Odbetonowanie przestrzeni między blokami mieszkalnymi

Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00534304
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00534304/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-07 15:03
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d434d6a4-8087-43f9-826c-e0bdef2519d9
Identyfikator
8133734188
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00534304 z dnia 2024-10-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbetonowanie przestrzeni między blokami mieszkalnymi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-064

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@erzeszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.erzeszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d434d6a4-8087-43f9-826c-e0bdef2519d9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbetonowanie przestrzeni między blokami mieszkalnymi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d434d6a4-8087-43f9-826c-e0bdef2519d9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00534304

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Rozwój zielonej infrastruktury i odbetonowanie powierzchni uszczelnionych w Rzeszowie / Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021‐2027 Numer identyfikacyjny projektu/programu FENX.01.05-IW.01-0004/23

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00493064

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-A.271.85.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 566926,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja i zagospodarowanie terenów przy blokach: na ul. Legionów 16-18 na dz. ew.437 obr.214; ul. Bohaterów Westerplatte 3-5 na dz.ew. 1865/2 obr.207; ul. Bohaterów Westerplatte 5-7 na dz. ew. 1868/2 obr. 207; ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2 na dz. ew.1642 obr.207;
ul. Hetmańskiej 14-16 na dz. ew.1448/8 obr.207. Polegająca na rozszczelnieniu powierzchni utwardzonej w celu zachowania bioróżnorodności, zapobiegania szybkiemu nagrzewaniu powierzchni oraz umożliwienia odpływu wód opadowych i roztopowych w głąb ziemi. Celem jest odbetonowanie przestrzeni na rzecz terenów zielonych, w ramach projektu współfinansowanego FENX 2021-2027. Zakres robót obejmuje:
1) pomiary geodezyjne i inwentaryzacje powykonawczą,
2) usunięcie nawierzchni asfaltowych wraz z podbudową; demontaż płyt betonowych, późniejsze wyrównanie terenu,
3) demontaż i montaż ławek, koszy na śmieci, parkletu; elementy muszą posiadać atesty i certyfikaty dopuszczające urządzenie do użytku publicznego,
4) W miejscach wyznaczonych pod nasadzenia należy usunąć glebę rodzimą, wymienić ją na podłoże do nasadzeń, powinno być wolne od szkodników, chwastów, patogenów, kamieni czy śmieci, żyzne, próch-nicze, odpowiednio przepuszczalne, zawierać dostateczną ilość materii
5) zakup oraz nawiezienie ziemi żyznej (warstwa grubości 10 cm)
z uwzględnieniem prac i materiałów niezbędnych do prawidłowego wy-konania,
6) wykonanie rekultywacji terenu w miejscu prowadzenia prac ziemnych należy użyć mieszanki traw o podwyższonej odporności na czasowe niedobory wody, a także niedostateczne dawki nawozowe, jednocześnie gatunki stosowane w mieszance mają stworzyć trwałą i gęstą darń odporną na zanieczyszczenia komunikacyjne,
7) oczyszczenie terenu, przekopanie gleby, dostosowanie właściwości gleby, odchwaszczanie,
8) ułożenie agrotkaniny o gramaturze 70-100g/m2 ze stabilizatorem UV 100% polipropylen z przytwierdzeniem szpilami PCV 9 min (5 szt./m2) do podłoża, która przepuszcza wodę w obu kierunkach oraz zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, jednocześnie uniemożliwiając wzrost chwastów,
9) założenie obrzeża trawnikowego PCV z tworzywa sztucznego, koloru czarnego, o wysokości 6-7 cm wraz ze szpilkami min. 3 szt. na 1mb,
10) wysypanie terenu pod nasadzonymi roślinami korą sosnową średnio mieloną o frakcji 20-50 mm w kolorze naturalnym przekompostowana warstwa grub. 5 cm wyścielona na włóknie,
11) wywóz, utylizacja pozostałości; zakup i transporty niezbędnych materiałów i elementów,
12) odgruzowanie terenu, dostarczenie ziemi, niwelacja terenu, wałowanie
13) wykopanie koryta w ciągu pieszym i wykonanie nawierzchni mineralno-żywicznej wraz z obrzeżem z listew metalowych z podbudowaniami,
14) wykopanie miejsca na płyty 100x40x10 cm; ułożenie płyt imitujących drewno (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2),
15) wykonanie nasadzenia roślin w postaci drzew, krzewów, traw i bylin, które są gatunkami rodzimymi, szkółkowanymi, muszą posiadać etykietę z pełną nazwą, paszporty roślinne, odpowiednią wielkość i być zgodne z wymaganymi parametrami,
16) wyznaczenie lokalizacji nasadzeń zgodnie z dokumentacją projektową i Standardem Ochrony Drzew i Innych Form Zieleni w Procesie Inwestycyjnym w odpowiednich skupiskach i odległościach na m2,
17) zabezpieczenie terenu przed jego użytkowaniem do czasu wzrostu trawy, w przypadku braku wykiełkowania nasion traw lub obumarcia całkowitego lub części założonego trawnika należy niezwłocznie ponownie odtworzyć nasadzenia,
18) zabezpieczenie elementów przed zniszczeniem do chwili końcowego odbioru,
19) użycie materiałów najwyższej jakości, atestowanych i posiadających deklaracje zgodności producenta CE,
20) wyregulowanie studzienek w stosunku do wysokości terenu,
21) realizacja niniejszego projektu nie przewiduje wycinki żadnego drzewa. W związku z tym prowadzenie prac przewidziano z zastosowaniem zaleceń zgodnych z dokumentem pn.:SO Drzew i Innych Form Zieleni w Procesie Inwestycyjnym.
22) do momentu podpisania umowy Harmonogram robót nie podlega zmianom. Po podpisaniu umowy zmiany zgodnie z §4 Umowy
23) Szczegółowy zakres robót znajduje się w §2 umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 3 Pzp w brzmieniu: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający stwierdził, że cena oferty najkorzystniejszej spośród ofert niepodlegających odrzuceniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z informacją o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia z dnia 25 września 2024 r., Zamawiający zamierzał prze-znaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto w wysokości 586 621,00 zł.
Ponieważ w przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, a Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia, dlatego zasadne jest unieważnienie po-stępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2024-10-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane