"Usługa dystrybucji energii elektrycznej”

Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Szczecinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00371889
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00371889/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-31 10:05
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d3774757-aa42-4f16-bbfb-6d4b7dc0de57
Identyfikator
8522467675
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przesył energii elektrycznej

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OPERATOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
492 275,52 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00371889 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
"Usługa dystrybucji energii elektrycznej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Szczecinie

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320121345

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Klemensa Janickiego 30

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 71-270

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: oddzial.szczecin@ipn.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: szczecin.ipn.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Usługa dystrybucji energii elektrycznej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d3774757-aa42-4f16-bbfb-6d4b7dc0de57

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371889

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00269643/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 dystrybucja energii elektrycznej do budynku przy ul. K Janickiego 30 w Szczecinie na okres 48 miesięcy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W związku z tym, że przedmiotowe zamówienie może być świadczone zgodnie ze stanem faktycznym tylko przez jednego Wykonawcę przedmiotowe postepowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305, pkt 1) w związku z art. 214, ust. 1, pkt 1 lit a ustawy PZP (Zgodnie z brzmieniem art. 214, ust. 1, pkt 1 lit a: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia). Enea Operator Sp. z o.o. w chwili obecnej jako jedyny podmiot spełnia przesłankę powyższego artykułu i może jako jedyny świadczyć usługę dystrybucji energii elektrycznej na obszarze Szczecina.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OVISz-280-2/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 400224,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa dystrybucji energii elektrycznej do obiektu Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Szczecinie przy ulicy Klemensa Janickiego 30 na okres 48 miesięcy od dnia zawarcia umowy, nie dłużej jednak niż do dnia 30.06.2030 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 400224 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 400244 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 400244 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA OPERATOR SP. Z 0.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 782-23-77-160

7.3.3) Ulica: STRZESZYŃSKA

7.3.4) Miejscowość: POZNAŃ

7.3.5) Kod pocztowy: 60-479

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 492275,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2030-06-30
2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi