Wymiana stolarki drzwiowej i okiennej w lokalach mieszkalnych stanowiących publiczny zasób mieszkaniowy miasta Chełm w ramach zadania Remonty bieżące zasobów komunalnych
Miasto Chełm
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00537229
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00537229/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-09 09:32
- Lokalizacja
- Chełm, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-125cadc1-8ee7-49fe-b722-bbfce6f27fd9
- Identyfikator
- 5632167582
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00537229 z dnia 2024-10-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana stolarki drzwiowej i okiennej w lokalach mieszkalnych stanowiących publiczny zasób mieszkaniowy miasta Chełm w ramach zadania Remonty bieżące zasobów komunalnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Chełm
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110198238
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lubelska 65
1.5.2.) Miejscowość: Chełm
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umchelm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chelm.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umchelm.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana stolarki drzwiowej i okiennej w lokalach mieszkalnych stanowiących publiczny zasób mieszkaniowy miasta Chełm w ramach zadania Remonty bieżące zasobów komunalnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-125cadc1-8ee7-49fe-b722-bbfce6f27fd9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00537229
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00035628/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Remonty bieżące zasobów komunalnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00455145
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.5.38.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: „Wymiana stolarki drzwiowej i okiennej w lokalach mieszkalnych stanowiących publiczny zasób mieszkaniowy miasta Chełm w ramach zadania Remonty bieżące zasobów komunalnych”.
Zakres zamówienia obejmuje:
1) roboty budowlane: wymiana okien i drzwi,
2) prace murarskie: obróbka glifów okiennych,
3) prace tynkarskie: obróbka glifów okiennych,
4) wywóz i utylizacja gruzu, drzwi i okien z demontażu,
5) roboty porządkowe
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają:
1) Projektowane Postanowienia Umowy (PPU) – załącznik nr 3 do SWZ.
2) Szczegółowy opis zamówienia, który określa warunki techniczne zamówienia wraz z warunkami odbioru robót budowlanych, przedmiarem robót i wykazem stolarki drzwiowej i okiennej przeznaczonej do wymiany, schematem okien i drzwi, niezbędnych do przeprowadzenia prac budowlanych w publicznym zasobie mieszkaniowym Miasta Chełm stanowi załącznik nr 1 do PPU
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45410000-4 - Tynkowanie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęły 2 oferty, złożone przez:1) OKNO-TECH Z.P.U. Stanisław Pilarek, ul. Daszyńskiego 2, 76-200 Słupsk;
Wymieniony Wykonawca dnia 16.08.2024 r. złożył za pośrednictwem Platformy następujące pliki o nazwach: Formularz i oświadczenie.pdf, podpisane pełnomocnictwo Patryk Pilarek (2023r. – notarialnie).pdf oraz wymiana stolarki okiennej.pdf. Zgodnie z treścią Rozdziału 13 OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY OFERTY: pkt 13.2: Cenę oferty należy obliczyć na podstawie kosztorysu ofertowego z zachowaniem kolejności i ilości robót podanych w przedmiarze robót w oparciu o szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wykaz stolarki drzwiowej i okiennej przeznaczonej do wymiany, schemat okien i drzwi niezbędny do przeprowadzenia prac budowlanych w publicznym zasobie mieszkaniowym Miasta Chełm z uwzględnieniem wszystkich kosztów wynikających z realizacji zakresu zamówienia i obowiązków Wykonawcy opisanych w SWZ i Projektowanych Postanowieniach Umowy.
Przedłożony przez Wykonawcę, w pliku o nazwie: wymiana stolarki okiennej.pdf - kosztorys ofertowy w nw. pozycjach nie odpowiada opisowi przedmiotu zamówienia określonemu w przedmiarze robót stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia: (tabela z pozycjami zawarta jest w załączniku do protokołu-informacja o unieważnieniu postępowania). Wskazane rozbieżności w zakresie opisów pozycji pomiędzy przedmiarem robót a kosztorysem ofertowym nie kwalifikują się jako omyłki, które można poprawić na podstawie art. 223 ust. 2 ustawy. Jak wskazała Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku z 30.05.2017 r., sygn. akt KIO 983/17: "KIO dopuszcza możliwość dokonania poprawek przez wprowadzenie pojedynczych wyrazów lub krótkich fraz, jednak zastąpienie opisu pozycji kosztorysu innym opisem, odpowiadającym siwz, jest już niedopuszczalne i nie mieści się w definicji poprawienia innej omyłki. Usunięcie przez Zamawiającego błędów w opisach pozycji, czy też skreślenie dodatkowej (skopiowanej podwójnie) pozycji byłoby tworzeniem całkiem nowego kosztorysu przez Zamawiającego niejako w zastępstwie odwołującego".
W związku z powyższym oferta Wykonawcy jest niezgodna z warunkami zamówienia i podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy.
2) F.P.H.U. KOMARK Bogusław Mróz, ul. Kołowrót 22, 22-300 Krasnystaw.
Wymieniony Wykonawca dnia 29.08.2024 r. złożył za pośrednictwem Platformy następujące pliki o nazwach: załącznik nr 2 do SWZ – wzór oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia (1).pdf oraz załącznik nr 1 do SWZ – wzór formularza ofertowego (1) (1).pdf
Zgodnie z treścią Rozdziału 10 OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY, pkt 10.4.2): Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany był złożyć Kosztorys ofertowy.
Cenę oferty, zgodnie z wytycznymi Rozdziału 13 OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY OFERTY: pkt 13.2: należało obliczyć na podstawie kosztorysu ofertowego z zachowaniem kolejności i ilości robót podanych w przedmiarze robót w oparciu o szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wykaz stolarki drzwiowej i okiennej przeznaczonej do wymiany, schemat okien i drzwi niezbędny do przeprowadzenia prac budowlanych w publicznym zasobie mieszkaniowym Miasta Chełm z uwzględnieniem wszystkich kosztów wynikających z realizacji zakresu zamówienia i obowiązków Wykonawcy opisanych w SWZ i Projektowanych Postanowieniach Umowy.
Niedołączenie do oferty Kosztorysu ofertowego, skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Brak ten nie podlega uzupełnieniu, co podkreśla Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku z dnia 27 lipca 2012 r. sygn.. akt KIO 1493/12
Biorąc pod uwagę odrzucenie ofert na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy, przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu w oparciu o art. 255 pkt 2) ustawy, ponieważ wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegały odrzuceniu.
| 2024-10-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |