Zakup sprzętu komputerowego w ramach dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego, stanowiącego część I zadania pn. Zakup sprzętu komputerowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu - Etap II

POWIAT ZGORZELECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00533485
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00533485/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-10-07 12:29
Lokalizacja
Zgorzelec, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7c012e3c-c273-47b1-9a44-759da7273603
Identyfikator
6151811188
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia komputeroweMonitoryKamera internetowaUrządzenia głośnikowePakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00533485 z dnia 2024-10-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup sprzętu komputerowego w ramach dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego, stanowiącego część I zadania pn. Zakup sprzętu komputerowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu - Etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ZGORZELECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821351

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego 8 A

1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiat.zgorzelec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatzgorzelecki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-zgorzelec.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup sprzętu komputerowego w ramach dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego, stanowiącego część I zadania pn. Zakup sprzętu komputerowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu - Etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c012e3c-c273-47b1-9a44-759da7273603

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00533485

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00041614/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.7 Zakup sprzętu komputerowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu – Etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00484704

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZ.272.18.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 751303,02 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 39078,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Realizacja zadania polegała będzie na dostawie fabrycznie nowego sprzętu do Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu zgodnie z opisem wskazanym w formularzu technicznym. Rodzaj i ilość zamawianego sprzętu ogółem: Zestawy komputerowe w skład których wchodzą:
Stacja robocza – szt. 7, Oprogramowanie – szt. 7, Monitor – szt. 7, Kamera internetowa szt. 7, Głośniki szt. 7, Mikrofony szt. 7

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33195100-4 - Monitory

30237240-3 - Kamera internetowa

32342000-2 - Urządzenia głośnikowe

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zgodnie z art. 260 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity - Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 – zwanej dalej „ustawą”) zawiadamia o unieważnieniu postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6), ponieważ jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Powodem unieważnienia w/w zadania jest błąd w Formularzu technicznym (załącznik nr 4 do SWZ), który zaistniał w ogłoszonej dokumentacji przetargowej zgodnie z poniższym.
W tabeli nr 1 „Stacja robocza 7 szt.” w sekcji „Oprogramowanie biurowe” w pkt 4 zostało wpisane cyt. „Zamawiający wymaga licencji przeznaczonych wyłącznie dla jednostek edukacyjnych”. Należy podkreślić, że błąd ten uniemożliwia zakup takich licencji dla Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu, ponieważ nie jest ono jednostką edukacyjną. Zamawiający dostrzegł ten błąd w dniu 02.10.2024 r., tj. po terminie otwarcia ofert.
W związku z powyższym, nie mogąc dokonać modyfikacji treści specyfikacji warunków zamówienia koniecznym było unieważnienie przedmiotowego postępowania i ponowne jego ogłoszenie z zachowaniem zasad określonych w art. 16 oraz art. 99 ust. 1 ustawy Pzp.
2024-10-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy