Powierzenie Spółce "Szpitale Wielkopolski" Sp. z o.o. realizacji zadania publicznego na rzecz Województwa Wielkopolskiego - usługi Inwestora Zastępczego Inwestycji: Budowa siedziby ROPS w Poznaniu
Województwo Wielkopolskie z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00373322
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00373322/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-31 14:31
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e1f5205d-bc17-4575-bfd8-fcad865c9285
- Identyfikator
- 7781346888
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00373322 z dnia 2026-07-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Powierzenie Spółce "Szpitale Wielkopolski" Sp. z o.o. realizacji zadania publicznego na rzecz Województwa Wielkopolskiego - usługi Inwestora Zastępczego Inwestycji: Budowa siedziby ROPS w Poznaniu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Wielkopolskie z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257816
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Niepodległości 34
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-714
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umww.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.umww.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Powierzenie Spółce "Szpitale Wielkopolski" Sp. z o.o. realizacji zadania publicznego na rzecz Województwa Wielkopolskiego - usługi Inwestora Zastępczego Inwestycji: Budowa siedziby ROPS w Poznaniu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1f5205d-bc17-4575-bfd8-fcad865c9285
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373322
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057095/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.7 Powierzenie Spółce ,,Szpitale Wielkopolski " Sp. z o.o. realizacji usług Inwestora Zastępczego Inwestycji pn. Budowa siedziby ROPS w Poznaniu wraz z zagospodarowaniem nieruchomości przy ul. Spornej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt "Wzmocnienie systemu polityki społecznej w Wielkopolsce ROPS SOCIAL SPACE LIVING LAB", program: Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00227445
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający jest właścicielem spółki Szpitale Wielkopolski Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (dalej: Spółka), która spełnia wszelkie
warunki do udzielenia zamówienia in-house. Spółka jest kontrolowana przez Zamawiającego, nie posiada prywatnych
udziałowców, ponad 90% przychodów Spółki pochodzi ze zleceń
udzielanych przez i na rzecz Zamawiającego. Ciąg dalszy w informacjach dodatkowych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DG-VI-1.772.20.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Powierzenie Spółce "Szpitale Wielkopolski" Sp. z o.o. (Wykonawca) realizacji zadania publicznego na rzecz Województwa Wielkopolskiego (Zamawiający) w zakresie realizacji usług Inwestora Zastępczego Inwestycji Zamawiającego pn. Budowa siedziby ROPS w Poznaniu wraz z zagospodarowaniem nieruchomości przy ul. Spornej, ramach projektu: "Wzmocnienie systemu polityki społecznej w Wielkopolsce ROPS SOCIAL SPACE LIVING LAB"
4.5.3.) Główny kod CPV: 71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów
71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
71530000-2 - Doradcze usługi budowlane
71540000-5 - Usługi zarządzania budową
71630000-3 - Usługi kontroli i nadzoru technicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Szpitale Wielkopolski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7831671893
7.3.3) Ulica: Witosa 45
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 61-693
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4640180,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-06-15 do 2027-12-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zachodzą i są nadal aktualne wszystkie przesłanki z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych uprawniające do udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki (in house).| 2026-07-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |