Remont budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Gomunicach – branża sanitarna
Gmina Gomunice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00532719
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00532719/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-07 09:43
- Lokalizacja
- Gomunice, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-60803302-8cb1-4d6c-bb4f-6a878665d1c0
- Identyfikator
- 7722336291
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00532719 z dnia 2024-10-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Gomunicach – branża sanitarna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gomunice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647954
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej
1.5.2.) Miejscowość: Gomunice
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-545
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44/685-02-45
1.5.8.) Numer faksu: 44/684-24-68
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@gomunice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gomunice.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Gomunicach – branża sanitarna2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-60803302-8cb1-4d6c-bb4f-6a878665d1c0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00532719
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050633/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Gomunicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00492100
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Potrzeba natychmiastowego udzielenia zamówienia została spowodowana odstąpieniem od umowy z winy Wykonawcy. Zamawiający odstąpił od umowy w związku z przerwaniem realizacji robót przez Wykonawcę w zakresie branży sanitarnej. Wykonawca do dnia zaprzestania realizacji umowy dokonał demontażu instalacji c.o. (rurociągi, grzejniki). W kotłowni dokonał rozłączenia rurociągów c.o. z piecem oraz dokonał demontażu elementów pieca. W związku z powyższym nie ma możliwości ponownego uruchomienia tej instalacji. Na dzień dzisiejszy istnieje realne i wysokie ryzyko, że Zamawiający nie będzie w stanie zapewnić dzieciom i pracownikom placówki oświatowej ogrzewania. W związku z powyższym, a przede wszystkim z uwagi na to, że obiekt na którym prowadzone były roboty jest obiektem oświatowym – czynna szkoła, nie ma możliwości realizacji części zamówienia dot. branży sanitarnej w trybie konkurencyjnym.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ISZ.271.22.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2768358,84 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Gomunicach – branża sanitarna. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących robót: a) remont wewnętrznej instalacji: - C.O. - źródła ciepła w postaci gruntowej pompy ciepła b) wykonanie zewnętrznej instalacji - dolnego źródła Po zakończeniu poszczególnych prac należy przywrócić budynek (stan sufitów, ścian, podłóg, itd.) do stanu sprzed robót. Szczegółowy opis zakresu robót określony został w Dokumentacji technicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EL-BUD Paweł Wlaźlak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 592272352
7.3.3) Ulica: Orląt Lwowskich
7.3.4) Miejscowość: Radomsko
7.3.5) Kod pocztowy: 97-500
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2706000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 74 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-10-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |