Modernizacja dróg gminnych w miejscowości Siemyśl ul. Topolowa i Wyciślika oraz Charzyno ul. Wodna, Polna i Zielona
GMINA SIEMYŚL
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00541669
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00541669/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-11 08:53
- Lokalizacja
- Siemyśl, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b586f1dc-c1e3-11ed-b311-9aae6ad31be8
- Identyfikator
- 6711801832
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00541669 z dnia 2024-10-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg gminnych w miejscowości Siemyśl ul. Topolowa i Wyciślika oraz Charzyno ul. Wodna, Polna i Zielona
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SIEMYŚL
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920498
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: KOŁOBRZESKA
1.5.2.) Miejscowość: Siemyśl
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-123
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 (44) 787-46-16
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug_siemysl@post.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://siemysl.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b586f1dc-c1e3-11ed-b311-9aae6ad31be81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja dróg gminnych w miejscowości Siemyśl ul. Topolowa i Wyciślika oraz Charzyno ul. Wodna, Polna i Zielona2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b586f1dc-c1e3-11ed-b311-9aae6ad31be8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00541669
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00055826/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja dróg gminnych w miejscowościach Siemyśl ul. Topolowa i Wyciślika oraz Charzyno ul. Wodna, Polna i Zielona.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00133524
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ITRI.271.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3883256,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana na zadaniu inwestycyjnym „Modernizacja dróg gminnych w miejscowości Siemyśl ul. Topolowa i Wyciślika oraz Charzyno ul. Wodna, Polna i Zielona”.
2. Opis inwestycji zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie.
Przebudowa drogi gminnej w Siemyślu ul. Topolowa, ul. Wyciślika, wraz ze zjazdami do bram z kostki czerwonej, wykonanie chodnika z kostki kamiennej oraz wyspy przeszkodowej. Przebudowa w Charzynie drogi oraz ciągu pieszo-jezdnego ul. Wodna, ul. Polna oraz łącznik z drogą powiatową ul. Zielona w Charzynie oraz zjazdów z drogi Gmina Siemyśl. Celem jest wykonanie nowej nawierzchni dróg i zjazdów do posesji wraz z infrastrukturą drogową (oświetlenie, ławki). Łącznie planuje się wykonanie około 1.7 km nawierzchni drogi, wraz z krawężnikami, wykonanie wjazdów do posesji. Planowana inwestycja ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców gminy Siemyśl poprzez wykonanie nowych nawierzchni dróg gminnych, co przyczyni się do poprawy jakości użytkowania oraz zadowolenia mieszkańców, którzy zgłaszają na bieżąco uwagi co do stanu dróg. Ich obecny stan na dzień dzisiejszy jest w złym, część dróg jest słabo przejezdna szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Gmina chce zrealizować zadanie wykonania nowych dróg gminnych w terminie do 12 miesięcy. Podniesiony zostanie stan techniczny infrastruktury drogowej, poprawie ulegną warunki życia obywateli, pobudzona zostanie aktywność inwestycyjna terenów położonych wzdłuż tych dróg. Wyremontowane drogi podniosą znacznie bezpieczeństwo ruchu drogowego. Infrastruktura drogowa w proponowanym standardzie będzie zachętą do rozwoju funkcji gospodarczych i turystycznych w jej otoczeniu, ograniczy problemy wynikające ze złego stanu drogi z jakim spotykają się na co dzień mieszkańcy przyległych do drogi terenów i pozostali użytkownicy.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące zadania:
1) Przebudowa nawierzchni dróg ul. Wyciślika i ul. Topolowa w Siemyślu
2) Przebudowa nawierzchni dróg ul. Wodna, część ul. Polna i ul. Zielona w Charzynie
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa,
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiary robót.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.1) oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.1) oraz STWIORB
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć jej do ceny najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 2
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4819335,14 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5190600,00 PLN
| 2024-10-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |