Ubezpieczenia komunikacyjne floty samochodowej oraz mienia i majątku PFRON wraz z OC
PAŃSTWOWY FUNDUSZ REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00544090
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00544090/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-10-14 10:53
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b5be7665-623a-4f30-8a6c-3025bea54235
- Identyfikator
- 5251000810
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi ubezpieczenioweUsługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznychUsługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnejUsługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków
Wykonawcy
2 przyznane
'COMPENSA TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNA VIENNA INSURANCE GROUP'Warszawa, PL · lot 0
239 854,82 PLNPOWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 1
169 419 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00544090 z dnia 2024-10-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Ubezpieczenia komunikacyjne floty samochodowej oraz mienia i majątku PFRON wraz z OC
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PAŃSTWOWY FUNDUSZ REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
1.3.) Oddział zamawiającego: PFRON
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012059538
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 13
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-828
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia_publiczne@pfron.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.pfron.org.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pfron/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowy fundusz celowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Ubezpieczenia komunikacyjne floty samochodowej oraz mienia i majątku PFRON wraz z OC2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b5be7665-623a-4f30-8a6c-3025bea54235
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00544090
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00226245/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.8 Ubezpieczenie mienia i majątku PFRON oraz OC
1.3.9 Ubezpieczenie komunikacyjne floty samochodowej PFRON
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/10/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 625000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1.1 UBEZPIECZENIE MIENIA ORAZ ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ Z TYTUŁU PROWADZONEJ DZIAŁALNOŚCIPrzedmiot ubezpieczenia stanowi mienie, którego właścicielem lub użytkownikiem w okresie ubezpieczenia jest Zamawiający (bez względu na wiek, stopień umorzenia czy zużycia technicznego).
W szczególności przedmiotem ubezpieczenia są środki trwałe, nakłady adaptacyjne, wzrost wartości mienia wynikający z ulepszenia (modernizacji, remontu itp.), jak również przeszacowania, mienie nowo nabyte (w tym również mienie użytkowane na bazie umów leasingu, najmu oraz innych umów o podobnych charakterze) oraz wszelkie inwestycje. Wzrost wartości sum ubezpieczenia obejmowany zostaje ochroną na podstawie klauzuli automatycznego pokrycia.
1.1.2 UBEZPIECZENIE SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO (NA BAZIE WSZYSTKICH RYZYK).
Przedmiot ubezpieczenia stanowi mienie, którego właścicielem lub użytkownikiem w okresie ubezpieczenia jest Ubezpieczony (bez względu na wiek, stopień umorzenia czy zużycia technicznego, jak również podmioty/osoby wykorzystujące ten sprzęt.
1.1.3 UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ
Odpowiedzialność cywilna Ubezpieczającego/Ubezpieczonego, jeżeli w związku ze zdarzeniem powodującym szkodę osobową, rzeczową lub czystą stratę finansową związaną z prowadzeniem działalności lub posiadanym, użytkowanym, zarządzanym lub administrowanym mieniem, w myśl przepisów prawa Ubezpieczający jest zobowiązany do naprawienia szkody. Ochroną objęta jest odpowiedzialność cywilna z tytułu czynu niedozwolonego (deliktowa) i odpowiedzialność z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania (kontraktowa), a także pozostająca
w zbiegu.
Przedmiot ubezpieczenia obejmie odpowiedzialność za poniesione straty (damnum emergens)
i utracone korzyści (lucrum cessans). Ochrona dotyczy szkód wyrządzonych wskutek działania nieumyślnego, w tym rażąco niedbałego, z zastrzeżeniem postanowień klauzuli reprezentantów.
Ubezpieczenie obejmie odpowiedzialność za szkody wynikające z całej działalności, jaką może prowadzić Ubezpieczający, w tym także z działalności socjalnej, kulturalnej, oświatowej, rekreacyjnej, sportowej, charytatywnej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe
4.5.5.) Wartość części: 340000,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.2.1 UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE FLOTY SAMOCHODOWEJ PFRON1.2.1.1 Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody wyrządzone ruchem tych pojazdów oraz obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym (Zielona Karta) – (dalej zwane OCppm);
1.2.1.2 Ubezpieczenie autocasco pojazdów mechanicznych od wszystkich ryzyk, w tym uszkodzenia, zniszczenia i kradzieży (dalej zwane AC/KR);
1.2.1.3 Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów powstałych w związku z użytkowaniem pojazdów mechanicznych (dalej zwane NNW);
1.2.1.4 Ubezpieczenie assistance dla pojazdów silnikowych do 3,5t dopuszczalnej masy całkowitej (dalej zwane ASSISTANCE).
1.2.2 UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE OC, AC/KR, NNW, ASSISTANCE
1.2.2.1 OBOWIĄZKOWE UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ POSIADACZY POJAZDÓW MECHANICZNYCH ZA SZKODY WYRZĄDZONE RUCHEM TYCH POJAZDÓW (OC)
Ubezpieczenie OC obejmuje zgodne z Ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 2500) szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz na zasadzie wzajemności, również zdarzenia powstałe na terytoriach państw, których biura narodowe są sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego między Biurami Narodowymi - Regulaminu Wewnętrznego.
Ubezpieczenie OC w ruchu zagranicznym potwierdzone certyfikatem „ZK” obejmuje szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów, o których mowa w w/w Ustawie na terytorium państw należących do Systemu Zielonej Karty.
1.2.3 UBEZPIECZENIE AUTOCASCO POJAZDÓW MECHANICZNYCH OD USZKODZEŃ, ZNISZCZEŃ I KRADZIEŻY (AC/KR)
1.2.3.1 Ochroną ubezpieczeniową zostaną objęte pojazdy należące do Zamawiającego wykazane w Załączniku nr 11 do SWZ wraz z ich wyposażeniem dodatkowym.
1.2.3.2 Wymóg sporządzenia dokumentacji zdjęciowej lub przeprowadzenia oględzin nie dotyczy pojazdów: wykazanych w załączniku nr 11 do SWZ (pod warunkiem kontynuacji ubezpieczenia autocasco bez dnia przerwy).
1.2.4 UBEZPIECZENIE NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW KIEROWCÓW
I PASAŻERÓW POWSTAŁYCH W ZWIĄZKU Z UŻYTKOWANIEM POJAZDÓW MECHANICZNYCH (NNW)
1.2.4.1 Ubezpieczenie powinno objąć trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z ruchem pojazdów, a w szczególności podczas wsiadania
i wysiadania z pojazdu, w czasie przebywania w pojeździe będącym w ruchu i w przypadku zatrzymania lub postoju pojazdu, podczas naprawy pojazdu, podczas załadunku i wyładunku pojazdu oraz zwrot udokumentowanych kosztów leczenia.
1.2.4.2 Górną granicę odpowiedzialności w razie śmierci ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku stanowi kwota odpowiadająca 100% sumy ubezpieczenia. W przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu świadczenie wypłacane będzie w wysokości 1% sumy ubezpieczenia za każdy procent trwałego uszczerbku na zdrowiu.
1.2.4.3 Do ochrony ubezpieczeniowej zostaną włączone pojazdy należące do Zamawiającego wykazane w załączniku nr 11 do SWZ.
1.2.5 UBEZPIECZENIA ASSISTANCE POJAZDÓW (ASSISTANCE)
Do ochrony ubezpieczeniowej zostaną włączone pojazdy będące w posiadaniu Zamawiającego wykazane w Załączniku nr 11 do SWZ. Zakres ubezpieczenia (na terenie RP) obejmuje, co najmniej pomoc techniczną udzielaną kierowcy i pasażerom ubezpieczonego pojazdu w związku z wypadkiem drogowym, utratą (kradzieżą pojazdu), unieruchomieniem pojazdu wskutek awarii, zderzeniami związanymi z ruchem pojazdu mechanicznego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej
66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków
4.5.5.) Wartość części: 285000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239854,82 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 284800,06 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239854,82 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 006216959
7.3.3) Ulica: al. Jerozolimskie 162
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-342
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239854,82 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2024-10-04 do 2026-10-03Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 169419,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 233493,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 169419,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010001345
7.3.3) Ulica: Rondo Ignacego Daszyńskiego 4
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-843
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 169419,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2024-10-04 do 2025-10-03| 2024-10-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |