Remont klap najazdowych na moście zwodzonym w Dziwnowie w ciągu DW 102 - zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00532460
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00532460/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-07 08:34
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7744f40a-d19b-44f8-afd6-5a4d3a21d907
- Identyfikator
- 6692214133
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00532460 z dnia 2024-10-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont klap najazdowych na moście zwodzonym w Dziwnowie w ciągu DW 102 - zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH
1.3.) Oddział zamawiającego: ZZDW Koszalin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330961132
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szczecińska 31
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-122
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rdw.gryfice@zzdw.koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzdw.koszalin.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont klap najazdowych na moście zwodzonym w Dziwnowie w ciągu DW 102 - zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7744f40a-d19b-44f8-afd6-5a4d3a21d907
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00532460
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00211158/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.61 Remont klap najazdowych (RDW Gryfice) (most w Dziwnowie)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót związanych z remontem klapy zawiasowej (wierzchniego zawiasu drogowego) na moście zwodzonym w m. Dziwnów w ciągu DW 102. Roboty te polegają na likwidacji nadmiernego luzu powstałego na elementach najazdowych stanowiących połączenie przęsła zwodzonego ze stałą konstrukcją mostu. Powodem zastosowania tego trybu jest fakt przeprowadzenia postępowań w trybie podstawowym, które zostały zakończone wynikiem negatywnym. Pierwsze postępowanie prowadzone w trybie podstawowym zostało unieważnione na podstawie art. 226 ust 1 pkt 2) lit. b. Drugie postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy, albowiem nie złożono żadnej oferty.
Dodatkowym argumentem umożliwiającym udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki jest fakt, iż pierwotne warunki zamówienia tj. opis przedmiotu zamówienia, wymagania związane z realizacją zamówienia, warunki udziału w postępowaniu, podstawy wykluczenia nie zostały w istotny sposób zmienione.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZZDW-6.3810.160.1.2024.4
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót związanych z remontem klapy zawiasowej (wierzchniego zawiasu drogowego) na moście zwodzonym w m. Dziwnów w ciągu DW 102. Roboty te polegają na likwidacji nadmiernego luzu powstałego na elementach najazdowych stanowiących połączenie przęsła zwodzonego ze stałą konstrukcją mostu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją w/w przepisu postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli zamówienie prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przedmiotowym postępowaniu nie została złożona żadna oferta.| 2024-10-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |