Renowacja zabytkowych kapliczek z terenu gminy Brzeźnica

Gmina Brzeźnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00528351
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00528351/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-03 11:05
Lokalizacja
Brzeźnica, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b7706283-9b04-44fc-879c-5e6296783257
Identyfikator
5511123918
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ochrony obiektów historycznychRoboty renowacyjneRusztowaniaInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty w zakresie usuwania gruzuUsługi wywozu odpadówRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00528351 z dnia 2024-10-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja zabytkowych kapliczek z terenu gminy Brzeźnica

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brzeźnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182048

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krakowska 109

1.5.2.) Miejscowość: Brzeźnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-114

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@brzeznica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzeznica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b7706283-9b04-44fc-879c-5e6296783257

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Renowacja zabytkowych kapliczek z terenu gminy Brzeźnica

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b7706283-9b04-44fc-879c-5e6296783257

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00528351

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00041914/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Renowacja zabytkowych kapliczek z terenu gminy Brzeźnica

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00499053

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.324.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich kapliczek przydrożnych na terenie gminy Brzeźnica, w tym:
- Kapliczka Chrystusa Króla Cierniem Koronowanego w Marcyporębie
- Kapliczka Matki Boskiej w Brzeźnicy
- Kapliczka słupowa w Bachorowicach
- Kapliczka Św. Floriana w Sosnowicach
- Kapliczka Św. Jana Nepomucena w Paszkówce
- Kapliczka św. Jana Nepomucena w miejscowości Tłuczań
- Kapliczka Św. Józefa w Marcyporębie

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 10 do SWZ:
- Przedmiar robót – element pomocniczy.
- Programy Prac Konserwatorskich.
- Karta Zabytku z Gminnej Ewidencji Zabytków.
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót restauratorsko-konserwatorskich.

4.5.3.) Główny kod CPV: 92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453100-8 - Roboty renowacyjne

44212310-5 - Rusztowania

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, Gmina Brzeźnica zawiadamia, że na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 11 września 2019 roku (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.) unieważnia postępowanie, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie:
W toku postępowania doszło do omyłkowego załączenia nieprawidłowego załącznika – przedmiaru dotyczącego Kapliczki Św. Floriana w Sosnowicach (Załącznik nr 10). W wyniku tego błędu, złożone oferty zostały przygotowane na podstawie nieprawidłowych danych, co na tym etapie postępowania uniemożliwia ich poprawę lub dokonanie korekty wyliczeń dotyczących ceny.
Dodatkowo, istotną wadą uniemożliwiającą dalsze procedowanie jest rozbieżność w wymaganiach dotyczących kosztorysu. W Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), w rozdziale XXII, wskazano, że „Wykonawca zobowiązany jest na etapie podpisania umowy opracować kosztorys ofertowy uproszczony, zgodnie z przedmiarem robót”, natomiast w Załączniku nr 1 do SWZ (Formularz ofertowy) wskazano, że kosztorys ofertowy szczegółowy stanowi nieodzowną część oferty. Powstała rozbieżność w dokumentacji mogła wprowadzić Wykonawców w błąd, co do formy i zakresu wymaganych załączników do oferty.
Powyższe wady mają charakter nieusuwalny, a ich istnienie uniemożliwia zawarcie ważnej umowy o zamówienie publiczne. W związku z tym, na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Zamawiający zmuszony jest unieważnić postępowanie jeżeli wystąpiło naruszenie przepisów ustawy regulujących udzielenie zamówienia.
2024-10-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane