Usługa notarialna polegająca na zawieraniu aktów notarialnych w zakresie wykupów nieruchomości w celu realizacji zadań statutowych Zamawiającego – PGW WP RZGW w Gliwicach.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00373474
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00373474/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-31 15:20
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a13cc4cf-c6d9-480b-a15b-c20bb3f1dc39
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi prawne w zakresie dokumentów oraz uwierzytelniania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00373474 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa notarialna polegająca na zawieraniu aktów notarialnych w zakresie wykupów nieruchomości w celu realizacji zadań statutowych Zamawiającego – PGW WP RZGW w Gliwicach.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 32 777 49 50

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.gliwice@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Umowy ramowej

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa notarialna polegająca na zawieraniu aktów notarialnych w zakresie wykupów nieruchomości w celu realizacji zadań statutowych Zamawiającego – PGW WP RZGW w Gliwicach.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a13cc4cf-c6d9-480b-a15b-c20bb3f1dc39

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373474

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.227 Usługa notarialna polegająca na zawieraniu aktów notarialnych w zakresie wykupów nieruchomości w celu realizacji zadań statutowych Zamawiającego – PGW WP RZGW w Gliwicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354474

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną Umowa ramowa udzielana jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 311 ust. 1 pkt 2 ustawy w zw. z art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: C.ROZ.270.2.143.2026.APS

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w okresie 3 lat od zawarcia umowy ramowej czynności notarialnych polegających na:
I. sporządzaniu aktów notarialnych – umowy kupna – sprzedaży nieruchomości – w imieniu i na rzecz Skarb Państwa w celu realizacji zadań statutowych Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach działającego na podstawie:
a) art. 258 ust. 8 a ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2025r., poz.960), który uprawnia Wody Polskie do nabywania w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości, urządzeń wodnych lub ich części, które będą służyć do realizacji zadań określonych w przepisach ustawy;
b) art. 258 a ustawy Prawo wodne (Dz.U. z 2025r., poz.960), który uprawnia Wody Polskie do nabywania w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa, za zgodą właściciela nieruchomości, nieruchomości zlokalizowanych na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią, na których prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi jest wysokie i wynosi co najmniej 10%,
II. pozostałe czynności notarialne tj. sporządzaniu wypisów, złożenie wniosku wieczystoksięgowego, pełnomocnictw, protokołów, oświadczeń, potwierdzanie za zgodność kserokopii z oryginałem, a dotyczących aktów notarialnych, o których mowa pkt. I OPZ.

Nieruchomości stanowiące przedmiot usługi notarialnej zlokalizowane są na terenie działania Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Celem przeprowadzenia niniejszego postępowania jest zawarcie umowy ramowej pomiędzy Zamawiającym, a maksymalnie pięcioma Wykonawcami, którzy realizować będą usługi notarialne, w celu ustalenia warunków przyszłych zamówień cząstkowych, jakie mogą zostać udzielone w okresie 36 miesięcy od dnia od podpisania umowy ramowej.

Szczegółowy zakres prac zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz Załącznik Nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy ramowej i cząstkowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79130000-4 - Usługi prawne w zakresie dokumentów oraz uwierzytelniania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu w wyznaczonym terminie składania ofert nie
wpłynęła do Zamawiającego żadna oferta.
2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - Umowa ramowa udzielana jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 311 ust. 1 pkt 2 ustawy w zw. z art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi