Budowa Świetlicy Sołeckiej w Zabostowie Małym
Gmina Łowicz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00542682
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00542682/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-11 12:53
- Lokalizacja
- Łowicz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-15ecc958-6bb1-45e1-ad0d-b8f7fd6386be
- Identyfikator
- 8341860216
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00542682 z dnia 2024-10-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Świetlicy Sołeckiej w Zabostowie Małym
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łowicz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148319
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Długa 12
1.5.2.) Miejscowość: Łowicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: 46 830-26-30
1.5.8.) Numer faksu: 46 830-26-31
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ug.lowicz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.uglowicz.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-15ecc958-6bb1-45e1-ad0d-b8f7fd6386be1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa Świetlicy Sołeckiej w Zabostowie Małym2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15ecc958-6bb1-45e1-ad0d-b8f7fd6386be
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00542682
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00056372/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Budowa Świetlicy Sołeckiej w Zabostwie Małym
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00486100
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa Świetlicy Sołeckiej w Zabostowie Małym”.
2. Lokalizacja inwestycji: nr działki ewidencyjnej 245/4, 245/6, obręb 0024 Zabostów Mały, gmina Łowicz.
3.Zakres robót budowlanych obejmuje:
− budowę świetlicy wiejskiej
− budowę dojścia i dojazdu
wraz z infrastrukturą techniczną:
o wewnętrzną linią zasilającą,
o instalacją wodociągową,
o doziemną kanalizacją sanitarną z przepompownią,
o zadaszonym miejscem do tymczasowego gromadzenia odpadów stałych,
oraz zielenią, w które skład wchodzą:
o trawniki,
o krzewy,
o drzewa
− dostawę i montaż donic – 4 st.,
− dostawę i montaż ławek – 8 szt.,
− dostawę i montaż koszy na śmieci – 3 szt.,
− dostawę i montaż stojaka na rowery,
− dostawę grilla ogniskowego,
− utwardzenie terenu: miejsca postojowe, plac manewrowy, chodniki
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załącznikach do SWZ:
4.1. Załącznik Nr 9 do SWZ - Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (dalej: „STWiORB”)
4.2. Załącznik Nr 10 do SWZ- Przedmiary robót (pomocniczo)
4.3. Załącznik Nr 11 do SWZ - Dokumentacja projektowa
5. Gwarancja:
5.1. Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały wynosi min. 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego oraz stanowi kryterium oceny ofert.
5.2. Zamawiający określa go na okres w przedziale od 36 miesięcy (termin minimalny) do 60 miesięcy (termin maksymalny).
5.3. Wykonawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady fizyczne na zasadach określonych w § 11 Projektu umowy – Załączniku Nr 5 do umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy p.z.p. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Uzasadnienie faktyczne:
Do upływy terminu składania ofert tj. do dnia 20 września 2024 r. do godz. 10.00 wpłynęły 2 oferty:
1. F.H.U. „TOM-BUD” Tomasz Kuza Bednary Kolonia 58, 99-416 Nieborów z ceną ofertową 1 268 000,00 zł.
2. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „PROBUD” S.C. Władysławów 11A,
96-500 Sochaczew z ceną ofertową 809 000,00 zł.
Po dokonaniu oceny ofert Zamawiający odrzucił ofertę Nr 2 złożoną przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „PROBUD” S.C. Władysławów 11A, 96-500 Sochaczew. Wobec powyższego w postępowaniu pozostała oferta Nr 1 złożona przez Wykonawcę F.H.U. „TOM-BUD” Tomasz Kuza Bednary Kolonia 58, 99-416 Nieborów z ceną ofertową w wysokości 1 268 000,00 zł. Przed otwarciem ofert, Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy p.z.p., zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację, iż na realizację przedmiotowego zadania zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 411 640,00 zł.
Wobec powyższego, oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy p.z.p.
| 2024-10-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |