„Rewitalizacja zabytkowego zespołu pałacowo - parkowego w Pomianach – odtworzenie stolarki okiennej i drzwiowej”

Gmina Trzcinica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00536496
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00536496/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-08 14:52
Lokalizacja
Trzcinica, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7683c6c5-45eb-4144-965b-ef43e53cf75f
Identyfikator
6191992345
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie drzwi i okienInstalowanie progówRoboty malarskie i szklarskieRoboty rozbiórkoweRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

JANUSZ KOŁODZIEJCZYKTylmanowa, PL · lot 0
385 230,07 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00536496 z dnia 2024-10-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rewitalizacja zabytkowego zespołu pałacowo - parkowego w Pomianach
– odtworzenie stolarki okiennej i drzwiowej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Trzcinica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854926

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 47

1.5.2.) Miejscowość: Trzcinica

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-620

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@trzcinica.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.trzcinica.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.trzcinica.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rewitalizacja zabytkowego zespołu pałacowo - parkowego w Pomianach
– odtworzenie stolarki okiennej i drzwiowej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7683c6c5-45eb-4144-965b-ef43e53cf75f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00536496

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00422677

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRS-VI.271.16.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odtworzenie stolarki okiennej i drzwiowej w zakresie trzonu głównego wewnętrznych części
współużytkowanych jak klatka schodowa i korytarze, w budynku zlokalizowanym w miejscowości Pomiany 5, na działce o nr. ew. 109/1, który został wpisany wraz z terenem do rejestru zabytków, pod numerem KL-III-534/90/89.
1. Zakres i charakter prac remontowych obejmujący przedmiotu zamówienia to w szczególności:
- roboty rozbiórkowo-przygotowawcze,
- obsadzenie okien i podokienników,
- obsadzenie drzwi, w tym renowacja drzwi SDZ - 02 i wykonanie drzwi wtórnych wg wzorów.
Uwaga: do prac renowacyjnych stolarki okiennej należy dobierać materiały pierwszej klasy jakościowej wraz z doborem gatunkowym – modrzew. Dla stolarki wtórnej nie zezwala się na stosowanie okuć obwodowych z funkcją rozwierno-uchylną. Należy stosować okucia zbliżone do pierwowzoru, dopuszcza się klamkę symetryczną z wewnętrznym prętem ryglującym
góra – dół. Materiał na drzwi – dąb. Drzwi ZDZ-P-01 do 04 należy wykonać wg wzorca SDZ-02; należy zdjąć profilowania z listew i zdobień celem dobrania wzorców do frezowania. Drewno należy wcześniej zaimpregnować środkami
zapewniającymi trwałą ochronę przed butwieniem, następnie malować farbą nawierzchniową. Do malowania stolarki dopuszcza się użycie współczesnych farb. Kolorystyka okien – złamana biel dopasowana do stolarki już wymienionej. Dla stolarki drzwiowej wzorcem kolorystycznym są drzwi oznaczone symbolem ZDZ-02 – ciemny dąb.
2. Dane techniczno-użytkowe
- powierzchnia zabudowy: 562,60 m2
- kubatura: 6303,00 m3
- wysokość: 13,70 m
3. Ogólna charakterystyka obiektu i istniejący stan zagospodarowania terenu:
Budynek popałacowy wzniesiony w stylu neogotyckim z charakterystycznymi sterczynami (wieżyczkami). Budynek składa się z jednorodnego zasadniczego trzonu, do którego dobudowano skrzydła (ryzality) północny i południowy.
Trzykondygnacyjny, częściowo podpiwniczony ze strychem w części zagospodarowanym na pokoje mieszkalne (obecnie nieużytkowane). Dach dwuspadowy, konstrukcja ścian murowana z cegły pełnej (rozmiar gotycki), na zaprawie wapienno - piaskowej.
Stan stolarki okiennej i drzwiowej jest ogólnie zły, zróżnicowany i w dużej mierze uzależniony od ekspozycji na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Stolarkę przewidzianą do renowacji należy zdemontować z
otworów celem dokonania kompleksowej oceny zakresu elementów podlegających ewentualnej wymianie oraz konserwacji.
4. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w oparciu o:
- pozwolenie na budowę,
- pozwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do
rejestru zabytków
5. Wymagany minimalny okres gwarancji na całość prac – 36 miesięcy, z zastrzeżeniem, że termin gwarancji stanowi jedno
z kryteriów oceny ofert.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w:
1) projekcie budowlanym stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ,
2) przedmiarze robót stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ, przy czym przedmiar robót jest dokumentem pomocniczym i nie
stanowi wyłącznej podstawy do kalkulacji ceny oferty,
3) programie prac konserwatorskich stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ.
4) Szczegółowej Specyfikacji Technicznej stanowiącej Załącznik nr 12 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421120-1 - Instalowanie progów

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 385230,07 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1193100,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 385230,07 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OKNA - KOŁODZIEJCZYK Janusz Kołodziejczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7351226532

7.3.4) Miejscowość: Tylmanowa

7.3.5) Kod pocztowy: 34-451

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 385230,07 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

2024-10-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane