Ubezpieczenie 31 pilotów Bezzałogowych Statków Powietrznych Komendy Stołecznej Policji

KOMENDA STOŁECZNA POLICJI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00371948
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00371948/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-31 10:21
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-126439e6-1b92-4155-ade9-3862630ddcb9
Identyfikator
5251930070
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w związku z wykonywanym zawodem

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00371948 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Ubezpieczenie 31 pilotów Bezzałogowych Statków Powietrznych Komendy Stołecznej Policji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA STOŁECZNA POLICJI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012126482

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Nowolipie 2

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-150

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ksp.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ksp.policja.gov.pl/zam/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1342773

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Ubezpieczenie 31 pilotów Bezzałogowych Statków Powietrznych Komendy Stołecznej Policji

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-126439e6-1b92-4155-ade9-3862630ddcb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371948

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00132082/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.17 Ubezpieczenia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339841

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP-2231/26/119/T

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 262642,78 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 16666,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie 31 pilotów Bezzałogowych Statków Powietrznych zwane dalej „usługą”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 5 do SWZ oraz w Rozdz. XIX SWZ.
3. Zamawiający nie żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66516500-5 - Usługi ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w związku z wykonywanym zawodem

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 4 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku postępowania, na etapie oceny ofert ustalono, że oferty zostały złożone z taką samą ceną. Komisja nie może wybrać najkorzystniejszej oferty, gdyż zestawienie ofert przedstawia taki sam bilans kryterium oceny ofert – oferty uzyskały taką samą ilość 100 punktów.
W związku z powyższym Zamawiający, na podstawie art. 248 ust. 3 ustawy wezwał Wykonawców:
a) Pallada Ubezpieczenia Paweł Kmieć z siedzibą w Szczecinie;
b) BPiU Ewa Górniak z siedzibą w Rzeszowie;
- do złożenia ofert dodatkowych.
Jednocześnie, Wykonawcy zostali poinformowani, iż zgodnie z art. 251 ustawy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w uprzednio złożonych ofertach.
Do terminu wskazanego przez Zamawiającego tj. do dnia 29.07.2026 r. ofertę dodatkową złożył Wykonawca BPiU Ewa Górniak z siedzibą w Rzeszowie, podtrzymując cenę oferty pierwotnej.
Wykonawca Pallada Ubezpieczenia Paweł Kmieć z siedzibą w Szczecinie nie złożył oferty dodatkowej, co oznacza, że Wykonawca podtrzymuje swoją pierwotną ofertę.
W związku z tym, że zostały złożone oferty z taką sama ceną, Zamawiający nie może dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 20150 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 20150 PLN

2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi