Rozbudowa drogi gminnej nr 220747W – ulicy Leśnej w miejscowości Wielgolas

Gmina Latowicz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00542872
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00542872/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-11 13:24
Lokalizacja
Latowicz, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5f6a0099-c6a8-420b-95bc-9b601d8eccf2
Identyfikator
8222148747
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie znaków drogowychRoboty w zakresie naprawy drógRoboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

JTM CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKarczew, PL · lot 0
482 070,01 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00542872 z dnia 2024-10-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 220747W
– ulicy Leśnej w miejscowości Wielgolas

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Latowicz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582730

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 6

1.5.2.) Miejscowość: Latowicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-334

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-latowicz,pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: latowicz.samorzady.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5f6a0099-c6a8-420b-95bc-9b601d8eccf2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi gminnej nr 220747W
– ulicy Leśnej w miejscowości Wielgolas

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f6a0099-c6a8-420b-95bc-9b601d8eccf2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00542872

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00003026/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Rozbudowa drogi gminnej nr 220747W – ulicy Leśnej w miejscowości Wielgolas

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00458727

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RGOŚ.271.23.2024.TN

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 414119,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie realizowanej jest w trybie " wybuduj". Zadaniem wykonawcy jest wykonanie rozbudowy drogi 220747W na odc. od km 0+000 do km 0+266 o długości 266 m zgodnie
z załączona dokumentacją projektową.
Roboty będą realizowane na dz. ew. 724, 409/2, 923/8, 923/6 ob. Wielgolas

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załączona dokumentacja projektowa, projekt stałej organizacji ruchu, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiar robót oraz niniejszy opis przedmiotu zamówienia. Wymienione dokumenty łącznie opisują przedmiot zamówienia i wykonawca zobowiązany jest wykonać roboty wyszczególnione chociażby w jednym z wymienionych dokumentów. W przypadku błędów lub niespójności decydujące znaczenie ma projekt budowlany i techniczny oraz projekt SOR.

Zakres
Należy wykonać drogę jedno-jezdniową, dwukierunkową po jednym pasie do ruchu w każdym kierunku, klasy D (dojazdowa), uwzględniając poniższe wymagania:

1)Roboty przygotowawcze
-odtworzenie trasy i punktów wysokościowych
-wycinka drzew przeznaczonych do usunięcia wraz z usunięciem karpiny
-rozbiórka ogrodzeń kolidujących z pasem drogowym

2) Jezdnia
-szerokość jezdni 5,0 m.
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 4 cm AC 16 W KR 1 - 2
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 4 cm AC 11 S KR 1 - 2

3) Podbudowy
- wykonanie poszerzeń ist. podbudowy z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 mm gr. 20 cm
- profilowanie i zagęszczenie podłoża
- stabilizacja istniejącej tłuczniowej nawierzchnia jezdni cementem o Rm = 5MPa gr. 20 cm
- podbudowa -warstwa górna z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 mm gr. 15 cm

UWAGA!
Wykonawca przedstawi inspektorowi nadzoru oraz zamawiającemu deklarację właściwości użytkowych na zastosowane kruszywo łamane przed pierwszą dostawą tego materiału na plac budowy. Zamawiający może żądać badań kruszywa w przypadku wątpliwości co do jego jakości lub zgodności z przedstawioną deklaracją. Badania zostaną wykonane w laboratorium wskazanym przez Zamawiającego na jego koszt. W takiej sytuacji wykonawca zobowiązany przerwać dostawę materiału do czasu uzyskania wyników badań kruszywa.

4) Pobocza
-z kruszywa łamanego 0/31,5mm o grubości 15 cm.
- szerokość obustronnych poboczy 0,75m.

5) Zjazdy indywidualne
-zjazdy indywidualne 13 szt
-nawierzchnia zjazdu z kruszywa łamanego 0/31,5mm o grubości 20 cm po zagęszczeniu
-szerokość zjazdu (nawierzchni) 5m
- przepusty pod zjazdami wykonać z rur HDPE SN 8 fi 400 mm, długości 7 m
- przepusty należy ułożyć na ławie z kruszywa łamanego
- zasypkę przepustów należy wykonać gruntem niespoistym stabilizowanym cementem
o RM= 2,5MPagr. 20cm po zagęszczeniu
- należy wykonać umocnienie przyczółków wszystkich przepustów za pomocą prefabrykatów betonowych na ławie betonowej

6) Odwodnienie
- oczyszczenie obustronnych rowów z namułu z wyprofilowaniem dna i skarp rowów na całym odc. drogi zgodnie z dokumentacją projektową
Prace ziemne związane z wykonaniem rowu po stronie lewej należy prowadzić z wzmożoną ostrożnością i przy uprzednim wyznaczeniu położenia i głębokości posadowienia przewodu teletechnicznego.
-przepusty rurowe pod zjazdami ( opis powyżej w pkt. 5)
- rozbiórka i wykonani 2 nowych przepustów pod korona drogi w km 0+003,5 i 0+205,5
- przepusty pod koroną drogi wykonać z rur HDPE SN 8 fi 500 mm,
-dno rowów w okolicach przepustów poprzecznych umocnić brukiem na warstwie betonu C12/15
7) Roboty wykończeniowe
-regulacja pionowa studni kanalizacyjnych - 1szt
-regulacja pionowa studni dla zaworów wodociągowych lub gazowych - 6szt

8) Stała organizacja ruchu
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego zgodnie z stałą organizacją ruchu (w załączeniu)
- wykonawca w imieniu zamawiającego złoży zawiadomienie do Starosty Mińskiego jako organu zarządzającego ruchem na drogach publicznych gminnych, policji, zarządcy dróg powiatowych o wprowadzeniu stałej organizacji ruchu na 7 dni przed dniem wprowadzenia organizacji ruchu (planowanym dniem odbioru końcowego zadania)

9) Wykonawca na swój koszt opracuje wymaganą dokumentację i uzyska w imieniu zamawiającego w organie nadzoru budowalnego dokument uprawniający do użytkowania przedmiotowej drogi 220747W – ulicy Leśnej w miejscowości Wielgolas po zakończeniu jej rozbudowy Zamawiający wyda wykonawcy stosowne pełnomocnictwa.

Oddanie do użytkowania drogi publicznej może nastąpić albo w trybie skutecznego zawiadomienia właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy na podstawie art. 54 p.b. lub w drodze uzyskania ostatecznej decyzji administracyjnej o pozwoleniu na użytkowanie na podstawie art. 55 p.b.

W związku z koniecznością uzyskania dokumentu uprawniającego do użytkowania do odbioru końcowego wykonawca powinien przewidzieć czas na jego uzyskanie, co skutkuje wcześniejszym zakończeniem robót, sporządzeniem inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej , skompletowaniem wymaganej dokumentacji.

Termin wykonania
Zakończenie wszystkich robót budowlanych, dokonanie pisemnego zawiadomienie
o zakończeniu zadania wraz z złożeniem operatu powykonawczego zatwierdzonego przez inspektora nadzoru w tym dokumentu uprawniającego do użytkowania w terminie do dnia 25 listopada 2024r.

Zamawiający określa ścisłą datę podpisania umowy z uwagi na termin zakończenia zadania wynikający z regulaminu dofinansowania.

UWAGA!
Niniejsze zmówienie ma charakter ryczałtowy i podstawa rozliczenia robót z wykonawcą będzie dokumentacja projektowa (projekt budowlany, projekt SOR, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót). Załączony przedmiar robót ma za zadanie przybliżyć rodzaj
i rozmiar robót do wykonania i nie jest dokumentem na podstawie którego nastąpi rozliczenie kontraktu. Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do wnikliwej analizy całości dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia i uwzględnienia w cenie oferty kosztów prac/robót które z niej wynikają, nawet jeśli nie zostały wymienione w przedmiarze robót.
W przypadku kiedy wykonawca zauważy, że ilość lub rodzaj robót podanych w przedmiarze robót nie odpowiada ilości lub rodzajowi robót jakie wynikają z projektu i innej dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia, wykonawca powinien uwzględnić wartość wykonania tych robót przy składaniu oferty. W opisanej wyżej sytuacji przed podpisaniem umowy wykonawca powinien przedstawić zweryfikowany przedmiar robót wraz z uzasadnieniem zmian oraz na jego podstawie sporządzić kosztorys ofertowy wymagany przed podpisaniem umowy.
Zaleca się wizje w terenie.



Odbiory
Zamawiający przewiduje maksymalnie jeden odbiór (końcowy) po wykonaniu całości przedmiotu zamówienia.

Dokumentacja przed podpisaniem umowy

Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi kosztorys ofertowy stanowiący szczegółową kalkulację oferty. Załączony przedmiar robót ma za zadanie przybliżyć wykonawcy zakres i rozmiar prac do wykonania. Wykonawca ma prawo na podstawie załączonej dokumentacji projektowej, opisu przedmiotu zamówienia i wizji na miejscu opracować własny przedmiar robót i w oparciu o niego sporządzić i dostarczyć zamawiającemu wraz z ofertą lub najpóźniej przed podpisaniem umowy kosztorys ofertowy uwzgledniający ostateczny zakres i rozmiar prac do wykonania, obejmujący wszystkie elementy robót wyszczególnione w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia.

Kosztorys ofertowy będzie podstawą do pomniejszenia wynagrodzenia wykonawcy, w przypadku kiedy nastąpi rezygnacja przez zamawiającego z wykonania pewnych elementów przedmiotu zamówienia lub wykonanie pewnych elementów przedmiotu zamówienia będzie niezasadne technicznie, co zostanie stwierdzone w protokołach konieczności spisanych z zamawiającym.


Dokumentacja powykonawcza
Dokumentacja powykonawcza obejmuje m.in
1) rysunki dokumentacji projektowej z naniesionymi zmianami w trakcie prowadzenia inwestycji.
2) protokoły z badań np. podłoża, podbudowy, nawierzchni (jeśli były wymagane)
3) recepty technologiczne
4) protokoły konieczności i ustalenia techniczne, technologiczne
5) inwentaryzację geodezyjna powykonawczą, dopuszcza się do odbioru szkic inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej podpisany przez uprawnionego geodetę z oświadczeniem geodety, że przedstawiona dokumentacja geodezyjna została złożona w ośrodku geodezyjnym celem przyjęcia (zatwierdzenia). Jednocześnie zatwierdzoną dokumentację należy dostarczyć Zamawiającemu niezwłocznie po jej zatwierdzeniu (przyjęciu).
6) kosztorys powykonawczy
7) dokument uprawniający do użytkowania

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 482070,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 676843,42 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 482070,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): JTM Construction Sp z o. o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: DROGMAX Marcin Kot

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5322085140

7.3.3) Ulica: Zatylna 15

7.3.4) Miejscowość: Karczew

7.3.5) Kod pocztowy: 05-480

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 482070,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-11-25
2024-10-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane