Sukcesywna dostawa pelletu drzewnego dla Gminy Rogowo na sezon grzewczy 2026/2027.
GMINA ROGOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00373006
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00373006/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-31 13:24
- Lokalizacja
- Rogowo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a7dda03a-0452-40e3-a91b-2e770adc1136
- Identyfikator
- 5621711384
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00373006 z dnia 2026-07-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa pelletu drzewnego dla Gminy Rogowo na sezon grzewczy 2026/2027.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ROGOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351216
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: KOŚCIELNA
1.5.2.) Miejscowość: Rogowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-420
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 52-30-24-053 lub 52- 30-24-077
1.5.8.) Numer faksu: 52 30-24-275
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@rogowo.paluki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.rogowo.paluki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/rogowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa pelletu drzewnego dla Gminy Rogowo na sezon grzewczy 2026/2027.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a7dda03a-0452-40e3-a91b-2e770adc1136
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373006
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00003736/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Sukcesywna dostawa pelletu drzewnego dla Gminy Rogowo na sezon grzewczy 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340400
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIDiGP.271.1.8.2026.ZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 263879,94 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa pelletu drzewnego wraz z transportem i rozładunkiem dla Gminy Rogowo na sezon grzewczy 2026/2027, w łącznej maksymalnej ilości do 183,75 ton.
2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca dostarczy pellet drzewny w workach foliowych zgrzewanych 15-25 kg, z nadrukiem informacji o producencie oraz normie jakościowej pelletu wraz z rozładunkiem dla Gminy Rogowo, na sezon grzewczy 2026/2027 o parametrach, których standardy jakościowe zostały określone poniżej i odnoszą się do istotnych cech przedmiotu zamówienia.
Dostawy przedmiotu zamówienia realizowane będą sukcesywnie, partiami po 1–10 ton jednorazowo, w miarę bieżących potrzeb Zamawiającego, na podstawie jego jednostronnych zgłoszeń zapotrzebowania (zamówień).
Pellet drzewny musi spełniać kryteria jakościowe określone w normie DINplus lub ENplus A1 (lub równoważnej), posiadać granulację 6 mm, a potwierdzeniem tych parametrów musi być aktualny certyfikat ENplus A1 lub certyfikat DINplus wydany przez uprawnioną jednostkę certyfikującą.
Wszystkie określone niżej wymagania jakościowe określone na podstawie Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie wymagań jakościowych dla biomasy pozyskanej z drzew i krzewów wprowadzanej do obrotu lub obejmowanej procedurą celną dopuszczenia do obrotu w postaci brykietu lub peletu (Dz. U. z 2025 r. poz. 618).
a) PELLET DRZEWNY o następujących parametrach jakościowych nie gorszych niż:
- surowiec: drewno z drzew iglastych lub liściastych lub stanowiący mieszankę drzew iglastych i liściastych, bez domieszki innych substancji jak np. kleje, lepisze czy utwardzacze;
- wartość opałowa min. 18MJ/kg [5,0kWh/kg]
- max. zawartość popiołu do 0,7%
- zawartość siarki do 0,04%
- gęstość nasypowa min. 600kg/m3
- średnica 6-8 mm
- wilgotność do 10% .
3. Dostawa przedmiotu zamówienia odbywać się będzie na koszt wykonawcy wraz z rozładunkiem w miejsce wskazane przez Zamawiającego, do następujących lokalizacji Zamawiającego:
a) 6 (sześciu) kotłowni na terenie miejscowości Rogowo (ul. Kolejowa nr 4, ul. Kolejowa nr 19, ul. Kolejowa nr 21, ul. Kl. Maciaszczyka nr 9, ul. Kościelna nr 4a (GDK), ul. Bydgoska 9a (OSP)
b) 1 (jednej) świetlicy wiejskiej – Lubcz nr 22;
c) 1 (jednej) hali widowiskowo – sportowej – Gościeszyn nr 21.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj.: 324 572,33 zł /brutto/. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do poziomu zaoferowanej ceny dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 428293,69 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 451798,98 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |