ZP.60.2026 - Świadczenie usług utrzymania czystości – część parteru KPP w Krakowie oraz hala sportowa (budynek B) na OPP w Krakowie (budynek B).

KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KRAKOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00373087
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00373087/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-31 13:39
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f029420c-e7cf-4425-a130-e58cb626335a
Identyfikator
6750005594
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania budynkówUsługi czyszczenia okien

Wykonawcy

1 przyznane

HEMAG H.GUZIAK SPÓŁKA JAWNAKraków, PL · lot 0
457 404,13 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00373087 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
ZP.60.2026 - Świadczenie usług utrzymania czystości – część parteru KPP w Krakowie oraz hala sportowa (budynek B) na OPP w Krakowie (budynek B).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KRAKOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351081570

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mogilska 109

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-571

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.fundusze@malopolska.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://malopolska.policja.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://malopolska-policja.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZP.60.2026 - Świadczenie usług utrzymania czystości – część parteru KPP w Krakowie oraz hala sportowa (budynek B) na OPP w Krakowie (budynek B).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f029420c-e7cf-4425-a130-e58cb626335a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373087

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00112858/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Świadczenie usług utrzymania czystości w budynkach Policji garnizonu małopolskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00262632

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.60.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 457504,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług utrzymania czystości w:
a) części parteru i klatek schodowych budynku Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Krakowie, ul. Łokietka 205
b) hali sportowej (budynek B) zlokalizowanej na terenie Oddziału Prewencji Policji (OPP) w Krakowie, ul. Łokietka 205a.
2) Hala sportowa i część parteru KPP:
a) Sprzątanie hali sportowej zlokalizowanej w budynku Oddziału Prewencji Policji w Krakowie
(w wymiarze 1330 m2) i część parteru oraz klatek schodowych Komendy Powiatowej Policji w Krakowie (w wymiarze 862,68 m2) w okresie od 1 września 2026 roku do 31 sierpnia 2028 roku
b) Do dyspozycji Wykonawcy zostaną oddane pomieszczenia gospodarcze o powierzchni 4,13 m2 oraz jedno pomieszczenie socjalne (do współkorzystania) o powierzchni 13,46 m2 dla jego pracowników - które są zlokalizowane w budynku KPP w Krakowie oraz jedno pomieszczenia gospodarcze o powierzchni 2,3 m2 - które jest zlokalizowane w budynku hali sportowej OPP ,a także miejsce na maszynę do doczyszczania/polerowania podłóg.
c) Okna w budynku KPP Kraków są nieotwieralne. Wykonawca zapewnia utrzymanie czystości okien od strony wewnętrznej o powierzchni 191 m2 w tym 174 m2 zwykłych okien + 17 m2 oklejonych folią mleczną oraz od zewnętrznej strony budynku o powierzchni 292,53 m2. Okna sięgają do 4m wysokości. Okna w hali sportowej (budynek B) zlokalizowanej na terenie OPP w Krakowie są otwieralne, wykonawca zapewni utrzymanie czystości okien od strony wewnętrznej i zewnętrznej budynku, a ich powierzchnia wynosi 14,52 m2 (okien na sali głównej nie podlegają myciu)
d) Mycie drzwi przeszklonych zewnętrznych i wewnętrznych budynku.
e) Podłoga sali głównej OPP w Krakowie wymaga czyszczenia zgodnie z instrukcją pielęgnacji drewnianych podłóg lakierowanych będących jednocześnie warunkami gwarancji, stanowiący załącznik nr 4 do umowy.
f) Zamawiający wymaga w ramach realizacji zamówienia stałej dostępności i uzupełniania w pomieszczeniach na bieżąco środków higienicznych.
g) Zamawiający wymaga stałej dyspozycji serwisu dziennego w godzinach od 6:00 do 14:00 dla KPP w Krakowie (dni robocze) oraz od godz. 6:00 do 14:00 lub od godz. 14:00 do 22:00 zgodnie z potrzebami zamawiającego dla OPP w Krakowie (dni robocze). Zmiana czasu wykonywania usługi jest możliwa po wcześniejszym uzgodnieniu z przedstawicielem KPP Kraków lub OPP Kraków pod warunkiem zachowania 8 godz. czasu pracy.
h) Zamawiający wymaga utrzymania czystości w części budynku Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz w hali sportowej (budynek B) zlokalizowanej na terenie Oddziału Prewencji Policji wraz z myciem drzwi oraz zadaszeń szklanych przy wejściach do budynku hali sportowej.
3) Szczegółowy zakres czynności, częstotliwość oraz czas ich wykonywania zostały określone w załączniku nr 3 do SWZ oraz projekcie umowy załącznik nr 5 do SWZ.
4) Arkusz oceny jakości usług sprzątania znajduje się załączniku nr 2 do projektu Umowy.
5) Karta produktowa podłóg znajduje się w załączniku nr 4 do projektu Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 457404,13 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 574530,64 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 457404,13 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Hemag H. Guziak spółka jawna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: PL 6760053181

7.3.3) Ulica: ul. Konecznego 8

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-216

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 457404,13 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-08-31
2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi