Dostawa mebli

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W LUBACZOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00373488
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00373488/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-31 15:33
Lokalizacja
Lubaczów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4cae94f3-b84b-4e56-a827-ecb81b8d38ac
Identyfikator
7931400573
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Meble

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00373488 z dnia 2026-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa mebli

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W LUBACZOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000306667

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 168

1.5.2.) Miejscowość: Lubaczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-600

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.pub@szpital.lubaczowski.com.

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.lubaczowski.com

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpital-lubaczowski.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa mebli

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4cae94f3-b84b-4e56-a827-ecb81b8d38ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373488

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00078892/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.16 dostawa mebli - w ramach projektu przebudowy i modernizacji ZOL

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przebudowa i modernizacja infrastruktury Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z przekształceniem 15 łóżek spoza ZOL na opiekuńczo-lecznicze w celu poprawy warunków i jakości opieki nad pacjentami ZOL

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328637

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Główny przedmiot.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamówienia pn. Dostawa mebli w ramach programu pn. ”Przebudowa i modernizacja infrastruktury Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ZOL) wraz z przekształceniem 15 łóżek spoza ZOL
na opiekuńczo-lecznicze w celu poprawy warunków i jakości opieki nad pacjentami ZOL” realizowanego w zakresie Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia. Inwestycja D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Dostawa mebli w ramach programu pn. ”Przebudowa i modernizacja infrastruktury Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ZOL) wraz z przekształceniem 15 łóżek spoza ZOL na opiekuńczo-lecznicze w celu poprawy warunków i jakości opieki nad pacjentami ZOL” realizowanego w zakresie Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”.
Inwestycja D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”.

Zamawiający wymaga, meble stanowiące przedmiot zamówienia były:
a) fabrycznie nowe,
b) wolne od wad fabrycznych i prawnych,
c) nieużywane (również w celach demonstracyjnych) i nieuszkodzone.

Szczegółowy opis parametrów technicznych wymaganych przez Zamawiającego stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
W ramach zaoferowanego wynagrodzenia całkowitego Wykonawca, na własny koszt i ryzyko, zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego, t. j.: na adres: ul. Mickiewicza 168, 37-600 Lubaczów.


Przy realizacji zamówienia należy stosować zasady horyzontalne określone w art. 9 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1060, w szczególności zasady:
– równości szans i niedyskryminacji,
– równości kobiet i mężczyzn,
– zrównoważonego rozwoju,
– „nie czyń znaczącej szkody” (DNSH).
Wykonawca zobowiązuje się realizować zamówienie zgodnie z ww. zasadami oraz przepisami ochrony środowiska i prawa pracy.


Realizacja zamówienia z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) musi odbywać się z zachowaniem zasady „nieczynienia poważnych szkód dla środowiska” (DNSH), zgodnie z art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852.
W związku z tym Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia w sposób nienaruszający żadnego z 6 celów środowiskowych UE:
 łagodzenia zmian klimatu,
 adaptacji do zmian klimatu,
 zrównoważonego gospodarowania wodami,
 gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ),
 zapobiegania zanieczyszczeniom,
 ochrony bioróżnorodności i ekosystemów.
W ramach zasady DNSH i zaleceń zielonych zamówień publicznych Wykonawca będzie zobowiązany do:
a) podejmowania działań mających na celu zapobieganie zanieczyszczeniom i awariom,
b) stosowania urządzeń i materiałów z certyfikatami ekologicznymi, wszędzie tam gdzie to jest możliwe oraz uzasadnione spełnieniem wymogów DNSH,
c) segregowania i recyklingu odpadów powstałych w wyniku realizacji prac,
d) zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy dla pracowników,
e) przestrzegania przepisów prawa dotyczących ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy.

12.2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 4 do SWZ.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały
w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia określił wyposażenie - meble zakładanego ZOLu, nie określając jednoznacznie czy wymaga wyrobów medycznych, a jeśli tak to w stosunku do których egzemplarzy oraz nie podając ewentualnej liczby egzemplarzy będących wyrobem medycznym lub nie będących tym wyrobem.
Nieprecyzyjny opis przedmiotu zamówienia w zakresie jednoznacznego określenia czy wymaga wyrobów medycznych, a jeśli tak to w stosunku do których egzemplarzy (w tym także liczby egzemplarzy) będących wyrobem medycznym lub nie będących tym wyrobem przygotowany przez Zamawiającego doprowadził do nieporównywalności ofert.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy