Modernizacja Oddziału Urologii w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00531783
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00531783/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-04 14:02
- Lokalizacja
- Brzesko, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bf966983-ae23-4651-a0d3-e3c76205f8f5
- Identyfikator
- 8691663456
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00531783 z dnia 2024-10-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Oddziału Urologii w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000304355
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 68
1.5.2.) Miejscowość: Brzesko
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-800
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 14 66 21 437
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@spzoz-brzesko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.spzoz-brzesko.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bf966983-ae23-4651-a0d3-e3c76205f8f51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja Oddziału Urologii w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bf966983-ae23-4651-a0d3-e3c76205f8f5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00531783
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00041927/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizajca Oddziału Urologii w budynku SP ZOZ w Brzesku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00440112
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-271-36/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2464990,92 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w ramach zadania „Modernizacja Oddziału Urologii w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku” przy ul. Kościuszki 68.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do nin. SWZ.
W ramach zamówienia należy wykonać m.in. n/w roboty budowlane:
1) wykucie otworów w ścianach,
2) wymiana instalacji elektrycznej i przyzywowej
3) montaż ścianek systemowych
4) montaż urządzeń sanitarnych,
5) montaż ościeżnic i skrzydeł drzwiowych
6) prace malarskie
7) ułożenie wykładzin,
8) instalacja gazów medycznych,
9) instalacja klimatyzacji,
10) roboty rozbiórkowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45442100-8 - Roboty malarskie
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego
Uzasadnienie faktyczne:
Po otwarciu złożonych w nin. postepowaniu ofert, w toku czynności ich badania, Zamawiający po zapoznaniu się ze stanowiskiem jednego z Wykonawców, uzyskanym w trybie wyjaśnień treści oferty oraz po wnikliwej analizie orzecznictwa, ustalił, że niniejsze postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą polegającą na błędnym określeniu przez Zamawiającego wysokości stawki podatku VAT dla przedmiotu zamówienia, tj. rodzaj robót: Gazy medyczne, w branży sanitarnej. Zgodnie z ugruntowana linią orzeczniczą, wykonanie robót budowlanych i dostawa sprzętu
medycznego, stanowią bowiem dwa odrębne świadczenia i w taki sposób powinny zostać prawidłowo opodatkowane. Powyższe oznacza, że roboty budowlane w zakresie wykonania instalacji gazów medycznych winny prawidłowo być opodatkowane wg preferencyjnej stawki VAT, tj. 8%, a pozostałe roboty budowlane- wg standardowej stawki – 23 % VAT. Wobec zaistnienia przedmiotowej pomyłki, złożone przez Wykonawców w nin. postępowaniu oferty, stały się nieporównywalne, ponieważ część Wykonawców, wskutek wprowadzenia w błąd przez Zamawiającego, przyjęło do wyceny stawkę 23% VAT dla całości przedmiotu zamówienia, natomiast jeden z Wykonawców – przyjął dla rodzaju robót: Gazy medyczne, w kosztorysie branży sanitarnej, stawkę 8% VAT.
W toku badania ofert złożonych w nin. postępowaniu, Zamawiający ustalił, iż opis przedmiotu zamówienia, na który składał się m.in. projekt budowlany, projekt wykonawczy, STWiORB oraz przedmiary, sporządzone zostały w sposób niejednoznaczny i nieprecyzyjny. Dopiero na etapie badania ofert, Zamawiający stwierdził, iż oferty złożone przez Wykonawców w nin. postępowaniu zostały skalkulowane na podstawie błędnych założeń, nieadekwatnych do faktycznych potrzeb Zamawiającego. Rozbieżności w ofertach Wykonawców dotyczyły m.in. różnych ilości paneli medycznych wycenionych przez Wykonawców.
| 2024-10-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |