Sukcesywna dostawa pelettu drzewnego do jednostek organizacyjnych Gminy Lipno
Gmina Lipno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00372353
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00372353/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-31 11:37
- Lokalizacja
- Lipno, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d3411cef-2d8f-4523-9ee1-6d2d3d474fae
- Identyfikator
- 4660345629
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00372353 z dnia 2026-07-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa pelettu drzewnego do jednostek organizacyjnych Gminy Lipno
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866554
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza
1.5.2.) Miejscowość: Lipno
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-600
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 54 2886200
1.5.8.) Numer faksu: 54 2872048
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lipno@uglipno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uglipno.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/uglipno1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa pelettu drzewnego do jednostek organizacyjnych Gminy Lipno2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d3411cef-2d8f-4523-9ee1-6d2d3d474fae
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00372353
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034232/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.6 Sukcesywna dostawa pelettu drzewnego do jednostek organizacyjnych Gminy Lipno
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00348780
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIZP.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 359800 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa pelletu wraz z transportem i rozładunkiem do jednostek organizacyjnych Gminy Lipno w ilości 200,00 ton.
2. Miejsce dostawy i sposób dostawy:
1) Zespół Szkół w Radomicach – dostawa cysterną;
2) Szkoła Podstawowa w Maliszewie – dostawa cysterną;
3) Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu – dostawa w workach;
4) Szkoła Podstawowa w Trzebiegoszczu – dostawa w workach;
5) Ośrodek Kultury z/s w Wichowie – dostawa w workach;
6) Biblioteka Publiczna Filia w Jastrzębiu – dostawa w workach;
7) PSZOK Złotopole – dostawa w workach;
8) Budynek administracyjny UG w Złotopolu – dostawa w workach.
3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać:
1) 110,00 ton specjalistyczną cysterną wyposażoną w pneumatyczny układ rozładunku.
2) 90,00 ton w nieuszkodzonych workach foliowych zgrzewanych 15-25 kg, z nadrukiem informacji producencie oraz normie jakościowej pelletu wraz z rozładunkiem.
4. Podane ilości peletu są szacunkowe, mogą one ulec zmniejszeniu do 80% zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tego tytułu.
5. Cena za pellet określona w ofercie Wykonawcy jest stała i obejmuje wszystkie koszty realizacji zamówienia, w tym koszty transportu i rozładunku do lokalizacji wskazanych przez Zamawiającego.
6. Pellet musi spełniać kryteria jakościowe określone w normie DINplus lub ENplus A1 (lub równoważnej), posiadać granulację 6-8 mm, a potwierdzeniem tych parametrów musi być aktualny certyfikat ENplus A1 lub certyfikat DINplus wydany przez uprawnioną jednostkę certyfikującą. Wszystkie określone niżej wymagania jakościowe określone na podstawie Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie wymagań jakościowych dla biomasy pozyskanej z drzew i krzewów wprowadzanej do obrotu lub obejmowanej procedurą celną dopuszczenia do obrotu w postaci brykietu lub peletu (Dz. U. z 2025 r. poz. 618).
Wymagane minimalne parametry jakościowe:
1) Wartość opałowa: minimum 4,9 kWh/kg (17,64 MJ/kg)
2) Zawartość popiołu: do 0,7%
3) Wilgotność: do 10%
4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający zmuszony jest do unieważnienia postępowania| 2026-07-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |