Dostawa materiału roślinnego do obsadzenia kwietników na terenach zieleni miejskiej w Lesznie
MIEJSKI ZAKŁAD ZIELENI W LESZNIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00544504
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00544504/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-10-14 12:33
- Lokalizacja
- Leszno, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb79ccfa-8cf2-4587-ab0b-535b3b20cce8
- Identyfikator
- 6972359973
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00544504 z dnia 2024-10-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa materiału roślinnego do obsadzenia kwietników na terenach zieleni miejskiej w Lesznie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZAKŁAD ZIELENI W LESZNIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 382259957
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Cypriana Kamila Norwida 4
1.5.2.) Miejscowość: Leszno
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzz.leszno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: mzz.leszno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9871831.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
konserwacja i budowa terenów zielonych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa materiału roślinnego do obsadzenia kwietników na terenach zieleni miejskiej w Lesznie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb79ccfa-8cf2-4587-ab0b-535b3b20cce8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00544504
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00058775/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Dostawa sezonowych roślin rabatowych dla Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie Sp. z o. o.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00530353
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MZZ-361-8/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiału roślinnego do obsadzenia kwietników na terenach zieleni miejskiej w Lesznie. Opis przedmiotu zamówienia, z podziałem na zadania, określenie asortymentu i zakresu ilościowego zamówienia, jak również wymagania jakościowe znajdują się w Załączniku nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
Obowiązkiem Wykonawcy w ramach wykonania przedmiotowych dostaw będzie wykonanie wszystkich poniższych czynności składających się na przedmiotowe zadania:
Zadanie I - Dostawa materiału roślinnego wraz z rozładunkiem do wiosennych i jesiennych obsadzeń kwietników przez Zamawiającego.
Zadanie II - Odbiór, Obsadzenie, pielęgnacja wież, donic oraz skrzynek kwiatowych wraz z dostawą i rozładunkiem w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
2. Przedmiot zamówienia dostarczany będzie partiami, transportem Wykonawcy, na jego koszt i ryzyko.
3. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dostawy materiału roślinnego o odpowiedniej wielkości
i wyglądzie charakterystycznym dla tego okresu kwitnienia. Dostarczony materiał roślinny musi odpowiadać wymaganiom określonym przez Zamawiającego.
4. Zamawiający każdorazowo w zapotrzebowaniu określi czas dostawy (godziny poranne) i miejsce dostawy, do którego Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć materiał roślinny swoim transportem, na swój koszt.
5. O zapotrzebowaniu na materiał roślinny Zamawiający każdorazowo poinformuje Wykonawcę za pomocą faksu lub drogą elektroniczną.
6. Materiał roślinny powinien być dostarczany zgodnie z zapotrzebowaniem do siedziby Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie sp. z o. o. przy ul. Cypriana Kamila Norwida 4 w Lesznie w całości zgodnie z zamówieniem poszczególnej dostawy.
7. Zamawiający w obecności Wykonawcy dokona kwalifikacji materiału roślinnego i w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego złej jakości dostarczonego towaru, fakt ten zostanie odnotowany w sporządzonym protokole, w którym zostanie wskazany rodzaj, zakres oraz termin na usunięcie stwierdzonych
wad. Protokół ten stanowić będzie wezwanie Zamawiającego skierowane do Wykonawcy o wymianę dostarczonej partii towaru. W takim przypadku Wykonawca będzie zobowiązany dokonać wymiany na własny koszt.
8. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą dokonywane na podstawie faktury wystawionej po każdej zrealizowanej dostawie.
9. Zamawiający dokona przelewu wynagrodzenia Wykonawcy na jego rachunek bankowy, podany w treści faktury, w terminie zaoferowanym przez Wykonawcę w ofercie (Załącznik nr 2 do SWZ).
10. Odpowiedzialność za szkody powstałe podczas transportu i rozładunku dostawy ponosi Wykonawca.
4.5.3.) Główny kod CPV: 03121100-6 - Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsady
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
03110000-5 - Rośliny uprawne, produkty warzywnictwa i ogrodnictwa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu istnieją wady niemożliwe do usunięcia, które uniemożliwiają zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.W dniu 14.10.2024 r. Zamawiający powziął informację o błędnie podanych ilościach roślin odpowiednio w Załączniku nr 1 oraz Załączniku nr 3 do Specyfikacji warunków zamówienia.
W zestawieniu przekazanym Wykonawcom nie uwzględniono roślin niezbędnych do wykonania zadania II – odbiór, obsadzenie, pielęgnacja wież, donic oraz skrzynek kwiatowych wraz z dostawą i rozładunkiem. Powyższe skutkuje w dalszej kolejności nie ujęciem tych pozycji w Formularzu cenowym przez Wykonawców, a tym samym nie dostarczenie tych pozycji do Zamawiającego. Nie będzie zatem możliwości prawidłowej realizacji przedmiotu umowy.
Mając na uwadze zakres rozbieżności, niezgodności pomiędzy Opisem przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do SWZ) a tabelą podaną w tym Załączniku oraz Załączniku nr 3 do SWZ (Formularz cenowy) Zamawiając zdecydował o konieczności unieważnienia postępowania celem usunięcie rozbieżności w sztukach roślin poszczególnych gatunków umożliwiających prawidłową realizację przedmiotu zamówienia. Właściwa ilość sztuk roślin poszczególnych gatunków umożliwi Wykonawcom złożenie porównywalnych ofert, bez ryzyka niedoszacowania ceny oferty.
| 2024-10-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |