Dokończenie stropodachów, obróbek blacharskich i instalacji odgromowej wykonywanych w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej ŚCO SPZOZ w Kielcach”.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00372640
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00372640/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-31 12:19
- Lokalizacja
- Kielce, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-72d6909b-0511-4e8a-920d-d693dcc4f862
- Identyfikator
- 9591294907
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00372640 z dnia 2026-07-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dokończenie stropodachów, obróbek blacharskich i instalacji odgromowej wykonywanych w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej ŚCO SPZOZ w Kielcach”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Świętokrzyskie Centrum Onkologii
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001263233
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stefana Artwińskiego 3
1.5.2.) Miejscowość: Kielce
1.5.3.) Kod pocztowy: 25-734
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.7.) Numer telefonu: 413674280
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@onkol.kielce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.onkol.kielce.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dokończenie stropodachów, obróbek blacharskich i instalacji odgromowej wykonywanych w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej ŚCO SPZOZ w Kielcach”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-72d6909b-0511-4e8a-920d-d693dcc4f862
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00372640
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310454
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Tłem prawnym niniejszego uzasadnienia jest nagłe i niezawinione przez Zamawiającego ustanie zdolności wykonawczej dotychczasowego wykonawcy. W toku realizacji umowy nr 231/70/2025 doszło do przerwania robót przez wykonawcę Anna-Bud. Z protokolarnie ustalonego stanu robót na dzień 7 maja 2026 r. oraz z odrębnego uzasadnienia technicznego wynika, że projektowanego uziemienia otokowego nie wykonano w całości, części nawierzchni naruszonych wykopami nie odtworzono, brak jest ciągłości połączeń odprowadzających, a na dachach objętych inwestycją nie wykonano docelowej instalacji odgromowej. Równolegle nie ukończono robót dekarskich, nie wykonano wszystkich obróbek blacharskich oraz wpustów, wskutek czego układ dachowy nie zapewnia wymaganej szczelności. Tak ustalony stan robót rodzi realne ryzyko bezpośredniego oddziaływania wyładowań atmosferycznych, ryzyko zalania pomieszczeń.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-29847bc5-2fa0-4df5-9269-86395de69918
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.2411.131.2026.MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
Dokończenie stropodachów, obróbek blacharskich i instalacji odgromowej wykonywanych w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii SPZOZ w Kielcach”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w:
- Dokumentacji Technicznej;
- Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych STWiORB;
- Rysunkach i schematach.
- Przedmiarach robót.
Powyższa dokumentacja projektowa stanowi załącznik do zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych Termatex Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6630001820
7.3.3) Ulica: Ostojów 43A
7.3.4) Miejscowość: Suchedniów
7.3.5) Kod pocztowy: 26-130
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. PPHU Elba Jan Bańcyrowski, Skarżysko-Kamienna - w zakresie robót elektrycznych.
2. Danieldach Daniel Michta, Stara Wieś - w zakresie pokrycia dachu.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1182865,17 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin realizacji zamówienia to 60 dni roboczych.| 2026-07-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |