Zakup autobusu do przewozu dzieci do szkół
Gmina Darłowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00528791
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00528791/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-10-03 12:22
- Lokalizacja
- Darłowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9319f090-6191-4b12-ab60-b73ebb3f5196
- Identyfikator
- 4990527061
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00528791 z dnia 2024-10-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup autobusu do przewozu dzieci do szkół
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Darłowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920914
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Henryka Dąbrowskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Darłowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 943446301
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@ugdarlowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ug.darlowo.ibip.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9319f090-6191-4b12-ab60-b73ebb3f51961.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup autobusu do przewozu dzieci do szkół2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9319f090-6191-4b12-ab60-b73ebb3f5196
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00528791
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00035738/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.6 Zakup autobusu do przewozu dzieci do szkół
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00506980
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.270.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 198470,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup autobusu do przewozu dzieci do szkół”.
2. Wspólny słownik zamówień publicznych (Kody CPV):
34121000-1 Autobusy i autokary.
3. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa używanego autobusu o przewozu dzieci do szkół z terenu Gminy Darłowo. Dostarczany pojazd powinien posiadać min. liczbę miejsc siedzących 37 i ponadto:
1) rok produkcji nie starszy niż 2013;
2) używany pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów dotyczących wymagań dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów przewożących osoby;
3) autobus musi posiadać ważne badania techniczne;
4) autobus musi znajdować się na terenie Polski, odbiór autobusu nastąpi w siedzibie Zamawiającego;
5) Zamawiający musi mieć możliwość oględzin autobusu oraz przeprowadzenia jazdy próbnej;
6) Pojazd musi być sprawny technicznie oraz gotowy do podjęcia natychmiastowej pracy, wolny od wad i usterek oraz bez zastawu i obciążeń;
7) Pojazd nie może posiadać oznak korozji.
6. Szczegółowy opis techniczny znajduje się z załączniku nr 6 do SWZ (opis parametrów technicznych i wyposażenia oferowanego pojazdu).
7. W przypadku wystąpienia w dokumentacji postępowania odniesień do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych,
o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy, dopuszcza się rozwiązania równoważne. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą opis rozwiązań równoważnych oraz wykazać, że spełniają one wymagania określone przez Zamawiającego. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia występują odniesienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dodaje się po każdym z ich brzmieniu zwrot „lub równoważne”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34121000-1 - Autobusy i autokary
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 27.09.2024 r. opublikował na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia. Kwota jaką zamierza przeznaczyć Zamawiający na sfinansowanie zamówienia wynosi 155 000,00 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu w terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego tj. do godz. 10:00 dnia 27 września 2024 r. wpłynęła jedna oferta od firmy Autobusy DVL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Korczyn 29B, 26-067 Strawczyn, NIP 9592052247, REGON 522109141 na kwotę 283 000,00 zł brutto. Z uwagi na to, że cena jedynej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, przedmiotowe postępowanie podlega unieważnieniu.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 283000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 283000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-10-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |