dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Numer sprawy: 34/2024 Nazwa zadania: Usługa serwisowa systemu Medicus-online
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00527692
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00527692/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-03 08:51
- Lokalizacja
- Mińsk Mazowiecki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8535a761-c170-46ba-bb01-849f22a2855c
- Identyfikator
- 8221841618
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00527692 z dnia 2024-10-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Numer sprawy: 34/2024
Nazwa zadania: Usługa serwisowa systemu Medicus-online
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 712351100
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szpitalna 37
1.5.2.) Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-300
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: spzozmm@spzozmm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spzozmm.bip.net.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8535a761-c170-46ba-bb01-849f22a2855c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Numer sprawy: 34/2024Nazwa zadania: Usługa serwisowa systemu Medicus-online
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8535a761-c170-46ba-bb01-849f22a2855c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00527692
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00226398/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Usługa serwisowa systemu Medicus-online
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
System eZOZ wraz z Centralną Platformą - obejmuje system Medicus On-Line -rozwiązanie autorskie
CloudiMed sp.zo.o. Zachodzą przesłanki faktyczne i prawne do udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki
oraz obiektywne przyczyny techniczne dla udzielenia zamówienia wyłącznie na rzecz jednego wykonawcy. Tylko producent
zgodnie z licencją oraz w zakresie ochrony praw autorskich może ingerować w kod źródłowy. Charakterystyka sytemu oraz
wymagania techniczne, warunki nadzoru autorskiego, dostosowywanie systemu do prawa, ciągłość podstawowych funkcji
systemu wskazuje, że jedynym podmiotem zdolnym do zrealizowania przedmiotowego zamówienia jest producent. Nie jest
to subiektywne przekonanie zamawiającego, lecz ustalenie, że w danym czasie nie istnieje na rynku inny podmiot będący w
stanie zrealizować zamówienie. Przesłanką jest ochrona autorskich praw majątkowych firmy, która jest wykonawcą i
autorem systemu, jako wyłączny dysponent usług serwisu i aktualizacji
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: 23/2024
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 34/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 54000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usług serwisowych systemu Medicus-online dla SPZOZ w Mińsku
Mazowieckim.
Przedmiotem zawartej po przeprowadzonych negocjacjach Umowy jest ustalenie warunków dostępu do nowych wersji
Programu wraz z gotowością do podjęcia czynności serwisowych oraz realizacji opieki serwisowej w zakresie eksploatacji
Programu Medicus On-Line. Zamawiający zobowiązuje się do posiadania ważnej i obowiązującej Licencji Użytkownika
dotyczącej Programu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 66420,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CloudiMed Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260152844
7.3.3) Ulica: Aleja Wilanowska 313
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-665
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 66420,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W toku negocjacji ustalono ceny ofertowe opłat - wartość umowy oraz skrócony termin wykonania przy określonych warunkach zamówienia| 2024-10-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |