Opracowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Kłodawki – etap II”.

Miasto Gorzów Wlkp.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00534545
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00534545/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-07 20:49
Lokalizacja
Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-774bd95e-fe33-42e6-ba3d-40272f4fa8dd
Identyfikator
5990019632
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi związane z budownictwem

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00534545 z dnia 2024-10-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Kłodawki – etap II”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorzów Wlkp.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650181

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: 95 735 55 00

1.5.8.) Numer faksu: 957355 670

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@um.gorzow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gim.gorzow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Kłodawki – etap II”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-774bd95e-fe33-42e6-ba3d-40272f4fa8dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00534545

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00053790/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Dokumentacja projektowa: Budowa ścieżki wzdłuż rzeki Kłodawki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00518796

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GIM.271.17.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 670812,89 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu kompleksowej dokumentacji technicznej wraz z uzyskaniem opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych pozwalających na publikację postępowania w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych i wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych.
Projekt ma na celu budowę infrastruktury rowerowej, która umożliwi dojazd rowerem do centrum Miasta Gorzowa Wielkopolskiego jako alternatywa dla pojazdów spalinowych. Przyczyni się to w znaczący sposób do ograniczenia emisji spalin, a atrakcyjny pod względem walorów przyrodniczych przebieg drogi rowerowej oraz planowana infrastruktura, stanowić będą urozmaicenie dla wszystkich grup wiekowych i społecznych.
Ważnym aspektem planowanego przedsięwzięcia jest przyjęcie rozwiązań technicznych mających na celu szczególną troskę o środowisko naturalne.

Szczegółowy zakres przedmiotu umowy określają następujące dokumenty:
1. Program Funkcjonalno-Użytkowy, dla zadania pod nazwą „Budowa ścieżki wzdłuż rzeki Kłodawki – etap II”;
2. Projekt umowy;
3. Opis Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Doszło do naruszenia przepisów ustawy regulujących udzielenie zamówienia. W trakcie publikacji postępowania nie zauważono, że na platformę zakupową nie został zaciągnięty i tym samym nie został opublikowany załącznik do OPZ w postaci Programu Funkcjonalno-Użytkowego, który to w głównej mierze szczegółowo opisywał przedmiot zamówienia. W tej sytuacji Zamawiający nie spełnił wymagań wynikających z art. 99 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z tym przepisem przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. Brak opublikowanego Programu mógł mieć wpływ na sporządzenie oferty. Wada jest niemożliwa do usunięcia, ponieważ do czasu otwarcia ofert ani Zamawiający, ani Wykonawcy nie zauważyli braku dokumentu i nie został on opublikowany, co skutkuje niemożliwością zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy o udzielenie zamówienia publicznego. Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowi element umowy, a Wykonawcy na etapie postępowania nie mieli możliwości z nim się zapoznać.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2024-10-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi