Bieżące utrzymanie dróg i placów w 2024 roku na terenie Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie”
Gmina Ząbkowice Śląskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00531175
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00531175/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-04 12:13
- Lokalizacja
- Ząbkowice Śląskie, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8c4731e6-20b6-48bf-87ab-f49ac29be041
- Identyfikator
- 8871635243
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty drogoweRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychWymiana nawierzchni
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00531175 z dnia 2024-10-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące utrzymanie dróg i placów w 2024 roku na terenie Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ząbkowice Śląskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718461
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 15
1.5.2.) Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zabkowiceslaskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.zabkowiceslaskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zabkowiceslaskie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Bieżące utrzymanie dróg i placów w 2024 roku na terenie Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c4731e6-20b6-48bf-87ab-f49ac29be041
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00531175
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043050/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Bieżące utrzymanie dróg publicznych polegające na likwidacji przełomów i remontach cząstkowych ulic i chodników w 2024 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Realizacja przedmiotu zamówienia polegać będzie na sukcesywnym, uzależnionym od aktualnych potrzeb Zamawiającego, zlecaniu Wykonawcy wykonania robót na podstawie zlecenia jednostkowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233251-3 - Wymiana nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Decyzja o unieważnieniu postepowania została podjęta w wyniku stwierdzenia przez zamawiającego niemożliwej do usunięcia wady postepowania uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.Powodem unieważnienia postępowania jest stwierdzenie błędów w dokumentacji przetargowej,
w szczególności w formularzu ofertowym, a konkretnie w tabeli wyszczególniającej roboty. Błędy w tabeli wyszczególniającej roboty mogły wpłynąć na niewłaściwe skalkulowanie ofert przez Wykonawców. Brak precyzji w dokumentacji utrudnia prawidłowe oszacowanie kosztów przez Zamawiającego oraz wybór najkorzystniejszej oferty. W związku z tym, Zamawiający nie mógł obiektywnie ocenić ofert i porównać ich na równych zasadach. Taka sytuacja narusza zasadę równego traktowania Wykonawców, która jest kluczowa w postępowaniach przetargowych zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
W konsekwencji, formularz ofertowy zawierający błędy uniemożliwił jednoznaczną ocenę złożonych ofert. W sytuacji, gdy ocena ofert nie może zostać przeprowadzona w sposób obiektywny, Zamawiający nie jest w stanie stwierdzić, która oferta jest najkorzystniejsza, co uzasadnia unieważnienie postępowania.
Z uwagi na te okoliczności, postępowanie zostało uznane za wadliwe, a jego unieważnienie nastąpiło zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, w tym w szczególności art. 255 pkt 6. Z uwagi na to, unieważnienie postępowania było jedynym rozwiązaniem zgodnym z obowiązującymi przepisami prawa.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-10-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |