Aktualizacja dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej w Otrębusach
Gmina Brwinów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00526936
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00526936/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-02 13:42
- Lokalizacja
- Brwinów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c9cec28c-56a3-44af-8ee7-8df81b4453f5
- Identyfikator
- 5342254858
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00526936 z dnia 2024-10-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Aktualizacja dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej w Otrębusach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brwinów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269203
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grodziska 12
1.5.2.) Miejscowość: Brwinów
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-840
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.7.) Numer telefonu: 22 7382567
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: halina.bak@brwinow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: brwinow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugb.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Aktualizacja dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej w Otrębusach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9cec28c-56a3-44af-8ee7-8df81b4453f5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00526936
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00512918
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.45.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje aktualizację posiadanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej i kosztorysowej budowy sali gimnastycznej w Otrębusach, stanowiącej etap III zadania inwestycyjnego pn. „Budowa budynku szkoły z salą gimnastyczną zlokalizowanej na dz. nr ew. 477/4, 477/8, 477/5, 488 obr. 15 w Otrębusach, gm. Brwinów” w celu zaprojektowania rozwiązań zgodnych z obecnie obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, higieniczno-sanitarnymi, bhp i ppoż oraz dostosowanie jej do potrzeb Użytkownika.
Zamawiający oświadcza, że przysługują mu autorskie prawa majątkowe do ww. dokumentacji zgodnie z umową nr 272.55.2011 z dnia 14.09.2011 r., w tym prawa do dokonywania przez Zamawiającego, oraz inne podmioty działające na jego zlecenie zmian, przeróbek, modyfikacji, aktualizacji, opracowań oraz adaptacji dokumentacji oraz do rozporządzania i korzystania przez Zamawiającego lub podmioty działające na jego zlecenie z dokonanych zmian, przeróbek, modyfikacji, aktualizacji, opracowań i adaptacji tej pracy.
2. Dokumentacja projektowa budowy szkoły, o której mowa w ust. 2, zakładała następujące etapowanie inwestycji:
- etap I - szkoła cz. 1,
- etap II – szkoła cz. 2,
- etap III – sala gimnastyczna.
Etapy I i II zostały zrealizowane na podstawie decyzji pozwolenia na budowę nr 214/2013 z dnia 15.02.2013 r., zmienionej decyzją Nr 871/2015 z dnia 12.06.2015 r., a następnie decyzją Nr 1003/2015 z dnia 01.07.2015 r. Dla wykonanego zakresu (etap I i II) – części inwestycji objętej decyzją 1003/2015 z dnia 01.07.2015 r. uzyskano pozwolenie na użytkowanie.
Do wykonania pozostaje etap III – budowa sali gimnastycznej. Pozwolenie na budowę - decyzja nr 1003/2015 z dnia 01.07.2015 r. pozostaje ważna. Wykonawca robót budowlanych etapu I i II wykonał instalacje zlokalizowane w budynku szkoły (etap I i II) a przewidziane dla etapu III.
3. Zakres aktualizacji dokumentacji:
1) sprawdzenie i dostosowanie rozwiązań projektowych we wszystkich branżach do wymagań obowiązujących obecnie przepisów,
2) weryfikacja oraz szczegółowe opisanie w dokumentacji projektowej zrealizowanego zakresu dla obsługi etapu III,
3) modernizacja systemu grzewczo-wentylacyjnego uwzględniająca uwarunkowania lokalne, w tym dostępność poszczególnych źródeł energii oraz rozwiązania zwiększające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii,
4) zmiana przeznaczenia pomieszczeń magazynowych 2.29 i 2.30 na siłownię i salę rekreacyjną wraz z zaprojektowaniem niezbędnych instalacji,
5) zaprojektowanie kompleksowej instalacji nagłośnienia sali gimnastycznej, siłowni i sali rekreacyjnej,
6) zaprojektowanie podłogi sportowej systemowej z syntetyczną wierzchnią warstwą (system składający się z wykładziny naturalnej typu linoleum – na konstrukcji ze sklejki brzozowej łączonej specjalnym zamkiem ułożonej na piance poliuretanowej, zapewniający dogodne warunki do uprawiania wielu dyscyplin sportu),
7) zaprojektowanie ściany wspinaczkowej o charakterze sportowo – rekreacyjnym na ścianie szczytowej sali gimnastycznej przeznaczonej dla wszystkich grup wiekowych dzieci
i młodzieży (od lat 3 do 18) oraz dorosłych. Powierzchnia użytkowa ściany wspinaczkowej powinna być wykonana jako struktura naśladująca naturalne formacje skalne,
8) wyposażenie sali gimnastycznej w rozkładaną na płycie boiska wykładzinę ochronną wraz
z mobilną sceną, trybuny składane teleskopowo oraz tablicę wyników sportowych,
9) analiza efektywności wykonania i eksploatacji instalacji fotowoltaicznej wraz z doborem optymalnego rozwiązania dla zaprojektowanego budynku – ostateczną decyzję podejmie Zamawiający po zapoznaniu się z przedstawioną analizą opłacalności,
10) analiza zaprojektowanego oświetlenia sali gimnastycznej pod kątem energooszczędności
i ewentualny dobór nowych opraw,
11) dostosowanie budynku do wymogów programu wieloletniego pod nazwą „Program Olimpia Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”,
12) wyposażenie sali gimnastycznej w rozkładaną na płycie boiska wykładzinę ochronną wraz
z mobilną sceną,
13) wykonanie korekty przedmiarów robót (wszystkie branże) w związku z wprowadzonymi zmianami oraz wykonanie kosztorysów inwestorskich dla etapu III (wszystkie branże) w oparciu o dane wydawnictwa Sekocenbud za ostatni kwartał, z zastosowaniem:
- średnich cen jednostkowych materiałów bez kosztów zakupu,
- średnich stawek pracy sprzętu,
- średniej stawki robocizny kosztorysowej dla rodzaju robót w regionie mazowieckim pozostałe miejscowości),
- średnich wskaźników narzutów dla rodzaju robót ( Kz, Kp, Z,)
pozycje należy wycenić na podstawie KNR.
6. W ramach przedmiotu umowy należy opracować dokumentację projektową, która będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do postępowania na roboty budowalne w oparciu o ustawę z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320). Zaktualizowana dokumentacja projektowa powinna umożliwić realizację robót budowalnych i oddanie inwestycji do użytkowania.
W ramach przedmiotu umowy należy wykonać dla wszystkich branż:
- aktualizację projektów budowlanych i wykonawczych,
- aktualizację specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
- projekty techniczne,
- przedmiary robót,
- kosztorysy inwestorskie oraz zbiorcze zestawienie kosztów (ZZK).
7. Dokumentacja projektowa powinna spełniać wymogi zgodne z obowiązującymi ustawami, rozporządzeniami, normami projektowania i warunkami technicznymi oraz innymi powszechnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi przedmiotu zamówienia.
8. Wykonaną dokumentację należy przekazać Zamawiającemu w 3 egzemplarzach oraz dodatkowo 1 egzemplarz na nośniku CD lub DVD w formacie PDF oraz w formacie edytowalnym.
9. Sprawowanie nadzoru autorskiego na podstawie odrębnej umowy zawartej na czas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej stanowiącej przedmiot niniejszej umowy i na żądanie Zamawiającego. Przy czym koszt nadzoru autorskiego nie może przekroczyć kwoty 60 % wynagrodzenia za wykonaną aktualizację dokumentacji projektowej i kosztorysowej, o którym mowa w § 7 ust. 1 umowy.
10. Dokumentacja projektowa ma uwzględniać dostępność dla osób z niepełnosprawnościami tj. należy zastosować uniwersalne projektowanie.
11. Na wykonany przedmiot zamówienia Wykonawca udziela 60-miesięcznej rękojmi za wady licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
nie wpłynęła żadna ofertaSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-10-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |