Wykonanie poprawy jakości i efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego w Puszczykowie.

MIASTO PUSZCZYKOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00544336
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00544336/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-10-14 11:56
Lokalizacja
Puszczykowo, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-44b8e437-31df-49d1-ba0f-bb93a81b9eab
Identyfikator
7773159692
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Lampy i oprawy oświetleniowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00544336 z dnia 2024-10-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie poprawy jakości i efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego w Puszczykowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO PUSZCZYKOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257874

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Podleśna 4

1.5.2.) Miejscowość: Puszczykowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-040

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: 61 89 83 716

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@puszczykowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.puszczykowo.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie poprawy jakości i efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego w Puszczykowie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-44b8e437-31df-49d1-ba0f-bb93a81b9eab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00544336

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00039178/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.11 Wykonanie poprawy jakości i efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego w Puszczykowie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Usługa będąca przedmiotem niniejszego postępowania może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów (art. 214 ust. 1 pkt 1 lit b) ustawy Prawo Zamówień Publicznych). Związane jest to z faktem, że właścicielem urządzeń oświetleniowych objętych przedmiotem zamówienia jest Enea Oświetlenie Sp. z o.o. Właścicielowi, zgodnie z kodeksem cywilnym, przysługuje prawo korzystania z rzeczy, z wyłączeniem innych osób. Prawo własności jest uznawane za prawo wyłączne, które wchodzi w zakres zastosowania wspomnianego zwolnienia z powodu wystąpienia okoliczności z art. 214 ust. 1 lit. b) ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.13.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi oświetlenia w zakresie:
1.1. zapewnienia oświetlenia w tym wykonanie programu poprawy jakości i efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego obejmujących swym zakresem oświetlenie wskazane w lokalizacjach wyszczególnionych w załączniku nr 1
1.2. bieżącego utrzymania urządzeń oświetleniowych zabudowanych w ramach realizacji zadania tj.:
monitoring i ewidencja stanu majątkowego, opracowanie dokumentacji powykonawczej, gotowości ruchowej, obsługi reklamacyjnej, obsługi gwarancyjnej.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik nr 2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zaprosił wykonawcę do negocjacji w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. b) ustawy PZP. Jednakże, podczas przeprowadzonych negocjacji Zamawiający
i Wykonawca nie osiągnęli porozumienia, ponieważ Zamawiający nie zaakceptował zaoferowanej przez Wykonawcę ceny za wykonanie przedmiotu zamówienia.
2024-10-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi