Remonty bieżące dróg i ulic na terenie Miasta Piekary Śląskie w roku 2024 w zakresie remontów dróg gminnych - powtórzenie podobnych robót budowlanych

Gmina Piekary Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00534687
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00534687/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-08 08:24
Lokalizacja
Piekary Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3c8e3c9e-be9d-4171-acae-5d28814ce20e
Identyfikator
4980262299
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ZRD ORFIN SPÓŁKA KOMANDYTOWABytom, PL · lot 0
99 653 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00534687 z dnia 2024-10-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty bieżące dróg i ulic na terenie Miasta Piekary Śląskie w roku 2024 w zakresie remontów dróg gminnych - powtórzenie podobnych robót budowlanych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Piekary Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255418

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bytomska 84

1.5.2.) Miejscowość: Piekary Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-940

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@piekary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piekary.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty bieżące dróg i ulic na terenie Miasta Piekary Śląskie w roku 2024 w zakresie remontów dróg gminnych - powtórzenie podobnych robót budowlanych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3c8e3c9e-be9d-4171-acae-5d28814ce20e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00534687

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042620/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.22 Remonty bieżące dróg i ulic na terenie Miasta Piekary Śląskie w 2024 roku w zakresie remontów dróg gminnych" – powtórzenie podobnych robót budowlanych.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00501992

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne:
Art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.

Uzasadnienie faktyczne w informacjach dodatkowych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.33.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 81418,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są remonty bieżące dróg i ulic na terenie Miasta Piekary Śląskie w roku 2024 w zakresie remontów dróg gminnych - powtórzenie podobnych robót budowlanych

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZRD ORFIN Sp. komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6452519873

7.3.4) Miejscowość: Radzionków

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99653,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 12 grudnia 2023 r wszczęto postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym bez negocjacji o numerze referencyjnym BZP.271.61.2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 12 grudnia 2023 r. pod numerem 2023/BZP 00547571 w Biuletynie Zamówień Publicznych. Razem z ogłoszeniem zamawiający opublikował specyfikację warunków zamówienia wraz z załącznikami na platformie przetargowej pod adresem: https://josephine.proebiz.com/pl/tender/50409/summary
W sekcji IV. 4.2.13 ogłoszenia o zamówieniu oraz w Rozdziale XVII specyfikacji warunków zamówienia, zamawiający przewidział powtórzenie podobnych robót budowlanych jak dla zamówienia podstawowego w terminie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego. W związku z powyższym, zamawiający postanowił skorzystać z możliwości jaką daje art. 214 ust. 1 pkt 7 i udzielić zamówienia na podobne roboty budowlane tj. wykonanie remontów bieżących dróg i ulic na terenie Miasta Piekary Śląskie w roku 2024 w zakresie remontów dróg gminnych dotychczasowemu wykonawcy – ZRD ORFIN Sp. komandytowa z siedzibą w Radzionkowie, z którym 22 stycznia 2024 r. została zawarta umowa nr IGd.94/2023. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 81 418,70 zł netto, a przewidziana wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych wynosi 390 048,00 zł netto, co oznacza, że całkowita wartość przedmiotowego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego. Biorąc pod uwagę powyższe oraz wyczerpanie środków z umowy podstawowej możliwe jest udzielenie zamówienia z wolnej ręki dotychczasowemu wykonawcy na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
2024-10-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane