Dostawa pelletu drzewnego do placówki oświatowej - Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku
Powiat Kłobucki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00540190
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00540190/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-10-10 12:00
- Lokalizacja
- Kłobuck, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1d7d812e-a2fc-4ee7-9487-163042a07fca
- Identyfikator
- 5742056518
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00540190 z dnia 2024-10-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pelletu drzewnego do placówki oświatowej - Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kłobucki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 152180754
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek im. Jana Pawła II 13
1.5.2.) Miejscowość: Kłobuck
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 34 310 06 75
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: o.grzyb@klobuck.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiatklobucki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1d7d812e-a2fc-4ee7-9487-163042a07fca1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa pelletu drzewnego do placówki oświatowej - Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d7d812e-a2fc-4ee7-9487-163042a07fca
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00540190
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00008376/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa pelletu do placówek oświatowych - 2 części
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00496541
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.272.1.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dostawa pelletu drzewnego do placówki oświatowej - Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku, ul. Zamkowa 6, 42-100 Kłobuck w sezonie grzewczym 2024/2025. Dostawa pelletu drzewnego w ilości 80 ton odbywać się będzie w transzach po ok. 20 ton (luzem) cysterną z opróżnieniem pneumatycznym do zbiornika opału.
Wymagane parametry pelletu drzewnego:
- pellet wymiar 6 lub 8 mm,
- długość do 400 mm,
- max. zawartość popiołu do 0,7%,
- wartość opałowa 17-19 Mj/kg,
- wilgotność do 10%,
- zgodność z normą PN-EN 14961-2 Klasa A1,
- certyfikat DINplus, ENplus A1
- 6 miesięczna gwarancja producenta.
W przypadku wystąpienia w dokumentacji przetargowej określeń odwołujących się bezpośrednio do norm, aprobat, certyfikatów, znaku towarowego, patentu oznaczenia pochodzenia służą określeniu minimalnych cech technicznych i jakościowych. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, pod warunkiem, że zaproponowane materiały będą posiadały parametry techniczne i jakościowe (technologiczne) nie gorsze niż te, które przedstawiono w SWZ, posiadać będą certyfikaty i aprobaty równoważne do wskazanych w dokumentacji przetargowej. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku wykonawca składa stosowne dokumenty na potwierdzenie równoważności oferowanego wyposażenia wraz z ofertą.
Dostawy odbywać się będą sukcesywnie w miarę potrzeb, po uprzednim zleceniu pisemnym (drogą elektroniczną) Zamawiającego w terminie do 7 dni. Termin zakończenia realizacji zamówienia ustala się na 110 od daty zawarcia umowy.
Dostawy odbywać się będą sukcesywnie z intensywnością uzależnioną od faktycznych potrzeb Zamawiającego, związanych z warunkami pogodowymi.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wyrywkowego sprawdzenia jakości dostarczonej partii materiału, poprzez zlecenie przeprowadzenia niezbędnych badań niezależnej jednostce, na koszt:
- jeżeli parametry dostarczonej partii opału odpowiadają parametrom określonym w SWZ koszty badań pokryje Zamawiający
- jeżeli parametry dostarczonej partii opału są gorsze niż określone w SWZ koszty badań pokrywa Wykonawca.
Zakwestionowane przez Zamawiającego tj. Zespół Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku partie materiałów jako nie spełniające wymogów ww. norm zostaną pozostawione do dyspozycji Wykonawcy i za zakwestionowaną ilość materiału jak i za jej transport Zamawiający nie ureguluje należności.
Zakwestionowaną partię materiału zobowiązany jest zabrać ze zbiornika Zamawiającego we własnym zakresie.
Dostawy pelletu winny odbywać się w godzinach pracy Zamawiającego tj. od godz. 8:00 do 15:00 (od poniedziałku do piątku), po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, celem potwierdzenia odbioru materiałów przez upoważnioną osobę.
Każdorazowo kierowca samochodu winien posiadać dokument potwierdzający jakość i ilość załadowanego materiału na daną jednostkę transportową.
W przypadku wątpliwości co do ilości załadowanego materiału, Zamawiający może na koszt Wykonawcy zamówienia skierować pojazd z ładunkiem do ponownego sprawdzenia jego ilości.
Minimalna jednorazowa dostawa równać się będzie ładowności samochodu, sumaryczna ilość dostarczonego materiału nie przekroczy ilości podanej dla zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 6 ustawy który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”.
Uzasadnienie faktyczne:
Podstawą unieważnienia postępowania jest błędnie sformułowany formularz ofertowy, który uniemożliwił jednoznacznie podanie przez Wykonawcę kwoty brutto za realizację przedmiotowego zamówienia. Błędnie została opisana kolumna 7 tabeli na podstawie której Wykonawca zobowiązany był podać wartość brutto zamówienia. Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-10-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |