Przebudowa układu dróg w Koniecpolu obejmującego ulice: Leśna i Zielona
Gmina Koniecpol
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00373161
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00373161/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-31 13:54
- Lokalizacja
- Koniecpol, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e078b1dd-d787-4515-9f7d-03c22eb8416d
- Identyfikator
- 9492189567
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00373161 z dnia 2026-07-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa układu dróg w Koniecpolu obejmującego ulice: Leśna i Zielona
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koniecpol
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151397990
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chrząstowska 6A
1.5.2.) Miejscowość: Koniecpol
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-230
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@koniecpol.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.koniecpol.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e078b1dd-d787-4515-9f7d-03c22eb8416d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa układu dróg w Koniecpolu obejmującego ulice: Leśna i Zielona2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e078b1dd-d787-4515-9f7d-03c22eb8416d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373161
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039029/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa układu dróg w Koniecpolu obejmującego ulice: Leśna i Zielona
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00295541
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.18.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie i remoncie układu dróg obejmującego ul. Leśną i ul. Zieloną w Koniecpolu, na łącznym odcinku o długości ok. 1640 mb, w tym ul. Leśna ok. 840 mb, ul. Zielona ok. 800 mb
Zakres prac do wykonania obejmuje:
1) Przebudowę i rozbudowę drogi gminnej w Koniecpolu, ul. Leśnej, realizowanej na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej nr 3/2024/ZRID z dnia 22.03.2024 r. Starosty Częstochowskiego.
W rejonie przedmiotowej inwestycji występują sieci podziemnego uzbrojenia terenu, tj. sieci energetyczne, wodociągowe oraz teletechniczne. W rejonie inwestycji dodatkowo znajduje się kanalizacja deszczowa oraz sanitarna.
Przed przystąpieniem do robót drogowych w rejonie sieci uzbrojenia terenu Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przekopów kontrolnych mających na celu dokładną lokalizację tych urządzeń. Prace w rejonie sieci uzbrojenia terenu należy prowadzić ręcznie pod nadzorem przedstawiciela Właściciela urządzenia. W przypadku zbliżeń konstrukcji nawierzchni drogowych do istniejących sieci uzbrojenia terenu lub w miejscach skrzyżowań należy przedmiotowe sieci zabezpieczyć poprzez założenie na istniejące przewody rur osłonowych z PEHD lub przepołowionych rur stalowych o średnicy dobranej stosownie do wielkości ochranianego przewodu, w zgodności z wydanymi warunkami technicznymi przez gestorów sieci. Po zakończeniu prac należy uzupełnić taśmę ostrzegawczą na ochranianych przewodach.
W ramach opracowania, zaprojektowana została rozbudowa istniejącego układu komunikacyjnego w celu zapewnienia dojazdu do posesji zlokalizowanych wzdłuż dróg.
Charakterystyczne parametry projektowanej przebudowy drogi:
- droga klasy "D" w terenie zabudowanym,
- kategoria ruchu: KR1,
- prędkość projektowa Vp=30 km/h,
- szerokość jezdni = 5,0m,
- szerokość chodnika = 1,60m,
- szerokość opaski z kruszywa = 0,75m.
Rozbudowa istniejącego układu drogowego ul. Leśnej obejmuje w szczególności:
- rozbudowę jezdni,
- budowę i przebudowę ciągów pieszych (chodnik),
- przebudowę zjazdów do posesji,
- budowę oświetlenia ulicznego,
- budowę rowów drogowych retencyjno-infiltracyjnych,
- budowę odwodnienia drogi,
- przebudowę i zabezpieczenie sieci uzbrojenia terenu,
- wycinkę kolidującej zieleni,
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego drogi,
w następującym zakresie:
a) rozbudowa jezdni - przebudowywana ulica została zaprojektowana jako droga klasy D dla której założono prędkość projektową Vp=30 km/h. Zaprojektowano szerokość jezdni 5,0m, długość odcinka podlegającego rozbudowie wynosi ok. 840 mb.
Parametry charakterystyczne ulicy:
- obciążenie nawierzchni 100 kN/oś
- szerokość pasów ruchu 2x2,50m
- szerokość jezdni 5,00m
- szerokość poboczy ulepszonych min 0,75m,
- spadek jednostronny,
- spadek poprzeczny jezdni na prostej 2,00%,
- prędkość projektowa Vp= 30 km/h,
- kategoria ruchu KR 1.
Konstrukcja nawierzchni jezdni:
- warstwa ścieralna AC 11S, lepiszcze asfaltowe 50/70, gr. 4 cm;
- warstwa wiążąca AC 18W, lepiszcze asfaltowe 50/70, gr. 5 cm;
- podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0/31,5, gr. 20 cm;
- warstwa mrozoochronna z istniejącego gruntu stabilizowanego spoiwem hydraulicznym, gr. 15 cm.
b) budowa chodnika - na wlocie skrzyżowania ul. Leśnej i Włoszczowskiej, zaprojektowano przebudowę istniejącego chodnika jednostronnego. Chodnik posiada szerokość 1,60m i został on zaprojektowany ze spadkiem poprzecznym 2% w kierunku jezdni. Chodnik ograniczony od strony jezdni krawężnikiem betonowym 15x30x100 cm oraz obramowany obrzeżem betonowym 8x30x100 cm. Chodnik wykonany z kostki betonowej koloru szarego. Chodnik doprowadza pieszych do nowego przejścia, wydzielonego za pomocą malowania poziomego.
Konstrukcja nawierzchni chodnika:
- kostka betonowa wibroprasowana gr. 8 cm - kolor grafitowy;
- podsypka cementowo -piaskowa 1:4, gr. 3 cm;
- podbudowa pomocnicza z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0/31,5, gr. 20 cm;
c) wykonanie obustronnych poboczy o szerokości 0,75 cm (z miejscowymi poszerzeniami do 1,40 m), nawierzchnia z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 4/31,5, gr. warstwy 15 cm;
d) przebudowa zjazdów - zaprojektowano przebudowę zjazdów do posesji zlokalizowanych przy drogach gminnych. Aby ułatwić korzystanie ze zjazdów, zaprojektowano krawężniki obniżone, wystające 2 cm ponad jezdnię drogi. Lokalizację zjazdów dostosowano do istniejących bram. Nawierzchnia zjazdów z kostki betonowej grubości 8 cm.
Konstrukcja nawierzchni zjazdów:
- kostka betonowa wibroprasowana gr. 8 cm;
- podsypka cementowo - piaskowa 1:4, gr. 3 cm;
- podbudowa z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0/31,5, gr. 30 cm;
e) wykonanie przejścia przez jezdnię dla pieszych na wylocie drogi gminnej. Szerokość przejścia 4,0m, wykonane za pomocą malowania P-10, z obniżeniem krawężnika do wysokości 2cm i zabudową przed przejściem pasów ostrzegawczego i sygnalizacyjnego;
f) budowa nowego oświetlenia drogowego wydzielonego, tj. z zastosowaniem słupów oświetleniowych aluminiowych, linii kablowej oraz opraw oświetleniowych LED wraz z budową szafy podziałowej, w celu zabezpieczenia projektowanego oświetlenia oraz zabudowy ochrony przeciwprzepięciowej wraz z przebudową istniejących sieci elektroenergetycznych.
Zakres prac związanych z budową oświetlenia obejmuje:
- budowę szafy podziałowej – 1 komplet; szafa wyposażona w następujące elementy: rozłącznik wyłączający zasilanie szafy, ograniczniki przepięć, zabezpieczenia obwodów oświetleniowych, uziemienie;
- wykonanie przepustu kablowego pod projektowanym układem drogowym z rur typu RHDPE 110/6,3 mm (przewierty);
- montaż słupów oświetleniowych aluminiowych, o wysokości zamontowania oprawy 6,0m, posadowionych na fundamencie prefabrykowanym, z wysięgnikiem jednoramiennym o długości 1,0 m, z osprzętem (doświetlenie przejścia dla pieszych) – łącznie 2 słupy;
- montaż słupów oświetleniowych aluminiowych, o wysokości zamontowania oprawy 9,0m, posadowionych na fundamencie prefabrykowanym, z wysięgnikiem jednoramiennym o długości 1,5 metra, z osprzętem – łącznie 23 słupy;
- montaż słupów oświetleniowych aluminiowych, o wysokości zamontowania oprawy 9,0m, posadowionych na fundamencie prefabrykowanym, łamanych u podstawie (możliwość obsługi z poziomu gruntu), z wysięgnikiem jednoramiennym o długości 1,5m, z osprzętem – łącznie 3 słupy;
- montaż opraw oświetleniowych na wysięgnikach – oprawy ze źródłem światła LED, o mocy 55W, 5000K, odbłyśnik typu PP – łącznie 2 oprawy (na słupach 6,0m) – doświetlenie przejść dla pieszych,
- montaż opraw oświetleniowych na wysięgnikach – oprawy ze źródłem światła LED, o mocy 55W, 4000K, odbłyśnik typu DW – łącznie 26 opraw (na słupach 9,0m);
- ułożenie i wciągnięcie do przepustu nowych odcinków kabla typu YAKXS 4x25mm2 0,6/1kV od istniejącego słupa Tauron do proj. szafy podziałowej, łączna długość kabla 2m (15m);
- ułożenie i wciągnięcie do przepustu nowego odcinka kabla typu YAKXS 5x25mm2 0,6/1kV od projektowanej szafy podziałowej do proj. słupa nr I/4 oraz II/24, łączna długość kabla 826m (969m);
- wykonanie uziemienia słupów oświetleniowych – łącznie 3 słupy;
- zabezpieczenie istniejących i projektowanych kabli rurami osłonowymi (HDPE-D 110 oraz HDPE-k 110),
g) budowę kanalizacji deszczowej i rowów drogowych retencyjno-infiltracyjnych obejmującą w szczególności:
- budowę sieci kanalizacji sanitarnej deszczowej w układzie grawitacyjnym z rur PVC-U SDR 34, SN 8 litych o średnicy zewnętrznej DN 315 mm i łącznej długości 301,19 mb. Uzbrojenie kanalizacji deszczowej stanowią studnie kanalizacyjne prefabrykowane (10 szt.) z kręgów betonowych z uszczelkami gumowymi o średnicy DN1200 mm;
- budowę przykanalików z rur PVC-U DN200, SN 8 o jednolitej ściance, łączna długość przykanalików 18,39mb;
- budowę 6 szt. wpustów deszczowych drogowych z kręgów betonowych o średnicy 500mm, zintegrowanych z osadnikiem h=1m z nasadą żeliwną klasy D400 i ryglem oraz kratą żeliwną bądź z polimeru;
- wykonanie 2 szt. wylotów do rowów odprowadzających wody opadowe i roztopowe zebrane przez kanalizację deszczową, konstrukcja wylotów z kostki granitowej wraz z ławą betonową;
- wykonanie rowów retencyjno – infiltracyjnych o nachylkeniu skarp 1:1,5 oraz szerokości dna rowu 0,5 – 1,0m, umocnionych płytami ażurowymi 10x40x60cm, gr. 10 cm, posadowionych na podsypce cementowo – piaskowej 1:4, gr. 10 cm, otwory w płytach wypełnione humusem;
h) rozwiązania branży teletechnicznej – projekt zakłada budowę poza zakresem kolizji studni kablowej (SKR-1), linii podziemnej (kabel typu XzTKMXpw w rurze ochronnej HDPE O40/3,7), linii napowietrznej ze słupami żelbetowymi pojedynczym i bliźniaczymi. Celem usunięcia kolizji sieci Orange z projektowanym zamierzeniem drogowym zaprojektowano słupy telekomunikacyjne, żelbetowe SZ-8,5 z belkami ustojowymi. Słupy posadowiono poza drogą, tak aby umożliwić odbudowanie przyłączy do budynków. Na projektowanym słupie o oznaczeniu p.sl-01 zaprojektowano skrzynkę hermetyczną, kablową, 10 parową. Na słupie p.sl-01 zaprojektowano skrzynkę z wymaganymi zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi ze względu na przejście linii ziemnej na napowietrzną.
Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego
- projektowany rurociąg kablowy 14 m
- studnia kablowa typu SKR-1 - 1 szt.
- słup żelbetowy bliźniaczy 2 szt.
- słup żelbetowy pojedynczy 1 szt.
i) przebudowa sieci wodociągowej poprzez przebudowę istniejących hydrantów na hydranty podziemne DN80 w ilości 2 szt., w tym rurociągi DN80 stal o łącznej długości 2,5m oraz istniejących zasuw wodociągowych - 4 szt.
j) wycinka kolidującej zieleni;
k) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz elementów BRD;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2693666,27 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4804016,08 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2693666,27 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRDM sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5771858172
7.3.3) Ulica: Rynek 19
7.3.4) Miejscowość: Myszków
7.3.5) Kod pocztowy: 42-300
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Elkam Lamch Kamil, Tomiszowice 18, 42-320 Niegowa - budowa oświetlenia i przebudowa sieci elektroenergetycznej
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2693666,27 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |