Usługa utrzymania Zintegrowanego Systemu Informatycznego Uczelni opartego na systemach: USOS wraz z modułem obsługi sylabusów, ERP TETA EDU, TETA ME, OPTIcamp

UNIWERSYTET IGNATIANUM W KRAKOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00373276
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00373276/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-31 14:20
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d985876e-12e8-4c80-b8c7-e83c8a317443
Identyfikator
6761687491
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemówPakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Wykonawcy

1 przyznane

OPTEAM SPÓŁKA AKCYJNAJasionka, PL · lot 0
531 914 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00373276 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa utrzymania Zintegrowanego Systemu Informatycznego Uczelni opartego na systemach: USOS wraz z modułem obsługi sylabusów, ERP TETA EDU, TETA ME, OPTIcamp

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET IGNATIANUM W KRAKOWIE

1.3.) Oddział zamawiającego: Biuro Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357244777

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mikołaja Kopernika 26

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-501

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ignatianum.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ignatianum.edu.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa utrzymania Zintegrowanego Systemu Informatycznego Uczelni opartego na systemach: USOS wraz z modułem obsługi sylabusów, ERP TETA EDU, TETA ME, OPTIcamp

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d985876e-12e8-4c80-b8c7-e83c8a317443

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373276

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadn. prawne: Art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 Pzp.
Uzasadn. faktyczne: Występują szczególne przyczyny techniczne, które sprawiają, że wykonawcą może być tylko OPTeam S.A. Unikalność ZSI dot. opracowanych, wdrożonych i nadal realizowanych zaawansowanych mechanizmów warstwy integracji i styku międzysystemowego (podsystemy /systemy modułowe USOS wraz z modułem obsługi sylabusów,
ERPTETA EDU,TETA ME oraz OPTIcamp) wraz z zapewnieniem automatycznej wymiany danych pomiędzy nimi, co oznacza wzajemne przenikanie się modułów ZSI na poziomie danych, jak i kodu źródłowego. Ewentualne rozwiązanie
zastępcze lub alternatywne nie istnieje więc z definicji, bowiem każde inne zadanie nie będzie polegało na utrzymaniu istniejącego ZSI jako całości. Ponadto OPTeam S.A. jest wyłącznym posiadaczem autorskich praw majątkowych do OPTIcamp (element ZSI w zakresie zapewnienia jego spójności, możliwości logowania użytkownikom, przekazywania aktualnych danych o uprawnieniach użytkowników).

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP/2026/359

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi utrzymania Zintegrowanego Systemu Informatycznego (ZSI) Uczelni opartego na systemach: USOS wraz z modułem obsługi sylabusów, ERP TETA EDU, TETA ME, OPTIcamp w celu
zapewnienia pierwotnie określonej jego funkcjonalności oraz uzyskanie funkcjonalności podnoszących jego użyteczność i dostosowujących System do wymogów przepisów prawa powszechnego

4.5.3.) Główny kod CPV: 72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OPTeam S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8130334531

7.3.3) Ulica: Tajęcina nr 113

7.3.4) Miejscowość: Jasionka

7.3.5) Kod pocztowy: 36-002

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 531914,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Opieka Serwisowa będzie realizowana w okresie 12 miesięcy to jest
od 01.09.2026 r. do 31.08.2027 r.
2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi