Przebudowa ul. Strzelińskiej w Wiązowie

Gmina Wiązów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00543826
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00543826/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-14 09:39
Lokalizacja
Wiązów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dbe634cb-75cc-4468-96dc-e2afe87387b6
Identyfikator
9141224485
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowę

Wykonawcy

1 przyznane

ROBERT WĄSGrodków, PL · lot 0
1 164 076,45 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00543826 z dnia 2024-10-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Strzelińskiej w Wiązowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wiązów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934970

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 37

1.5.2.) Miejscowość: Wiązów

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-120

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 713931136

1.5.8.) Numer faksu: 713931136 w.13

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magdalena.bartosz@wiazow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wiazow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wiazow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ul. Strzelińskiej w Wiązowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dbe634cb-75cc-4468-96dc-e2afe87387b6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00543826

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00013483/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Przebudowa ul. Strzelińskiej w Wiązowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00472348

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BS.271.13.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Przebudowa ul. Strzelińskiej w Wiązowie.

Zadanie dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zakres planowanych robót budowlanych obejmuje:
1) długości projektowanego odcinka - 238,32m;
2) powierzchnia jezdni - 1102,00m2;
3) powierzchnia chodników naw. kamienna - 455,00m2;
4) powierzchnia chodników naw. betonowa - 415,00m2.

Na całym odcinku drogi projektuje się nawierzchnie bitumiczną ze spadkiem daszkowym. Istniejącą nawierzchnię bitumiczną należy sfrezować. Na odcinku od pl. Wolności od ulicy Ogrodowej po sfrezowaniu nawierzchni bitumicznej istniejąca kostkę kamienną oczyścić w miejscach, gdzie brakuje nawierzchni z kostki należy wykonać podbudowę z KŁSM 0/31,5 gr. 20. Na odcinku od skrzyżowania z ulica Ogrodową do końca opracowania należy wykonać rozbiórkę istniejącej podbudowy, na zagęszczonym podłożu wykonać wzmocnione podłoże ze stabilizacji dowiezionej w węzła betoniarskiego grubości 20cm a następnie podbudowę z KŁSM 0/63 grubości 20cm i nawierzchnię bitumiczną. Na całym odcinku należy wykonać obustronne chodniki, na odcinku od pl. Wolności do ul. Ogrodowej krawężniki i nawierzchni z elementów kamiennych, na pozostałym odcinku krawężniki, obrzeża i kostka z elementów betonowych. Od strony zieleni i ogrodzeń należy wykonać obrzeża betonowe 8x30cm na ławie z betonu. Na połączeniu zjazdów z drogą należy wykonać o wysokości 2cm. Należy wykonać odpowiednie pochylenie drogi, aby zapewnić odwodnienie do istniejącej kanalizacji deszczowej. Na całym odcinku niweleta drogi zostanie dopasowana do istniejącej sytuacji w terenie w celu minimalizacji robót ziemnych.

Przyjęto do projektowania następujące parametry techniczne drogi gminnej:
1) klasa drogi – D;
2) kategoria ruchu - KR1;
3) prędkość projektowa - Vp = 40 km/h;
4) droga - jednojezdniowa jednokierunkowa;
5) przekrój projektowany – drogowy;
6) szerokość jezdni - 4,0-4,5m;
7) spadek poprzeczny jezdni: - 2%.

Konstrukcja nawierzchni:
Jezdnia o nawierzchni bitumicznej (odc. Pl. Wolności – ul. Ogrodowa):
1) warstwa ścieralna z AC11S 50/70 gr. 4 cm;
2) warstwa wiążąca z AC16W 50/70 gr.5 cm;
3) podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mech. 0/63 mm gr. 20 cm E2=130MPa;
4) warstwa mrozoochronna (wzmocnione podłoże) z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym gr. 20cm E2=80MPa.

Jezdnia o nawierzchni bitumicznej (odc. ul. Ogrodowa – koniec opracowania):
1) warstwa ścieralna z AC11S 50/70 gr. 4 cm;
2) warstwa wiążąca/wyrównawcza z AC16W 50/70 śred. gr.7 cm;
3) istniejąca konstrukcja drogi.

Obramowanie nawierzchnia bitumiczna:
1) krawężnik betonowy/kamienny rozbiórkowy 15x30x100 światło 12cm (na wjazdach 2cm);
2) ława betonowa C12/15;
3) zagęszczone podłoże.

Odwodnienie:
Odwodnienie projektowanego odcinka drogi będzie się odbywać do istniejącej i rozbudowanej
kanalizacji deszczowej.

W zakresie branży sanitarnej projektuje się rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej z rur PVC DN/OD315 o długości kanału 38,6 m oraz z rur PVC DN/OD200 o łącznej długości kanału 51,4 m wraz z wykonaniem jedenastu wpustów ulicznych na terenie działki gminnej nr 80 AM-7 obręb Wiązów. Wody opadowe i roztopowe będą odprowadzane do istniejącej kanalizacji deszczowej zlokalizowanej na terenie dz. nr 80 AM-7 obręb Wiązów. Na kanale deszczowym projektuje się montaż studni betonowej, rewizyjnej DN1000 oraz jedenastu studzienek betonowych ściekowych DN500 wraz z wpustami ulicznymi 400x600.

Zakres planowanych robót budowlanych obejmuje:
1) w zakresie rozbudowy kanalizacji deszczowej:
a) montaż kanału deszczowego grawitacyjnego DN/OD315 rur z PVC SN8, litych o długości L = 38,6m,
b) montaż kanału deszczowego grawitacyjnego DN/OD200 z rur z PVC SN8, litych o długości L = 51,4 m,
c) betonowe studnie rewizyjne DN1000: 1 kpl.,
d) wpusty deszczowe DN500: 11 kpl.,

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w dokumentacji, która stanowi załącznik do niniejszej SWZ.

Ponadto Zamawiający udostępnia przedmiar robót z kosztorysu inwestorskiego, który stanowi jedynie funkcję pomocniczą, a nie obowiązującą do wyceny oferty przez Wykonawcę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1164076,45 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2061184,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1164076,45 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WASBUD

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7471730871

7.3.3) Ulica: Wrocławska 51

7.3.4) Miejscowość: Grodków

7.3.5) Kod pocztowy: 49-200

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty ziemne

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1164076,45 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

2024-10-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane