Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Al. Solidarności w Nowym Targu (w miejscu obecnego skateparku).

Gmina Miasto Nowy Targ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00373156
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00373156/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-31 13:53
Lokalizacja
Nowy Targ, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-572f4dfd-9f57-44a6-b31c-9318e6f71bd2
Identyfikator
7350014012
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR OMYLAKLipnica Wielka, PL · lot 0
687 503,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00373156 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Al. Solidarności w Nowym Targu (w miejscu obecnego skateparku).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Nowy Targ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893256

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krzywa 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Targ

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-400

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 18 261-12-00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umnt@um.nowytarg.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowytarg.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/nowytarg

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Al. Solidarności w Nowym Targu (w miejscu obecnego skateparku).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-572f4dfd-9f57-44a6-b31c-9318e6f71bd2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373156

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040114/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.22 Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Al. Solidarności (w miejscu obecnego skateparku).

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282444

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.24.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 550590,95 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa boiska wielofunkcyjnego przy Al. Solidarności w Nowym Targu (w miejscu obecnego skateparku).
2. W zakres zamówienia wchodzą między innymi:
1/ roboty przygotowawcze i rozbiórkowe.
2/ Budowa boiska wielofunkcyjnego i wykonanie nawierzchni utwardzonych wraz z wyposażeniem obszaru objętego inwestycją w obiekty małej architektury.
3/ Odwodnienie liniowe.
4/ Rozbudowa istniejącego monitoringu.
5/ Budowa ogrodzenia.

3. Szczegółowo zamówienie określa dokumentacja projektowa opracowana przez Panią arch. Agnieszkę Rusnak ARCHing Biuro Projektów ul. Św. Katarzyny 4, 34-400 Nowy Targ.

4. Inne postanowienia dotyczące przedmiotu zamówienia:
1/ wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia w formie rozliczenia kosztorysowego, przy składnikach cenowych podanych w ofercie, w kwocie nie wyższej niż umowna.
Za roboty nie wykonane jako zbędne, choć objęte kosztorysem ofertowym oraz specyfikacją wynagrodzenie nie przysługuje.
2/ ofertę cenową Wykonawca sporządzi na podstawie wszystkich elementów dokumentacji projektowej i przedmiaru robót,
3/ wynagrodzenie wykonawcy będzie płatne w oparciu o harmonogram rzeczowo finansowy w tym poprzez faktury częściowe wystawione na podstawie protokołów odbioru częściowego. Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi zamawiającemu do akceptacji harmonogram rzeczowo-finansowy,
4/ harmonogram rzeczowo-finansowy winien uwzględniać następujący podział środków przeznaczonych na realizację inwestycji: 2026 rok- 100%. (do 80%- faktury częściowej, 20%- faktura końcowa),
5/ wszelkie niezbędne materiały posiadające certyfikaty jakości lub deklaracje zgodności potwierdzające stosowanie w budownictwie zabezpiecza wykonawca na własny koszt, (oznacza to również poniesienie przez wykonawcę wszelkich z tym związanych kosztów),
6/ roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiarem robót, SST z zachowaniem warunków wynikających z norm technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej,
7/ wykonawca zabezpieczy miejsce i poniesie koszty wywozu gruzu, elementów z rozbiórki itd., łącznie z ich składowaniem, zagospodarowaniem czy też utylizacją,
8/ wykonawca zapewni bezpieczne warunki na placu budowy i w jego otoczeniu,
9/ wykonawca zabezpieczy i oznakuje teren budowy i jest zobowiązany do organizowania go oraz prowadzenia robót,
10/ wykonawca zapewni pełną obsługę geodezyjną inwestycji aż do uzyskania geodezyjnego operaty powykonawczego z klauzulą Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjno- Kartograficznej. Operat geodezyjny należy dostarczyć również w wersji cyfrowej w plikach dwg, dxf, pdf.
11/ wykonawca ma obowiązek znać i stosować w czasie prowadzenia prac przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Opłaty i kary za przekroczenie w trakcie realizacji prac norm określonych w odpowiednich przepisach dotyczących ochrony środowiska naturalnego poniesie wykonawca,

12/ zamawiający wymaga co najmniej 5 letniego okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane i wbudowane materiały,
13/ w specyfikacji warunków zamówienia oraz we wszystkich dokumentach stanowiących załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych) wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie lub normy, specyfikacje, systemy należy rozumieć jako przykładowe i należy je rozpatrywać z wyrazem „lub równoważne” albo „nie gorsze niż”.
Zamawiający, mając na uwadze, że jeżeli w jakimkolwiek miejscu specyfikacji warunków zamówienia oraz jej załącznikach zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów służących do wykonania robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia – dopuszcza możliwość zastosowania materiałów równoważnych. Oznacza to, że przewidziane przez wykonawcę do zastosowania na etapie realizacji robót urządzenia i materiały powinny spełniać co najmniej parametry określone w dokumentacji projektowej, szczegółowej specyfikacji technicznej i nie powinny być gorsze od jej założeń. Zamawiający dopuszcza wszelkie rynkowe odpowiedniki o parametrach równych lub lepszych niż wskazane. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. W takim wypadku wykonawca musi przedłożyć odpowiednie dokumenty opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania, oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne lub lepsze. Wszystkie materiały, które będą wbudowane lub zainstalowane, muszą wcześniej być zaakceptowane przez zamawiającego w formie pisemnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 687503,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 935847,22 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 687503,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Piotr Omylak SONA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7352593623

7.3.3) Ulica: Lipnica Wielka 111

7.3.4) Miejscowość: Lipnica Wielka

7.3.5) Kod pocztowy: 34-483

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 687503,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane