„Budowa boksów magazynowych do segregacji surowców wtórnych wraz z placami manewrowymi oraz budowa instalacji antyodorowej”
Związek Gmin Ziemi Kujawskiej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00533998
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00533998/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-07 14:04
- Lokalizacja
- Aleksandrów Kujawski, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8239f789-345b-11ef-8a31-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 8911267806
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00533998 z dnia 2024-10-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa boksów magazynowych do segregacji surowców wtórnych wraz z placami manewrowymi oraz budowa instalacji antyodorowej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Związek Gmin Ziemi Kujawskiej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910103780
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chopina 4
1.5.2.) Miejscowość: Aleksandrów Kujawski
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-700
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgzk@wp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.biuletyn.abip.pl/zgzk.a.k/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.biuletyn.abip.pl/zgzk.a.k/102231.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa boksów magazynowych do segregacji surowców wtórnych wraz z placami manewrowymi oraz budowa instalacji antyodorowej”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8239f789-345b-11ef-8a31-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00533998
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00016145/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 4. „Budowa boksów magazynowych do segregacji surowców wtórnych wraz z placami manewrowymi oraz budowa instalacji antyodorowej”.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00386730
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” inwestycji pn. „Budowa boksów magazynowych do segregacji surowców wtórnych wraz z placami manewrowymi oraz budowa instalacji antyodorowej”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu oraz zakres przedmiotu zamówienia i warunki realizacji określa załącznik nr 4 do SWZ - wzór umowy oraz załącznik nr 11 – Program funkcjonalno-Użytkowy.
3. Zakres zadania podzielony został odrębnie na:
1) Etap I – opracowanie projektowej dokumentacji technicznej wraz z niezbędnymi decyzjami administracyjnymi zezwalającymi na prowadzenie robót budowlanych dla zadania. Realizację projektu budowlanego, wykonawczego, uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na budowę boksów magazynowych (ognioodpornych) do segregacji surowców wtórnych wraz z placami manewrowymi w systemie typu betblock, konstrukcja murów ognioodporna typu lego / betblock i zadaszeniem z konstrukcji stalowej. Boksy wykonane na płycie betonowej z systemem odcieków i zraszania p.poż. oraz budowa instalacji antyodorowej celem neutralizacji odorów, obejmująca w szczególności:
a) opracowanie kompletnego projektu budowlanego wraz z niezbędnymi dodatkowymi inwentaryzacjami, badaniami, pomiarami opiniami uzgodnieniami itp.,
b) uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych dla zrealizowania robót budowlanych,
c) opracowanie projektów wykonawczych, technologicznych i warsztatowych,
d) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
e) wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji zgodnie z PFU stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ oraz wzorem umowy – załącznik nr 4 do SWZ,
2) Etap II – wykonanie robót budowlanych w oparciu o przyjętą przez Zamawiającego dokumentacje techniczną wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenie robót budowlanych oraz zgłoszeniem zakończenia robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4. Wykonanie i opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla ww. inwestycji obejmuje:
1) Wykonanie projektu budowlano - wykonawczego,
2) Wykonanie kosztorysu inwestorskiego i przedmiaru robót,
3) Wykonanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) Wykonanie niezbędnej mapy do dokumentacji projektowej,
5) Uzyskanie w imieniu Zamawiającego niezbędnych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych przed zgłoszeniem zamiaru budowy obiektów lub złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę,
6) Zgłoszenie zamiaru budowy obiektu uzyskanie akceptacji Starostwa lub złożenie wniosku
o wydanie pozwolenia na budowę.
7) Nadzór autorski na etapie realizacji robót budowlanych w zakresie zadania oraz w okresie rękojmi i gwarancji ich jakości.
8) Dokumentacja projektowa będąca przedmiotem zamówienia winna obejmować w zależności od potrzeb wynikających z otrzymanych warunków, uzgodnień oraz przyjętych rozwiązań projektowych wykonanie i przekazanie Zamawiającemu prac w następującym zakresie:
a) wykonanie projektu budowlano-wykonawczego – 5 egz. w formie papierowej,
b) wykonanie przedmiaru robót – 2 egz. w formie papierowej,
c) wykonanie kosztorysu inwestorskiego – 2 egz. w formie papierowej,
d) wykonanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – 3 egz. w formie papierowej,
e) wykonanie projektu organizacji ruchu na czas wykonawstwa – 3 egz. w formie papierowej,
f) wykonanie stałej organizacji ruchu – 3 egz. w formie papierowej,
g) wykonanie niezbędnej mapy do dokumentacji projektowej,
h) uzyskanie wymaganych uzgodnień, decyzji i opinii niezbędnych do prawidłowego opracowania dokumentacji projektowej w celu dokonania zgłoszenia zamiaru budowy obiektu lub złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę,
i) uzyskanie akceptacji zgłoszenia zamiaru budowy obiektu, lub pozwolenia na budowę.
9) Dokumenty wykonawca zobowiązany jest dołączyć w formie elektronicznej na płycie CD/DVD w dwóch egzemplarzach lub nośniku elektronicznym, w tym jeden egzemplarz w wersji zamkniętej dla edycji (PDF) i jeden w wersji edytowalnej. Forma elektroniczna i papierowa muszą być jednakowe – na dowód czego Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie, że zawartość wersji elektronicznej jest identyczna z wersją papierową.
10) Dokumentację projektową wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych należy wykonać zgodnie z przepisami regulującymi przedmiotową problematykę, a w szczególności:
a) ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r., poz. 725),
b) ustawą z dnia11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.),
c) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 ze zm.),
d) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454),
e) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r., poz. 2458),
11) Wykonawca winien na bieżąco uwzględnić w opracowaniach projektowych zmiany w przepisach i zasadach wiedzy technicznej. Dokumentacja projektowa objęta zamówieniem powinna być zgodna z przepisami i zasadami wiedzy technicznej obowiązującymi na dzień przekazania dokumentacji.
12) Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do dokumentacji w trakcie jej opracowywania i wnoszenia uwag, które wykonawca zamówienia ma obowiązek uwzględnić oraz pisemnego zatwierdzenia projektu przed zgłoszeniem zamiaru wykonywania robót budowlanych w Starostwie Powiatowym lub złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.
13) Zamawiający nie dopuszcza wskazywania w opracowanej dokumentacji projektowej znaków towarowych, nazw własnych producentów, patentów lub pochodzenia produktów, urządzeń
i materiałów. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest przypadek, w którym wskazanie znaków towarowych jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i jednocześnie nie ma możliwości opisania przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wykonawca uzyskał uprzednio pisemną zgodę zamawiającego na takie wskazanie.
14) W przypadku wyrażenia przez zamawiającego zgody na wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, wykonawca jest zobowiązany opisać w dokumentacji specyfikę powodującą konieczność takiego wskazania oraz użyć słów „lub równoważne”. W takim przypadku obowiązkiem wykonawcy jest również określenie szczegółowych parametrów, które umożliwiają dopuszczenie towarów i urządzeń innych producentów jako równoważnych.
5. Wizja lokalna ma charakter wyłącznie fakultatywny. Zaleca się wykonawcom dokonanie wizji lokalnej w terenie, dla którego będzie realizowany przedmiot zamówienia, w celu uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Termin wizji lokalnej i szczegóły techniczne jej przeprowadzenia wymagają uzgodnienia z Zamawiającym.
6. Wspólny Słownik Zamówień (CPV).
Nazwy i kody CPV robót budowlanych
71320000-7 – Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71000000-8 – Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45000000-7 – Roboty budowlane
45100000-8 – Przygotowanie terenu pod budowę
45111291-4 – Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45213220-1 – Roboty budowlane w zakresie magazynów
45300000-0 – Roboty instalacyjne w budynkach
45231300-8 – Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45311000-0 – Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45233120-6 – Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45213220-1 - Roboty budowlane w zakresie magazynów
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6765000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12892078,79 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6765000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Inwest Bud Artur Stępień
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zakład Usługowo Produkcyjny EKO-DRÓG Sp. z o.o., DREW-BUD Małgorzata Urbańska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8881265411
7.3.3) Ulica: Spornego 5
7.3.4) Miejscowość: Nieszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 87-730
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Projektowanie i wykonanie instalacji przeciwpożarowej, elektrycznej oraz wentylacyjnej.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6765000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 27 miesiące
| 2024-10-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |