Dostawa i wdrożenie infrastruktury sprzętowej i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Siemiątkowo (II)

Gmina Siemiątkowo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00373160
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00373160/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-31 13:54
Lokalizacja
Siemiątkowo, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-00ded3a6-3cd1-49c1-bcda-d4ab8cef1638
Identyfikator
5110268723
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia komputeroweUrządzenia do przechowywania i odczytu danychPakiety oprogramowania i systemy informatyczneUsługi wdrażania oprogramowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00373160 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i wdrożenie infrastruktury sprzętowej i oprogramowania
w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Siemiątkowo (II)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siemiątkowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378410

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Władysława Reymonta 3A

1.5.2.) Miejscowość: Siemiątkowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-135

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@siemiatkowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ugsiemiatkowo.nv.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-siemiatkowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i wdrożenie infrastruktury sprzętowej i oprogramowania
w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Siemiątkowo (II)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-00ded3a6-3cd1-49c1-bcda-d4ab8cef1638

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373160

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00625206/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Projekt grantowy „Cyberbezpieczny Samorząd” w Urzędzie Gminy Siemiątkowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354524

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 192032,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby Zamawiającego fabrycznie nowego sprzętu i oprogramowania oraz
usługi wdrożenia i wsparcia polegające na podłączeniu sprzętu, skonfigurowaniu sprzętu i oprogramowania w wyznaczonym
przez Zamawiającego pomieszczeniu/pomieszczeniach oraz dokonaniu migracji do tych urządzeń konfiguracji istniejących w
infrastrukturze Zamawiającego urządzeń sieciowych (switche, zapora sieciowa UTM) i serwera.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 PZP, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający Gmina Siemiątkowo, stosownie do treści art. 222 ust. 4 PZP, bezpośrednio przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 236 403,41 zł brutto.

W przedmiotowym postępowaniu oferty złożyli niżej wymienieni Wykonawcy:

AMITRONIC Amadeusz Kusz
Łąkorz Gaj 32, 13-334
Łączna cena oferty brutto: 284 900,00 PLN

NEXTDATA Sp. z o.o.
Warszawa Konwaliowa 7, 03-194
Łączna cena oferty brutto: 280 809,00 PLN

Zgodnie z Rozdziałem XI Specyfikacji Warunków Zamówienia, jedynym kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty w przedmiotowym postępowaniu była cena usługi. Po otwarciu ofert Zamawiający stwierdził, iż oferta z najniższą ceną przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wskutek analizy swych możliwości
finansowych (w szczególności środków przyznanych na ten cel w ramach grantu udzielonego w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd) Zamawiający stwierdził, iż nie jest możliwe
zwiększenie kwoty wstępnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy