Przebudowa i aranżacja przestrzeni parteru w tym wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych zabytkowego budynku użyteczności publicznej Biblioteki Gdańskiej
Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00526233
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00526233/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-02 11:29
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c1483d3e-c51a-40aa-9d8a-590e6681d6db
- Identyfikator
- 5251575083
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00526233 z dnia 2024-10-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i aranżacja przestrzeni parteru w tym wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych zabytkowego budynku użyteczności publicznej Biblioteki Gdańskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00032571300102
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wałowa 15
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-858
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bgpan.gda.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pan.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i aranżacja przestrzeni parteru w tym wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych zabytkowego budynku użyteczności publicznej Biblioteki Gdańskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c1483d3e-c51a-40aa-9d8a-590e6681d6db
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00526233
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00216713/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa - aranżacja przestrzeni parteru zabytkowego budynku Biblioteki Gdańskiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00467758
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: I/220/1/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 440853,56 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i aranżacja przestrzeni parteru w tym wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych zabytkowego budynku użyteczności publicznej Biblioteki Gdańskiej.
2. Szczegółowy zakres, opis i sposób wykonania robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia określają:
1) Projekt wykonawczy przebudowy i aranżacji przestrzeni parteru w tym wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych zabytkowego budynku użyteczności publicznej Biblioteki Gdańskiej w oparciu o projekt koncepcyjny Pracowni Projektowej Czeczko + Desing - ARCHITEKTURA, stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ;
2) Projekt wykonawczy przebudowy i aranżacji przestrzeni parteru w tym wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych zabytkowego budynku użyteczności publicznej Biblioteki Gdańskiej w oparciu o projekt koncepcyjny Pracowni Projektowej Czeczko + Desing – INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ;
3) Projekt wykonawczy przebudowy i aranżacji przestrzeni parteru w tym wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych zabytkowego budynku użyteczności publicznej Biblioteki Gdańskiej w oparciu o projekt koncepcyjny Pracowni Projektowej Czeczko + Desing – INSTALACJE WODOCIĄGOWO-KANALIZACYJNE, stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ;
4) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych z maja 2023 r. – stanowiąca Załącznik nr 9 do SWZ;
5) Projekt Budowlany – Uzgodnienie i Informacja BIOZ z dnia 26 maja 2023 r. – stanowiąca Załącznik nr 10 do SWZ;
6) Decyzja PWKZ nr ZN.5142.480.2.2022.OT z dnia 21.12.2022 r. - stanowiąca Załącznik nr 11 do SWZ;
7) Decyzja Prezydenta Miasta Gdańska - Pozwolenie na budowę, znak sprawy WUiA-VI.6740.824-4.2023.JK.302350 z dnia 24.11.2023 r. – stanowiąca Załącznik nr 12 do SWZ;
8) Przedmiar robót: remontu i aranżacji holu parteru – charakter pomocniczy, stanowiący Załącznik nr 13 do SWZ oraz Elementy wyposażenie wyłączone z realizacji – pozycje z przedmiaru robót Załącznik nr 13a do SWZ.
3. Zamawiający stosownie do przepisu art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga, aby wszelkie prace fizyczne, bezpośrednio związane z wykonywaniem robót budowlanych w budynku Biblioteki Gdańskiej przy ul. Wałowej 15, objęte zamówieniem oraz wskazane i opisane w dokumentacji, o której mowa w ust. 2, były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm.), w wymiarze czasu pracy adekwatnym do powierzanych zadań, osób wykonujących czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót (tzw. pracowników fizycznych), z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (tj. Dz. U. 2023 r., poz. 1893), przez cały okres realizacji zamówienia. Obowiązek ten nie dotyczy osób wskazanych na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót oraz innych osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r., poz. 725 z późn. zm.), dalej zwanej „PrBud” oraz dostawców materiałów i urządzeń. Obowiązek, zatrudnienia osób wykonujących czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót (tzw. pracowników fizycznych), musi być zrealizowany nieprzerwanie przez cały okres realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta przez Wykonawcę Budomex Trójmiasto Sp. z o.o., ul. 3-go Maja 56, 81-850 Sopot. Cena oferty brutto wynosi 1 040 334,00 zł, która przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia, tj.: kwotę 557 000,00 zł brutto, podaną przez Zamawiającego przed terminem otwarcia ofert. Mając na uwadze powyższe okoliczności, Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ nie istnieje możliwość zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty nr 1.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1040334,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1040334,00 PLN
| 2024-10-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |