Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn.: "Prace remontowo-naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu"

POWIAT PŁOŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00372940
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00372940/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-31 13:11
Lokalizacja
Płońsk, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c884bd9e-69c0-48df-98e7-8e095c938b6a
Identyfikator
5671788408
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneWykonywanie pokryć dachowychIzolowanie dachuKładzenie zaprawy i rynienRoboty malarskieTynkowanie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00372940 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn.: "Prace remontowo-naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT PŁOŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377712

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Płocka 39

1.5.2.) Miejscowość: Płońsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jchmielewska@powiat-plonski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-plonski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c884bd9e-69c0-48df-98e7-8e095c938b6a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn.: "Prace remontowo-naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c884bd9e-69c0-48df-98e7-8e095c938b6a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00372940

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024189/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn.: "Prace remontowo-naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323134

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 272.17.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn.: "Prace remontowo naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu".
2. Zakres rzeczowy zadania uwzględnia prace remontowo naprawcze mające na celu likwidację szkód powstałych po zalaniu szkoły na skutek intensywnych opadów deszczu.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest specyfikacji warunków zamówienia i załącznikach do niej, w tym w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik Nr 9 do SWZ) oraz Programie Funkcjonalno-Użytkowym (Załącznik Nr 10 wraz z załącznikami do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien

45442100-8 - Roboty malarskie

45410000-4 - Tynkowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W terminie składania ofert wpłynęły oferty następujących Wykonawców:
1. Oferta nr 1:
BIOŚ Sp. z o.o. ul. Lokalna 31, 09-410 Płock,
Cena oferty brutto w ramach zakresu podstawowego: 763 999,77 zł,
Cena oferty brutto w ramach prawa opcji: 1 068 370,53 zł
2. Oferta nr 2:
AMTC POLAND Sp. z o.o. ul. Młodzieży 9D, 30-829 Kraków - Oferta odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 793).

Oferta z najniższą ceną Wykonawcy BIOŚ Sp. z o.o., ul. Lokalna 31, 09-410 Płock (763 999,77 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. W związku z powyższym Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (t.j.-Dz. U. z 2026 r., poz. 793).

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 763999,77 PLN

2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane