyskiwania danych
48812000 - Systemy informacji finansowej
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
72260000 - Usługi w zakresie oprogramowania
72262000 - Usługi rozbudowy oprogramowania
72263000 - Usługi wdrażania oprogramowania
72268000 - Usługi dostawy oprogramowania
72611000 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ – Zakres przedmiotu zamówienia.
3. Parametry wskazanego przez Zamawiającego standardu przedstawiają warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, funkcjonalne oraz inne cechy istotne dla przedmiotu zamówienia, natomiast wskazana marka lub nazwa handlowa określa klasę produktu, a nie konkretnego producenta. Wykonawca może zaoferować równoważne produkty, pod warunkiem że będą posiadały nie gorsze parametry techniczne niż opisane i podane w SWZ.
4. Użyte określenia wskazujące znaki towarowe, nazwy własne, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z wyrazami „lub równoważne”. Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych rozwiązaniom wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który w ofercie powoła się na stosowanie rozwiązań równoważnych obowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego licencje oprogramowania i rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
5. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48614000-5 - System pozyskiwania danych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48812000-3 - Systemy informacji finansowej

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego

72262000-9 - Usługi rozbudowy oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający po otwarciu ofert podjął decyzję o konieczności wprowadzenia do treści SWZ zmian, które prowadziłyby do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym.

Przedmiot postępowania został pierwotnie określony jako usługa nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem InfoMedica. W toku analizy potrzeb Zamawiającego ustalono jednak konieczność rozszerzenia zakresu zamówienia o dodatkowe usługi obejmujące świadczenie serwisu oprogramowania oraz aktualizację modułów systemu InfoMedica.

Wprowadzenie powyższych zmian na obecnym etapie postępowania nie jest możliwe bez naruszenia zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców, gdyż prowadziłoby do istotnej zmiany przedmiotu zamówienia po upływie terminu składania ofert.

Zawarcie umowy zgodnie z aktualnym opisem przedmiotu zamówienia nie zapewni realizacji rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, natomiast zawarcie umowy obejmującej dodatkowo usługi serwisowe, aktualizację oraz zmiany i modyfikacje modułów systemu wykraczałoby poza zakres zamówienia określony w dokumentacji postępowania.

Ponadto zawarcie umowy na podstawie aktualnej treści SWZ skutkowałoby koniecznością przeprowadzenia przez Zamawiającego dodatkowych, kolejnych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, obejmujących usługi serwisowe, aktualizacje oraz zmiany i modyfikacje modułów systemu InfoMedica, które stanowią funkcjonalnie i gospodarczo powiązany zakres świadczeń niezbędnych do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania systemu. Prowadzenie odrębnych postępowań dla usług tworzących w istocie jedno zamówienie prowadziłoby do nieuzasadnionego podziału zamówienia na części, co pozostawałoby w sprzeczności z zasadami szacowania i udzielania zamówień publicznych określonymi w ustawie Prawo zamówień publicznych,
w szczególności z zakazem dokonywania podziału zamówienia w celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy lub nieuzasadnionego zaniżania jego wartości. Dodatkowo generowałoby to zbędne koszty organizacyjne
i administracyjne związane z przygotowaniem, przeprowadzeniem i obsługą kolejnych procedur zakupowych. Takie działanie pozostawałoby również w sprzeczności z zasadami dokonywania wydatków publicznych określonymi w art. 44 ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, nakazującymi wydatkowanie środków publicznych w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasad uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów.

W konsekwencji Zamawiający stwierdził wystąpienie niemożliwej do usunięcia wady postępowania, uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, co uzasadnia unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi