Wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Roźwienicy

Gmina Roźwienica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00542143
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00542143/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-11 10:59
Lokalizacja
Roźwienica, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eeb8ae22-6749-4721-ad09-0fbc8ab4d4bf
Identyfikator
7922033879
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie pałacówRoboty remontowe i renowacyjneBudynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejTynkowanieRoboty malarskie i szklarskieRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00542143 z dnia 2024-10-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Roźwienicy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Roźwienica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900387

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Roźwienica

1.5.2.) Miejscowość: Roźwienica

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-565

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug_rozwienica@pro.onet.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rozwienica.itl.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/959116

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Roźwienicy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eeb8ae22-6749-4721-ad09-0fbc8ab4d4bf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00542143

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00075149/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Roźwienicy – zadanie Nr 1 i 2

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00431207

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.3.2014

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 814004,90 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac na zadaniu inwestycyjnym
pn.: ,,Wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Roźwienicy”.
2. Zamawiający informuje, iż przedmiotowe prace będą prowadzone na czynnym obiekcie, gdyż w budynku dworu znajduje się urząd gminy dlatego wszystkie roboty objęte zamówieniem należy przeprowadzić w taki sposób, aby możliwe było funkcjonowanie urzędu i zapewnione było całkowite bezpieczeństwo pracowników i stronom urzędu.
Budynek w którym zostaną przeprowadzone roboty budowlane i konserwatorskie jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków pod Nr A-40 i z tego względu podlega ścisłej ochronie konserwatorskiej.
Zamawiający informuje, iż roboty budowlane w zabytkowym budynku dworu prowadzone są od roku 2019. Dotychczas wykonano: wymianę konstrukcji i pokrycia dachu, wykonano elewację, częściowo wymieniono instalacje elektryczną oraz wymieniono instalacje c.o.
Niniejsze zamówienie stanowi pierwszą część zadania na wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Roźwienicy, natomiast drugie postępowanie na część drugą zadania na tym budynku Zamawiający przewiduje wszcząć w III kwartale br.
3. Zakres robót:
1) Przedmiot zamówienia został określony w dokumentacji projektowej oraz STWiORB a szczegółowy zakres robót został określony przedmiarach robót a zestawienie robót budowlanych i konserwatorskich wskazuje, które z pozycji przedmiarowych należy wykonać w ramach przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem. Powyższe dokumenty są zawarte w załączniku Nr 9 do SWZ.
2) W zakres robót objętych niniejszym zamówieniem wchodzi m.in.:
a) odnowienie tynków wewnętrznych,
b) odnowienie sztukaterii,
c) renowację zabytkowych drzwi,
d) wymianę pozostałej części instalacji elektrycznej,
e) wykonanie instalacji przeciwpożarowej,
f) wykonanie robót malarskich pomieszczeń,
g) zaprojektowanie i wykonanie klimatyzacji w budynku zgodnej z koncepcją instalacji klimatyzacji pomieszczeń biurowych budynku Urzędu Gminy
w Roźwienicy- zawartej w załączniku nr 9 do SWZ,
h) roboty sanitarne.
4. Prace związane z przedmiotową inwestycją należy prowadzić:
1) zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym, obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności dotyczącymi zasad prowadzenia prac budowlanych
w obiekcie objętym ochroną konserwatorską oraz jakości materiałów,
2) zgodnie z warunkami określonymi w uzyskanych uzgodnieniach, pozwoleniach, a w szczególności zawartymi w decyzji Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu z dnia 23.05.2024r. znak IRN- II.5142.75.2024.PG,
3) zgodnie z zasadami BHP i wykonywać je zgodnie z uzyskanymi opiniami
i uzgodnieniami.
5. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane roboty budowlane na okres nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego robót. Rzeczywisty okres gwarancji zostanie ustalony na podstawie oświadczenia Wykonawcy zawartego w ofercie. Okres udzielonej gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert.

6. Szczegółowe warunki i zasady realizacji umowy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.

WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY, W OKOLICZNOŚCIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 95 USTAWY PZP
1) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, którzy w trakcie realizacji przedmiotowego zamówienia wykonywać będą czynności bezpośrednio związane w wykonywaniem konkretnych prac fizycznych związanych z wykonywaniem niżej wymienionych robót, tj.: roboty w zakresie stolarki, roboty malarskie, roboty tynkarskie, wykonanie posadzki, wykonanie ścian i ścianek działowych.
Wymóg powyższy nie dotyczy osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, osób wykonujących obsługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych jak również osób świadczących prace tymczasowe/towarzyszące. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczy również sytuacji, w której wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca osobiście wykonuje powyższe czynności (np. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, wspólnicy spółki cywilnej).
2) Zamawiający postanawia, że:
a) Wykonawca zobowiązany jest, aby osoby wykonujący czynności,
wymienione w pkt 1, byli zatrudnieni do realizacji umowy na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy.
b) Wykonawca zobowiązany jest, aby osoby wykonujące wyżej wymienione czynności byli zatrudnieni na podstawie stosunku pracy w czasie obowiązywania umowy minimalnie na okres wykonywania odpowiednich czynności.
c) Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zamawiający określił w projekcie umowy – załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212353-5 - Roboty budowlane w zakresie pałaców

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu na zadanie pn. „Wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Roźwienicy” do upływu terminu składania ofert tj. do godz. 10:00 w dniu 30.09.2024r. złożono dwie oferty, pierwsza oferująca wykonanie zamówienia za cenę 1 885 402,00 zł, druga za cenę 2 281 650,00 zł. Zamawiający na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć środki finansowe w wysokości 999 000,00 zł brutto. W takiej sytuacji ceny określone w złożonych ofertach nie mieszczą się w limicie ustalonym przez zamawiającego, a zamawiający na tę chwilę nie ma możliwości zwiększenia kwoty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1885402,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2281650,00 PLN

2024-10-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane