Przeprowadzenie czynności w ramach bieżącego czyszczenia i przeglądów eksploatacyjnych urządzeń oczyszczających wraz z ich naprawami na terenie Miasta Gliwice w latach 2026-2027

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gliwicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00371904
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00371904/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-31 10:08
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-adb29f01-c197-490c-abf1-a18d0cf1a45b
Identyfikator
6310102608
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi usuwania szlamu

Wykonawcy

1 przyznane

EKOSERVICE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ USŁUGI SPÓŁKA KOMANDYTOWARzeszów, PL · lot 0
352 442,46 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00371904 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przeprowadzenie czynności w ramach bieżącego czyszczenia i przeglądów eksploatacyjnych urządzeń oczyszczających wraz z ich naprawami na terenie Miasta Gliwice w latach 2026-2027

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gliwicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271062577

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rybnicka 47

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pwik.gliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pwik.gliwice.pl/index.php

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1311050

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Sektor wodny

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przeprowadzenie czynności w ramach bieżącego czyszczenia i przeglądów eksploatacyjnych urządzeń oczyszczających wraz z ich naprawami na terenie Miasta Gliwice w latach 2026-2027

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-adb29f01-c197-490c-abf1-a18d0cf1a45b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371904

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246179

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP/4/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 745850,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja czynności w ramach bieżącego czyszczenia i przeglądów eksploatacyjnych urządzeń oczyszczających wraz z ich naprawami na terenie Miasta Gliwice w latach 2026-2027:
a) Przeprowadzenie czterokrotnie co półrocznego przeglądu eksploatacyjnego urządzeń oczyszczających (separatorów substancji ropochodnych wraz z ich osadnikami) ujętych w Załączniku nr 10 do SWZ – „Zestawienie separatorów”, dwa razy w roku, tj. łącznie cztery przeglądy w okresie obowiązywania umowy do 29.10.2027r.,
b) Czyszczenie instalacji urządzeń oczyszczających (separatorów substancji ropopochodnych wraz z ich osadnikami) na terenie miasta Gliwice ujętych w Załączniku nr 10 do SWZ – „Zestawienie separatorów” (arkusz „Separatory do czyszczenia”),
c) Usługa poboru próbek wód opadowych i roztopowych po czyszczeniu instalacji urządzeń oczyszczających obejmująca ich pobór i badanie w akredytowanym laboratorium w zakresie zawiesiny ogólnej i węglowodorów ropopochodnych. Dla próbek pobranych przed i za urządzeniem oczyszczającym – 2 próbki dla każdej instalacji oczyszczającej,
d) Przeprowadzenie napraw na instalacjach urządzeń oczyszczających zgodnie z Załącznikiem nr 10 do SWZ – „Zestawienie separatorów” (arkusz „Separatory do naprawy”. Zestawienie obejmuje naprawy konieczne do wykonania w roku 2026.
Szczegółowy zakres prac został zawarty w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 6 do SWZ, ZAŁĄCZNIKU NR 10 do SWZ oraz wzorze umowy stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 5 do SWZ.

Gwarancja Na objęte zakresem umowy naprawy separatorów, Wykonawca udziela Zamawiającemu na okres: 12 miesięcy, licząc od dnia odbioru naprawy danego separatora. Warunki gwarancji określa załącznik nr 6 do wzoru umowy. Strony zgodnie uznają, iż do udzielonej gwarancji znajdują odpowiednie zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego o gwarancji przy sprzedaży. W razie wątpliwości przy ocenie obowiązków Wykonawcy wynikających z udzielonej przez siebie gwarancji, Wykonawca w zakresie dostarczonych urządzeń i wykonanych robót uważany będzie za sprzedawcę w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego o gwarancji przy sprzedaży.

Wymagania dotyczące konieczności zatrudnienia pracowników na umowy o pracę:
Zamawiający formułuje wymagania dotyczące konieczności zatrudnienia pracowników na podstawie umowy o pracę w oparciu o art. 95 ustawy Pzp. Szczegółowo zostały one określone w ZAŁĄCZNIKU NR 5 do SWZ – wzorze umowy.
Z uwagi na specyfikację przedmiotu zamówienia Zamawiający nie formułuje wymagań wskazanych w art. 100 ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 76211200-7 - Usługi usuwania szlamu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 352442,46 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 695154,48 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 352442,46 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ekoservice Sp. z o.o. Usługi Sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5170388201

7.3.3) Ulica: Pl. Kilińskiego 2

7.3.4) Miejscowość: Rzeszów

7.3.5) Kod pocztowy: 35-005

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 352442,46 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-07-22 do 2027-10-29

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiający omyłkowo w ogłoszeniu o zamówieniu wskazał, że przedmiotowe zamówienie nie był ujęte w planie postępowań. Zamawiający prostuje oczywistą omyłkę gdyż przedmiotowe postępowanie w momencie jego wszczęcia było ujęte w planie pod pozycją 1.3.6. - "Przeprowadzenie czynności w ramach bieżącego czyszczenia i przeglądów eksploatacyjnych urządzeń oczyszczających wraz z ich naprawami na terenie Miasta Gliwice w latach 2026-2027"
2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi