Bieżąca naprawa i konserwacja dróg leśnych w leśnictwie Kleniewo i Poniatowa w 2024 r.
Skarb Państwa - PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KRAŚNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00539812
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00539812/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-10 10:43
- Lokalizacja
- Kraśnik, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7ec3c25d-d6b9-41a8-b653-4d6daceb82c9
- Identyfikator
- 7150202424
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00539812 z dnia 2024-10-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżąca naprawa i konserwacja dróg leśnych w leśnictwie Kleniewo i Poniatowa w 2024 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa - PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KRAŚNIK
1.3.) Oddział zamawiającego: Nadleśnictwo Kraśnik
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 430516200
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Janowska 139
1.5.2.) Miejscowość: Kraśnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-200
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krasnik@lublin.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lublin.lasy.gov.pl/krasnik
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7ec3c25d-d6b9-41a8-b653-4d6daceb82c91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
gospodarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Bieżąca naprawa i konserwacja dróg leśnych w leśnictwie Kleniewo i Poniatowa w 2024 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ec3c25d-d6b9-41a8-b653-4d6daceb82c9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00539812
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00302905/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remonty dróg leśnych w Nadleśnictwie Kraśnik w roku 2024
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00459002
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.79.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 394264,46 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są bieżące naprawy i konserwacje dróg leśnych w leśnictwach Kleniewo i Poniatowa, które będą realizowane na określonych oddziałach Nadleśnictwa Kraśnik znajdujących się na działkach o identyfikatorach:
1) 061205_5.0014.935 – Odcinek nr 1 Leśnictwo Poniatowa (oddz. 172a, k).
2) 061204_2.0013.2848 - Odcinek nr 2 Leśnictwo Kleniewo (oddz.137a).
3) 061204_2.0013.2848, 061204_2.0013.2849 - Odcinek nr 3 Leśnictwo Kleniewo (oddz. 137a, f, g, h
oraz oddz.130b, c).
4) 061204_2.0013.2845 - Odcinek nr 4 Leśnictwo Kleniewo (oddz. 130h).
5) 061205_5.0017.1324 - Odcinek nr 5 Leśnictwo Poniatowa (oddz. 76c).
6) 061206_4.0001.451 - Odcinek nr 6 Leśnictwo Poniatowa (oddz. 52j, f, h).
7) 061206_4.0001.445/4 - Odcinek nr 7 Leśnictwo Poniatowa (oddz. 47a, b).
2. Dla wszystkich odcinków kilometraż drogi został przyjęty od krawędzi istniejącej nawierzchni bitumicznej (w przypadku dróg publicznych) i nawierzchni z kruszywa (w przypadku dróg leśnych).
1) Odcinek nr 1 Leśnictwo Poniatowa (oddz. 172a, k).
Podstawowe parametry drogi leśnej: odcinek od km 0+008 do km 0+248 (240mb), typ przekroju – szlakowy, szerokość drogi – 3,5 m, szerokość pobocza gruntowego - 0,50 m, pochylenie pobocza gruntowego – 8%, pochylenie poprzeczne jezdni – dostosować do istniejącego terenu po konsultacji z Inspektorem Nadzoru (spadek daszkowy lub jednostronny 3%).
Zakres prac do wykonania w ramach bieżącego utrzymania i konserwacji dróg leśnych: usunięcie karpiny w pasie drogi leśnej, wykonanie koryta drogi o średniej głębokości do 10cm wraz z profilowaniem i zagęszczeniem
podłoża, wykonanie podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-63 mm, grubość warstwy po zagęszczeniu 20cm; wykonanie nawierzchni drogi z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-31,5 mm,
grubość warstwy po zagęszczeniu 10cm, wykonanie zjazdu w km ok. 0+230 o długości 15m od krawędzi drogi, szerokości 3m wraz z łukami R=8m w celu umożliwienia pojazdom zawracania, uzupełnienie poboczy gruntowych z profilowaniem i zagęszczeniem oraz rozplantowaniem urobku powstałego z koryta drogi.
2) Odcinek nr 2 Leśnictwo Kleniewo (oddz.137a)
Podstawowe parametry drogi leśnej: odcinek od km 0+005 do km 0+175 (170mb), typ przekroju - szlakowy, szerokość drogi – 3,5 m, szerokość pobocza gruntowego - 0,50 m, pochylenie pobocza gruntowego – 8%, pochylenie poprzeczne jezdni – dostosować do istniejącego terenu po konsultacji z Inspektorem Nadzoru (spadek daszkowy lub jednostronny 3%).
Zakres prac do wykonania w ramach bieżącego utrzymania i konserwacji dróg leśnych: profilowanie i zagęszczenie mechanicznie istniejącej nawierzchni drogi z nadaniem spadków, wykonanie w-wy wyrównującej drogi z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0- 31,5mm wraz z punktowymi uzupełnieniami ubytków, wykonanie nawierzchni drogi z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-31,5 mm, grubość warstwy po zagęszczeniu 10cm, uzupełnienie poboczy gruntowych wraz z profilowaniem i zagęszczeniem z gruntu rodzimego.
3) Odcinek nr 3 Leśnictwo Kleniewo (oddz. 137a, f, g, h oraz oddz.130b, c)
Podstawowe parametry drogi leśnej: odcinek od km 0+000 do km 0+885 (885mb), typ przekroju - szlakowy, szerokość drogi – 3,5 m, szerokość pobocza gruntowego - 0,50 m, pochylenie pobocza gruntowego – 8%, pochylenie poprzeczne jezdni – dostosować do istniejącego terenu w porozumieniu z Inspektorem Nadzoru (spadek daszkowy lub jednostronny 3%).
Zakres prac do wykonania w ramach bieżącego utrzymania i konserwacji dróg leśnych: profilowanie i zagęszczenie mechanicznie istniejącej nawierzchni drogi z nadaniem spadków, wykonanie w-wy wyrównującej drogi z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-31,5mm wraz z punktowymi uzupełnieniami ubytków (odcinek od 0+000 do 0+430), wykonanie połączenia z odc. nr 2, wykonanie nawierzchni drogi z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-31,5 mm, grubość warstwy po zagęszczeniu 10cm,
- uzupełnienie poboczy gruntowych wraz z profilowaniem i zagęszczeniem z gruntu rodzimego.
4) Odcinek nr 4 Leśnictwo Kleniewo (oddz. 130h)
Podstawowe parametry drogi leśnej: odcinek od km 0+000 do km 0+220 (220mb), typ przekroju - szlakowy szerokość drogi – 3,0 m, szerokość pobocza gruntowego - 0,50 m, pochylenie pobocza gruntowego – 8%, pochylenie poprzeczne jezdni – dostosować do istniejącego terenu w porozumieniu z Inspektorem Nadzoru (spadek daszkowy lub jednostronny 3%).
Zakres prac do wykonania w ramach bieżącego utrzymania i konserwacji dróg leśnych: usunięcie karpiny w pasie drogi leśnej, wykonanie robót ziemnych poprzecznych w celu poprawy korpusu drogowego, wykonanie koryta drogi o średniej głębokości do 10cm wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża,
- wykonanie podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-63 mm, grubość warstwy po zagęszczeniu 20cm; wykonanie nawierzchni drogi z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-31,5 mm,
grubość warstwy po zagęszczeniu 10cm, wykonanie połączenia wraz z łukami R=6m z odc. nr 3, uzupełnienie poboczy gruntowych wraz z profilowaniem i zagęszczeniem z gruntu rodzimego.
5) Odcinek nr 5 Leśnictwo Poniatowa (oddz. 76c)
Podstawowe parametry drogi leśnej: odcinek od km 0+007 do km 0+077 (70mb), typ przekroju - szlakowy, szerokość drogi – 3,0 m, szerokość pobocza gruntowego - 0,50 m, pochylenie pobocza gruntowego – 8%, pochylenie poprzeczne jezdni – dostosować do istniejącego terenu w porozumieniu z Inspektorem Nadzoru (spadek daszkowy lub jednostronny 3%).
Zakres prac do wykonania w ramach bieżącego utrzymania i konserwacji dróg leśnych: profilowanie i zagęszczenie mechanicznie podłoża pod warstwę konstrukcyjną nawierzchni drogi z nadaniem spadków, wykonanie nawierzchni drogi z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-31,5 mm,
grubość warstwy po zagęszczeniu 12cm, uzupełnienie poboczy gruntowych wraz z profilowaniem i zagęszczeniem z gruntu rodzimego.
6) Odcinek nr 6 Leśnictwo Poniatowa (oddz. 52j, f, h)
Podstawowe parametry drogi leśnej: odcinek od km 0+006 do km 0+260 (254mb), typ przekroju - szlakowy, szerokość drogi – 3,5 m, szerokość pobocza gruntowego - 0,50 m, pochylenie pobocza gruntowego – 8%, pochylenie poprzeczne jezdni – dostosować do istniejącego terenu w porozumieniu z Inspektorem Nadzoru (spadek daszkowy lub jednostronny 3%).
Zakres prac do wykonania w ramach bieżącego utrzymania i konserwacji dróg leśnych: wykonanie koryta drogi o średniej głębokości do 10cm wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża, wykonanie podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-63 mm, grubość warstwy po zagęszczeniu 20cm; wykonanie nawierzchni drogi z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-31,5 mm, grubość warstwy po zagęszczeniu 10cm,
wykonanie zjazdu w km ok. 0+240 str. lewa o długości 15m od krawędzi drogi, szerokości 3m wraz z łukami R=8m w celu umożliwienia pojazdom zawracania, uzupełnienie poboczy gruntowych z profilowaniem i zagęszczeniem oraz rozplantowaniem urobku powstałego z koryta drogi.
7) Odcinek nr 7 Leśnictwo Poniatowa (oddz. 47a, b)
Podstawowe parametry drogi leśnej: odcinek od km 0+005 do km 0+335(330mb), typ przekroju - szlakowy, szerokość drogi – 3,0 m, szerokość pobocza gruntowego - 0,50 m, pochylenie pobocza gruntowego – 8%, pochylenie poprzeczne jezdni – dostosować do istniejącego terenu w porozumieniu z Inspektorem Nadzoru (spadek daszkowy lub jednostronny 3%).
Zakres prac do wykonania w ramach bieżącego utrzymania i konserwacji dróg leśnych: usunięcie karpiny w pasie drogi leśnej, wykonanie koryta drogi o średniej głębokości do 10cm wraz z profilowaniem i zagęszczeniem
podłoża, wykonanie podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-63 mm, grubość warstwy po zagęszczeniu 20cm; wykonanie nawierzchni drogi z mieszanki niezwiązanej C90/3 o uziarnieniu 0-31,5 mm,
grubość warstwy po zagęszczeniu 10cm, wykonanie zjazdu w km ok. 0+315 o długości 15m od krawędzi drogi, szerokości 3m wraz z łukami R=8m (6m) w celu umożliwienia pojazdom zawracania, uzupełnienie poboczy gruntowych z profilowaniem i zagęszczeniem oraz rozplantowaniem.
3. Szczegółowy zakres oraz opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku nr 1 do SWZ – Dokumentacja projektowa.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 541975,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 775361,37 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 541975,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jacek Michałek Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowo Usługowe
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 432734822
7.3.4) Miejscowość: Lublin
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 541975,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-20| 2024-10-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |