„Zakup pojazdu 9-cio osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób na wózkach inwalidzkich”.

Powiat Olkuski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00371917
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00371917/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-31 10:12
Lokalizacja
Olkusz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-00931beb-c73f-4bbe-8511-6f9b1e4156b3
Identyfikator
6372024678
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pojazdy silnikowePojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osóbPojazdy opieki socjalnejMinibusySprzęt dla osób niepełnosprawnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00371917 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup pojazdu 9-cio osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób na wózkach inwalidzkich”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olkuski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255045

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2

1.5.2.) Miejscowość: Olkusz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp.olkusz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp.olkusz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1340424

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zakup pojazdu 9-cio osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób na wózkach inwalidzkich”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-00931beb-c73f-4bbe-8511-6f9b1e4156b3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371917

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333414

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OZP.272.21.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 183992,55 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych, fabrycznie nowego, nierejestrowanego 9-cio miejscowego (8 pasażerów + 1 kierowca) dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym co najmniej z jednym miejscem dla osoby na wózku inwalidzkim - wyposażonego w elektryczną windę do załadunku wózka.
1. Pojazd niezarejestrowany, fabrycznie nowy, nieuszkodzony, sprawny technicznie. Nie dopuszcza się dostawy pojazdu powystawowego, testowego itp.
2. Pojazd musi być wyposażony we wszystkie elementy wymagane przez Zamawiającego w procesie montażu fabrycznego lub w autoryzowanym serwisie, przed dostawą pojazdu.
3. Pojazd nie może posiadać jakichkolwiek nadruków, czy też informacji reklamowych.
4. Pojazd i jego wyposażenie musi spełniać wymogi ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym oraz aktów wykonawczych do tej ustawy, a także innych przepisów obowiązującego prawa polskiego i unijnego.
5. Pojazd musi posiadać aktualne świadectwo homologacji dla pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych wydane przez ustawowo uprawniony organ, potwierdzające, że spełnia on wszystkie niezbędne wymagania techniczne i normy bezpieczeństwa określone w przepisach.
6. Zamawiający wymaga, aby pojazd spełniał wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia .
7. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach projektu Program Wyrównywania Różnic Między Regionami III. Środki PFRON stanowią część finansowania zamówienia, a realizacja zamówienia następuje zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi udzielania dotacji i współfinansowania projektów ze środków PFRON. Wykonawcy składając ofertę zobowiązani są uwzględnić w niej fakt współfinansowania ze środków PFRON oraz realizować zamówienie zgodnie z wymogami określonymi przez Zamawiającego i PFRON.
8. Samochód, będący przedmiotem zamówienia, winien posiadać komplet dokumentów do zarejestrowania zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie RP, na zasadach dopuszczenia do ruchu (faktura sprzedaży, karta pojazdu, przegląd – badanie techniczne oraz badanie stacji diagnostycznej potwierdzające, że po adaptacji samochód przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych zgodnie z wymogami przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym). Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia homologacji cząstkowych na wykonane prace oraz aktualny certyfikat systemu ISO obejmujący zakres zabudowy i modyfikacji pojazdu na zastosowane podzespoły/ elementy dla osób niepełnosprawnych.
9. Wykonawca oznakuje/oklei pojazd w sposób i na wzór ustalony z Zamawiającym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1a do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34100000-8 - Pojazdy silnikowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

34114300-2 - Pojazdy opieki socjalnej

34114400-3 - Minibusy

33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie złożono żadnej oferty.
2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy